46 Ostatnio edytowany przez raf-24 (2010-08-21 16:58:10)

Odp: Runda TORUŃ PILNE

Powiem tak , 3 lata jeździłem w MX  i walczyłem z tymi dziadami .
Chłopaki zorganizowali cykl FUN MX Cup Zachodnia Polska , jak po roku frekwencja byłoa ponad 100 osób  a Oni  nic z tego nie mieli , to nie zapomnę  jak  Panu MK  gul chodził  podczas wizyty  na jednych z - treningów punktowanych ( Nie wolno stosować słowa wyścig -monopol ). Wystarczyło wtedy zarejestrować stowarzyszenie ,zrobić regulamin i olać PZM .

Jak tylko zauważyli że nikomu się nie chce to się zaczęło -straszenie organizatorów  i właścicieli torów (prywatnych !!) prokuratorem i policją -bo  nielegalne  bo homologacje licencje  kasa kasa kasa .

A jedynym czym straszą to   - Bo jak się coś stanie to......!!!! to co??????
Oni pierwsi wsiądą do samochodów i pojadą do domu i z problemem zostawiają organizatora  który jest i tak  Ubezpieczony a zawodnik podpisuje oświadczenie .

Homologacja = przyjeżdża jeden ślepy a czasami przez telefon ( wiem co piszę ) i stwierdza  ze można + $$$$ i sprawa załatwiona
Licencja = sami to przechodziliście  i powiedzcie czym różni się zawodnik  z i bez licencji - ten pierwszy jest lżejszy o perę stów .

Puki nie ma stowarzyszenia  z dobrym prawnikiem który  umiejętnie obejdzie monopol PZM-otu to walka z wiatrakami .


Sami w Nowym Tomyślu zorganizowaliśmy zawody (biegi kontrolne  czy jak zwał  byle nie wyścig ) i tak sami ubezpieczyliśmy  zawody, wynajęliśmy karetki , chronometraż itd . i było OK