1

Temat: TYPOWE pytanie,co kupic?

Witam,poszukuje rasowego supermoto.na crosach sie znam ale sm to nie za bardzo.krotko-sm musi byc lekki i silny do 15000 pln.moze jakas 450tka albo ktm wiekszy albo aprilia v-twin ? niewiem prosze o pomoc.pozdro

2

Odp: TYPOWE pytanie,co kupic?

Rasowy w sensie że typowa torówka czy ma być z homologacją na miasto?

KTM 450EXC-R, SV 1000S, Gas Gas 280txt

3

Odp: TYPOWE pytanie,co kupic?

Napisz co chcesz tym moto robić.
Jeździć do pracy, ścigać się ?

_____________________________________________________________
https://www.youtube.com/user/motodrb/videos
http://adventuresklep.pl
https://www.instagram.com/supermotodrb/

4

Odp: TYPOWE pytanie,co kupic?

Jagdtiger napisał/a:

Rasowy w sensie że typowa torówka czy ma być z homologacją na miasto?

sory,apomnialem dokladniej okreslic.tylko i wylacznie z homologacja.na majorce jest tylko jaden tor i raczej rzadko bede tam jezdzil bo daleko.jezdzilem crf250 i yz125 na crosie ale na asfalt yz odpada a crf troszke za maly silnik i niewiem czy na asfalcie zbyt szybko sienie przekreci.450 byloby idealne hyba ale duzo serwisowania,wiec moze >500cos zywotniejszego,niewiem.

5

Odp: TYPOWE pytanie,co kupic?

Jagdtiger napisał/a:

Rasowy w sensie że typowa torówka czy ma być z homologacją na miasto?

zdaje sie ze polatales troche exc450 ,jak z zywotnoscia tego konia?

6

Odp: TYPOWE pytanie,co kupic?

Ja dopiero 10h nawinąłem...Do tej pory silnik ma zrobione ok 80h. Przy około 100 będę planował zrobić remont. Jeżdżę póki co po ulicy i często kręcę go dość wysoko ale staram się nie trzymać zbyt długo. Olej zmieniam co ok 5h i póki co silnik chodzi bez zarzutów. Więcej na razie nie powiem bo za krótko nim jeżdżę..

KTM 450EXC-R, SV 1000S, Gas Gas 280txt

7

Odp: TYPOWE pytanie,co kupic?

siema sorka że przykleję się do wątku ale mam pytanie czy warto mi się pchać w wr426  czy może sobie lepiej ją odpuścić

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

8

Odp: TYPOWE pytanie,co kupic?

Ponczo napisał/a:

siema sorka że przykleję się do wątku ale mam pytanie czy warto mi się pchać w wr426  czy może sobie lepiej ją odpuścić

jesli wr wyszla spod tej samej reki co yz to super kon.niestety nie probowalem ale 2t oblatalem wszystkie i yamy bym na nic nie zamienil.kiedys koles latal kolonas to myslalem ze szyby powylatuja z okien,ale co do rozwiazan technicznych niemam pojecia.

9

Odp: TYPOWE pytanie,co kupic?

Znajdz sobie lepiej 450tke, 426 nie miało chyba jeszcze tytanowych zaworów

10

Odp: TYPOWE pytanie,co kupic?

Maciaz napisał/a:

Znajdz sobie lepiej 450tke, 426 nie miało chyba jeszcze tytanowych zaworów

I dlatego Ci o węższych portfelach polecają 426. Podobno bardzo udana i żywotna jednostka która nie posiada jeszcze tytanowych zaworów. Cena tytanów to podobno 2000zł natomiast zwykłych ok 550zł.
Po drugie w WR 426 bardzo łatwo i znacząco można podnieść moc.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11 Ostatnio edytowany przez SFMario (2010-09-10 11:36:52)

Odp: TYPOWE pytanie,co kupic?

Jeśli można tytanowe zawory traktować jako zaletę :/
Yamahy WR 400 i 426 cierpią na problemy z padająca skrzynią biegów a konkretnie jednym czy dwoma biegami...
Poza tym 5 zaworów do regulacji, a jeśli przyjdzie do wymiany tytanowych na nowe tytanowe to szkoda gadać, pozostaje tylko szykować spory hajss   :o 

joł

12

Odp: TYPOWE pytanie,co kupic?

Ja mysle ze wszystko sie psuje,defektow nieda sie uniknac.raz dobrze zrobiony kon i odpowiednio uzytkowany i serwisowany potrafii dlugo i bezawaryjnie sluzyc.krece sie kilka ladnych lat w srodowisku crosowym(wiadomo ,konie wysilone jak sm )i nieslyszalem jeszcze jakis dziwnych histori na temat zaworow,rzecz najmniej awaryjna,wiadomo jak ktos nigdy nie wymieni tloka az sie urwie i rozwali glowice to potem tragedia bo ktos pozalowal trzech stowek.a skrzynie biegow to psuja we wszystkim,ale tez nie zawsze.uwazam ze kazda maszyna jest dobra jesli jest troche chociazby zadbanana i wszystkie sa podobne.(oczywiscie oprocz chinszczyzny)

13

Odp: TYPOWE pytanie,co kupic?

ja zastanawiam sie nad ktm 450 albo 530 lylko nadal niewiem ktory lepszy.zalezy mi na koniu lekkim i silnym.niedawno probowalem sm950,zajebista maszyna ale narazie potrzebuje cos czym pojdzie szalec

14

Odp: TYPOWE pytanie,co kupic?

wiem że we wszystkich wr trzeba sprawdzić skrzynie na pierwszej jeździe bo wszystkie padają " bo śa katowane :D "

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

15

Odp: TYPOWE pytanie,co kupic?

dobra rada,jak bede kupowal wre to sie przyjze.ja sie boje europejskich wynalazkow,pewnie dlatego ze nigdy niemialem.zawsze podobaly mi sie ktm ,ale to pewnie przez design.niewiem jednak czy faktycznie dorownuja japonskiej technologi