11,521

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

W motoGP mają ABS? To powinno dużo powiedzieć :)

Haker, Jeżeli chodzi o samochody, to np w 106/ Saxo jak się wyjęło bezpiecznik z ABS, to po pewnym czasie hamulce słabły znacząco- niestety coś się zapowietrzało czy jakiś inny był problem + do tego jeszcze opcja zamiatania tyłu, bo na belce był korektor siły hamowania i jak się popsuł, to z ABS jakoś sobie samochód radził, a bez ABS samochód na mocnym hamowaniu stawiało bokiem.

Pozdrawiam,
Piotrek

11,522

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

W motogp ABS jest zakazany:D

11,523

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Gierwi: ale ja właśnie specjalnie rozróżniłem inne zastosowania od zastosowań dla Kowalskiego. A tak się składa, że w moto jestem na etapie Kowalskiego, a w auto przepraszam za brak skromności, ale w pizdu wyżej od Kowalskiego i z tej pozycji zdecydowanie jestem na tak jeśli chodzi o ABS w moto. Nie zmienia to faktu, że jestem w stanie sobie wyobrazić, że przy zdobyciu paru punktów doświadczenia w pewnych sytuacjach ABS będzie ograniczał i życzę sobie, aby jak najszybciej do takiego momentu dojść.

Jeśli chodzi o długość hamowania z ABS i bez ABS na moto to na YT masz wiele filmów z porównaniami i rzeczywiście jest niesamowicie trudno zahamować do stopu bez ABS krócej niż z.
Za to w aucie bez problemu ogarnięty kierownik ładne pare metrów urwie.

KTM SMR 690 2008 + Leo Vince + K&N + mapa Akrapa

11,524

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

jeśli chodzi o MotoGP to ABSu nie ma, ale w tych motorach było już tyle elektroniki i tak kosmicznie zaawansowanej, że parę lat temu ujednolicono ECU. Tu jest fajny artykuł na ten temat:

[url]http://motormania.com.pl/sport/motogp/motogp-taka-sama-elektronika-dla-wszystkich-o-co-chodzi/[/url]

Kurczę niezły off topic się zrobił. Z góry przepraszam i obiecuję już tu nie śmiecić więcej.

KTM SMR 690 2008 + Leo Vince + K&N + mapa Akrapa

11,525

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Ja się zgadzam z tym co napisał Tomek z jednym wyjątkiem - że wyjadacz nie zahamuje motocyklem bez ABS szybciej niż z ABS.
Tutaj jest dokładnie jak z autem i Kowalskim vs ludzie świadomi, bardzo doświadczeni i będący na zupełnie innym poziomie... statystycznie, w przewidywalnych w miarę stabilnych warunkach skoncentrowany "wymiatacz"  będzie skuteczniej hamował bez wspomagacza.
Oczywiście mogą zdarzyć się jakieś drobne wyjątki, ekstremalne sytuacje ale będą to przykłady w obie strony, zarówno na korzyść jak i nie korzyść ABSu. Jednak dalej to tylko wyjątki potwierdzające regułę.

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

11,526

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

levis napisał/a:

Nie wiedziałem gdzie to wrzucić, to wrzucę tutaj.

Podobno wszystkie nowe motocykle w Unii Europejskiej, aby mogłe być zarejestrowane muszą spełniać EURO 4 i mieć minimum ABS.

Także, skończy się chyba era zarejestrowanych 2paków.

Wszystko w 2017 bedzie ok 5 tyś drożej nowe oczywiście norma euro 4 i abs + kurs dolara i złotówki na to wpływa,nowe maszyny z tymi samymi silnikami z 2016 sporo straciły w euro 4.

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

11,527

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

TomekRST napisał/a:

Jeśli chodzi o długość hamowania z ABS i bez ABS na moto to na YT masz wiele filmów z porównaniami i rzeczywiście jest niesamowicie trudno zahamować do stopu bez ABS krócej niż z.
Za to w aucie bez problemu ogarnięty kierownik ładne pare metrów urwie.

