1 Ostatnio edytowany przez Giersik (2010-12-11 14:23:59)

Temat: DRZ szybko się grzeje.

Przepaliłem dzisiaj obydwa sprzęty i DRZta jakoś szybko się grzeje w porównaniu do Horneta.
W Hornecie miałem wskazówkę dopiero na połowie skali a DRZ już się zagotował :/

Czy tak powinno być czy coś jest nie halo? Może płyn chłodniczy wymienić na nowy?

2

Odp: DRZ szybko się grzeje.

singiel zawsze sie szybciej zagrzeje. moje exc i smr po chwili chodzenia w miejscu swiecą wydechem i leja plyn przelewowym ;)

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

3 Ostatnio edytowany przez Giersik (2010-12-11 17:36:24)

Odp: DRZ szybko się grzeje.

no ale żeby aż 2 razy szybciej  :rolleyes:

widać nie lubi stać w miejscu ;p trzeba katować ;p

4

Odp: DRZ szybko się grzeje.

Norma , masz jeden duży cylinder , zamiast czterech małych co za tym idzie mniejsza powieżchnia oddająca ciepło . Ciesz sie , że masz chłodnice :D u mnie ejst chłodnica , ale oleju i w lato można sobie  jajca zagrzać :P

motoslide.com

5

Odp: DRZ szybko się grzeje.

:P cieszę cieszę. Podejrzewałem że sie szybciej bedzie grzał ale nie że o połowe szybciej. Ja tu wycieram sobie szmatą horneta odwracam sie a tutaj kontrolka sie swiec  :rolleyes: dobrze ze zobaczyłem bo w chłodnicy już wrzał płyn jak zgasiłem to z 3 minuty jeszcze było go słychac

6

Odp: DRZ szybko się grzeje.

Na ssaniu pewnie stał cały czas ?

motoslide.com

7 Ostatnio edytowany przez tabul (2010-12-11 17:58:14)

Odp: DRZ szybko się grzeje.

to ile czasu mniej więcej on chodził że konrolka zaświeciła ? ja bym sprawdził tak czt siak pompę wody....

8 Ostatnio edytowany przez Giersik (2010-12-11 18:24:04)

Odp: DRZ szybko się grzeje.

nie chodził na ssaniu cały czas. Na ssaniu chodził niecałą minutę. A silnik pracował około 5 minut pewnie moze z 8

9

Odp: DRZ szybko się grzeje.

sprawdź czy nie masz zapowietrzonego ukłądu chłodzenia

sprzedam części :
DRZ 400 , KTM EXC 400 / 520 / 525
zamienię koła enduro na koła SM
gg 6777220

10

Odp: DRZ szybko się grzeje.

a wiatrak się włączył czy od razu konrolka ?? ciężko porównywać Twój silnik do seryjnego ale w największy upał nawet na sekundkę nie zaświeciła mi się kontrolka ale fakt że dłużej nigdy nie stałem jak na światłach. Ale przy sprawdzaniu oleju czasem ją zostawiałem na dłuższą chwilę(kilka minut) i nawet wiatrak się nigdy nie włączył. Ale to jednak seria a nie 485 ;p

11

Odp: DRZ szybko się grzeje.

Jesli nie stał na ssaniu to troche dziwne , może coś naprawde masz z układem chłodzenia , mieszanką lub zaworami.

motoslide.com

12 Ostatnio edytowany przez tabul (2010-12-11 19:05:41)

Odp: DRZ szybko się grzeje.

wbrew pozorom przy takich objawach mieszanka może być zbyt uboga, najłatwiejszym sposobem sprawdzenia jest odkręcenie świecy i sprawdzenie jej koloru, kawa z mlekiem - ideał, zbyt ciemna - bogata, zbyt jasna - uboga, jeśli się pomyliłem proszę o poprawkę ;)

[url]http://www.wsk125.co.pl/usterki_gaznika.html[/url]

13

Odp: DRZ szybko się grzeje.

- za mało płynu
- Zapowietrzony układ
- poszła uszczelka pod głowicą (ciężko odpala, może nawet zalewać, często pluje cieczą chłodzącą z wydechu)

Moja DR-Z nigdy, przenigdy, się nie zagotowała, tak samo WR.

Jest zima także kupa czasu na grzebanie przy moto, wymień płyn - aż tyle to nie kosztuje a może być powodem.

14 Ostatnio edytowany przez Kwiatek89 (2010-12-11 19:19:09)

Odp: DRZ szybko się grzeje.

Zadam głupie pytanie - nie masz wentylatora?

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

15

Odp: DRZ szybko się grzeje.

BIG BORE WIEC NIE POROWNUJCIE do fabryki

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest