1

Temat: Odbiło mi na stare lata:)

Na początek z racji, że jestem tu nowy Witam szanownych forumowiczów!
Otóż napiszę o co mi biega: Postanowiłem dokończyć coś co zacząłem przed 15 laty i nie skończyłem - czyli prawko Kat A:)
Mając 16 wiosen zrobiłem kurs ale byłem zmuszony pozbyć się sprzęta (MZ 150) i tego prawka nie zrobiłem.
Teraz na starość (33 wiosny) mi odbiło i nadrabiam zaległości:)

Panowie - potrzebuję SM do śmigania po mieście. Nie mam za dużo hajsu do wydania - myślę, że 10 k powinienem przeznaczyć (i tak stara będzie kwiczeć). Marzę o motocyklu przy którym nie musiał bym zbyt wiele dłubać bo nie mam do tego ręki. Moje doświadczenie z motocyklami nie jest najgorsze tyle, że minęło jakieś 16 lat od rozłąki z dwoma kółkami (najpierw motorynka, potem simson, następnie jako 15 latek MZ 150, 3 miesięczna przygoda ze speedway'em i to wszystko). W sumie kiedyś śmigałem nieźle:) Mam nadzieję, że tego się nie zapomina:)

Napiszcie czym mógłbym się zainteresować i co ewentualnie byłoby jak najmniej uciążliwe dla laika jeżeli chodzi o mechanikę. Chciałbym lać, wymieniać płyny i śmigać - nie wiem tylko czy w SM to możliwe. Moja waga to jakieś 92 kg jeśli ma to znaczenie:)

Wiem, że podobnych pytań były setki (przeczytałem wszystkie) ale nie znalazłem odpowiedzi na niektóre z nurtujących mnie pytań.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!!

2

Odp: Odbiło mi na stare lata:)

Siema
NIe powiem nic nowego. Poszukaj info o DRZ 400 SM. To sprzet dla Ciebie.
Polataj sezon, a potem zmien na cos mocniejszego i bardziej hardcorowego i ... zapraszamy na zawody :)

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

3

Odp: Odbiło mi na stare lata:)

Crazy_Russian napisał/a:

Siema
NIe powiem nic nowego. Poszukaj info o DRZ 400 SM. To sprzet dla Ciebie.
Polataj sezon, a potem zmien na cos mocniejszego i bardziej hardcorowego i ... zapraszamy na zawody :)

Witaj,

czyli rozumiem, że raczej "bezobsługowy" jest ten motocykl? Jaki rok mogę mniej-więcej kupić za 10 k? Nie będzie to złom?

Dzięki

Pzdr

4

Odp: Odbiło mi na stare lata:)

GregThorn napisał/a:

Chciałbym lać, wymieniać płyny i śmigać

ja bym chciał jeszcze zeby paliwo sie nie konczyło :D

5 Ostatnio edytowany przez tabul (2010-12-04 23:24:07)

Odp: Odbiło mi na stare lata:)

Siema;) ja myślę że możesz celować od razu w mocniejsze, bo uważam że tego się nie zapomina ;) A dr'z którą posiadam oddaje podobne wrażenia jak ETZ 251, którą pamiętam z młodości(mam31) ;)

6

Odp: Odbiło mi na stare lata:)

GregThorn napisał/a:

czyli rozumiem, że raczej "bezobsługowy" jest ten motocykl? Jaki rok mogę mniej-więcej kupić za 10 k? Nie będzie to złom?

Latwy w prowadzeniu. Raczej bezobsługowy. Na cenach sie nie znam

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

7

Odp: Odbiło mi na stare lata:)

Siema , do 10 koła ciezko bedzie wyrwac drz w supermoto .
Allegro>supermoto i szukaj mi do głowy cały czas przychodzi yamaha ttr 600 z allegro za 7600 .

motoslide.com

8

Odp: Odbiło mi na stare lata:)

Barteksm napisał/a:

yamaha ttr 600

Witaj,

Całkiem fajna ta Yamaha. Nie za tania jak na taki wygląd (wygląda super)? Ma ktoś doświadczenie z takim moto? Kolo z ogłoszenia pisze, że bezobsługowy...Można w to wierzyć?

Pzdr

9

Odp: Odbiło mi na stare lata:)

Czytałem artykuł o tym motocyklu  i według nich motocykl dobry co prawda tam był opisywany jako enduro , ale to nie zmienia faktu , że silnik ma ok.
[url]http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56426,2792931.html[/url]

motoslide.com

10

Odp: Odbiło mi na stare lata:)

GregThorn napisał/a:

Kolo z ogłoszenia pisze, że bezobsługowy

Pamiętaj że ty możesz być następnym właścicielem.........

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

11

Odp: Odbiło mi na stare lata:)

Siemka!
Yamahy TT/XT słynęły z dobrych silników, do tego olej w ramie i wymiana raz w sezonie i można spore przebiegi robić bez kapitalki :)
Jak znajdziesz w dobrym stanie to jak najbardziej polecam.

-----------------------------
XT500 -> 625SMC -> WR426 -> EXC200 -> Hornet 600 -> CBR 954RR -> Speed Triple 1200 RS

12

Odp: Odbiło mi na stare lata:)

cześć stary człowieku  ;) mi już 40latka śpiewali na urodzinach, a może Honda FMX, na pewno bezobsługowa i są w budżecie na allegro:
[url]http://allegro.pl/honda-fmx-650-supermoto-i1340646859.html[/url]
[url]http://otomoto.pl/honda-fmx-650-M2101951.html[/url]

13 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2010-12-05 12:01:28)

Odp: Odbiło mi na stare lata:)

Fmx ładnie sie prezentuje moc ma jedną marną 38 koni moment obrotowy na dobrym poziomie 50 Nm co z pojemnosci 650 jest standardem tylko ta waga kurcze moja Dr 650 waży na sucho 147 kg i na poczatku strasznie sie z nią męczyłem może nie na asfalcie , ale w sytuacjach offroadowych. Napewno zdaży Ci sie wpasć w teren czy pchac w jakieś kąty na miescie, schody itd. i czasami gdy trzeba sie gdzies szybko podeprzeć, utrzymać moto na jednej nodze lub wyciągnąć go jest cieżko , a co dopiero ze 163 kg na sucho w FMX !
Dlatego ja sam polecam Ci coś lżejszego bo po co sie męczyć z niepotrzebną wagą szczególnie w supermoto .
O ttr juz wspominałem drz tez jest fajna , tylko mozesz sie nie wyrobić w 10tyś jest jeszcze na allegro honda xr 400 w sm i to jest lekkie jak cholera mocowo w granicach 40 km lekkość napewno powala widziałem taką na zawodach w Łodzi co prawda jako enduro , ale nie odstawała od takich wyczynów jak wr 450 czy suzuki rmz 250 , a kierowca mogł byc w twoich wymiarach bo było to kawał chłopa :D

motoslide.com

14

Odp: Odbiło mi na stare lata:)

jak by to napisał swego czasu jeden kolega z forum

"nie cackaj się kupuj DRZ tylko w wersji E"  :D  :D

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

15

Odp: Odbiło mi na stare lata:)

tak w jedenej słuszej wersji E pozdrawiamy kolege Bico  :D

motoslide.com