5,026

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

velkurczak napisał/a:

Jako że forum SuperMoto to grupa obeznanych w Świecie ludzi, więc potrzebuję porady.

Chcę kupić DOBRY, akumulator, a nawet kilka do firmowych dostawczaków. Nie chodzi mi o dobór parametrów, tylko długowieczność akumulatora. W ciągu ostatnich kilku lat akumulatory sprzedawane w sklepach motoryzacyjnych to jakieś nieporozumienie, albo ja mam pecha, wytrzymują gwarancję i nadają się do zasilania żarówek LEDowych, bo rozrusznikiem kręcić nie chcą. Dla przykładu mamy 13 letniego Sprintera, gdzie jest fabryczny akumulator z logo MB, wyprodukowany przez Wartę, właśnie kończy swój żywot, ale ma 13 lat. Może mi ktoś polecić co kupić, jak i gdzie żeby być zadowolonym przez kolejne kilka lat z bezstresowego porannego rozruchu w zimę?


VARTĘ masz tutaj. Jak jesteś z Katowic, to jeszcze Ci go do domu przywiozą. A co do marki, to uważam, że i Varta i Bosch są ok. Wszystko zależy od tego w jakich warunkach trzymasz autko i jak często je użytkujesz. Na każdy zakupiony produkt masz zawsze 2 lata rękojmi, więc gdyby coś się działo, to można reklamować. 13 lat, to ładny wiek. Moje zdanie jest takie, że kiedyś produkowali wszystko lepsze. Teraz wiadomo jak to jest. Nikt nie zagwarantuje ci, że akumulator konkretnej marki tyle wytrzyma.

5,027

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Ma ktoś pomysł jak zabezpieczyć wahacz przed przecieraniem od butów? Okleina jakaś czy coś podobnego np. z stompgrip-a wyciąć?

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

5,028

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Power tape.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

5,029

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

gierwi napisał/a:

Power tape.

Jezeli pominiemy stronę wizualną to by to przeszło ale te miejsce jest na widoku i trochę rzeźba tą taśmą.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

5,030

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Power tape się przetrze, spróbuj takich przezroczystych, grubych oklein ochronnych, często w różnych sklepach motoryzacyjnych to jest.
Np [url]http://allegro.pl/folia-ochronna-polysk-mat-progi-zderzaki-67-5x99-i5478910876.html[/url]
Widziałem tez takie grube, jak na lagi czy coś w tym stylu.

TERROR KITTY CREW

Nienawiść do skuterów tak zostałem wychowany.

5,031

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

[url]http://allegro.pl/gruba-mocna-mata-folia-slupki-progi-11x100cm-a12-i5496004766.html[/url] moze coś takiego ? Ja na ramę świeżo pomalowaną dałem zobaczymy jak zda egzamin

Honda hm w planach crf 2007 replica :D

5,032

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Trzymaj nogi na podnóżkach.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5,033

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

EVS Epic, ktoś coś jakieś opinie? Bo chyba tylko to będzie mi pasowało, Thor Force nie do dostania S/M w Warszawie :(

RMX 450Z

5,034

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

hacker33 napisał/a:

Trzymaj nogi na podnóżkach.

Hehe, niestety to jest wada konstrukcyjna ze jest brak zabezpieczenia setów dla buta, a jak ja jeżdzę to sie do tego przykładam nie bede przecież nóg na skraju podnóżków trzymał.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

5,035

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Dzinkss napisał/a:
hacker33 napisał/a:

Trzymaj nogi na podnóżkach.

Hehe, niestety to jest wada konstrukcyjna ze jest brak zabezpieczenia setów dla buta, a jak ja jeżdzę to sie do tego przykładam nie bede przecież nóg na skraju podnóżków trzymał.

Kup srebrne buty!

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

5,036

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Chłopaki jaki jest objaw krzywej piasty na osi prowadzącej w samochodzie osobowym? Czy jest różnica (w objawach) między krzywą piastą, a krzywą tarczą hamulcową? U mnie występuje wibrowanie (samochodu, NIE kierownicy) podczas hamowania, które ustaje po mocniejszym (znacznie) dociśnięciu hamulca. W pierwszej kolejności mam zamiar wymienić właśnie tarcze hamulcowe, z klockami + dokładne czyszczenie piasty, natomiast dobrze byłoby wiedzieć czy piasta też jest skrzywiona, bo jeśli tak to pewnie po założeniu nowych tarcz, długo proste nie wytrzymają. Dodam, że brakuje mi śrubek mocujących tarcze do piasty, jednakże z tego co wiem, to wielu producentów w ogóle takowych nie stosuje, bo nie jest to konieczne. Zawieszenie w porządku, bez jakichkolwiek luzów.

Husqvarna TE/SM 610i.e

5,037

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Śrubki do tarczy są zbędne, koło ją dociska. Jak zdejmiesz tarcze to trzeba zmierzyć bicie boczne piasty, w warsztacie powinien być taki sprzęt. [url]http://media.conrad.com/medias/global/ce/8000_8999/8200/8210/8210/821008_BB_00_FB.EPS_1000.jpg[/url]

KTM 525 SM

5,038

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Panowie czy pompa której używano do hb a ja chce jej używać jako hamulca przedniego bedzie dobrze działać ? Chodzi o to ze bedzie do góry nogami wypust do przewodu hamulcowego.

Jest to pompa radialna

UrbanStreetWorkshop
#444 KTM 530EXC Supermoto
         KTM 300EXC enduro
https://www.youtube.com/user/yamahadt1998

5,039

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Ok dzięki, dobrze wiedzieć, zobaczymy, może akurat są proste. W razie czego mam drugi komplet.
Miał ktoś do czynienia z takimi tarczami? [url]https://www.motointegrator.pl/produkty/267053-tarcza-hamulcowa-trw-automotive-df3021[/url]
Akurat mam okazje kupić komplet w dobrej cenie, nowe, leżakowane. Jak to będzie współpracowało z klockami Bosh'a? Ma ktoś jakieś rozeznanie?

Husqvarna TE/SM 610i.e

5,040

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Nie spotkałem się ze złą opinią na temat tych tarcz a dużo osób je już użytkuje

Honda hm w planach crf 2007 replica :D