No mnie ukłuła w oczy szczególnie wypowiedź instruktora. W ABS-ie nie chodzi przecież o skrócenie drogi hamowania, tylko o zabezpieczenie się przed uślizgiem. W czasie jazdy torowej, ABS może Tobie popierdolić punkty hamowania - co pewnie wiesz z doświadczenia samochodowego.
Na ulicy ABS pomoże w panicznych sytuacjach hamowania do zera. Nie powinieneś wyglebić i teoretycznie  cały czas masz możliwość  kierowania pojazdem, ale prawidłowa technika hamowania z ABS-em mówi o użyciu obu hamulców do oporu i SPRZĘGŁA do momentu zatrzymania. W rezultacie zatrzymujesz się na biegu 3,4,5 czy na jakim tam jechałeś, a to jest zawsze jakaś niedogodność i pozbawienie możliwości natychmiastowej kontynuacji jazdy. W trakcie normalnego hamowania do zakrętu ABS pewnie też może Cię uratować przed glebą, ale też "cały misterny plan idzie w pizdu" bo na pewno spowoduje to choćby lekką zmianę toru jazdy (szczerze powiem że nie mam doświadczeń z tym najnowszym ABS powstałym w kooperacji BOSCH/KTM), a to zawsze (chyba że jest się dobrze wyszkolonym cyborgiem) przekłada się na większą lub mniejszą napinkę, a ta ... . itd. itp.
Ale off top. Jakbym był moderatorem to bym się sam upomniał.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

11,528

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

W sumie gierwi poruszył ważną kwestie z tym używaniem przedniego i tylnego hamulca oraz o zakrętach.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11,529

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Hamowanie to głównie redukcja biegów + używanie obu hebli, jak ktoś jeździ wciskając tylko przedni hamulec to ABS jest mu niezbędny.

11,530

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Jeśli macie rację co do ABS, że nie skraca drogi hamowania to na kursie i na egzaminie na PJ uczą głupot.
Tam wszędzie jest wałkowana teoria, że ABS skraca drogę hamowania.

11,531

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

[url]http://motormania.com.pl/testy/motocykle/absolutna-przewaga-hamowanie-bez-czy-z-abs/[/url]

11,532

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

A co mają mówić?
Przepisy i teorie są konstruowane dla dobra ogółu i większości a nie jednostek.
Inaczej prowadzi auto Tomek Kuchar a inaczej 70 letni dziadek, który wsiadając do auta nawet nie zdejmuje kapelusza i nie ogarnia więcej niż 10-15 metrów przed sobą.
Inaczej pojedzie drogowym motocyklem Paweł Szkopek a inaczej przeciętny zjadacz chleba, który ledwie 3 miesiące temu zeobił prawko i właśnie kupił swój pierwszy motocykl.
Statystycznie w większości sytuacji dla przeciętnego kierowcy ABS jest pomocny i pozwala wyjść cało z wielu opresji.
Żeby hamować skuteczniej bez ABSu trzeba nie tylko znać teorię ale rzeczywiście mieć dużą wprawę i spore doświadczenie. To są odruchy, to jest oswojenie z jazdą na limicie możliwości opon, zawiasu i hamulców.
Statystyczny Kowalski jest zablokowany psychicznie przed mocnym wyduszeniem hebla w obawie, że fiknie przez kierownicę albo w najlepszym wypadku zablokuje przód i zaliczy klasycznego szlifa...

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

11,533

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

W kursie na PJ powinien być wypad na tor a nie pierdolenie głupot o wspaniałym ABSie.
BTW. na PJ uczą więcej głupot niż samo czczenie systemu ABS;)

11,534

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Abs skraca drogę hamowania jak masz cos ominąć, a jeszcze dolej troche wody lub piasku co sie często widuje na naszych drogach. Ja bym chcial miwc abs w moto z możliwością wylaczenia :-)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

11,535

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Huśka 701 SM :D