1

Temat: KTM 690sm

Witam.
Powoli przymierzam się do wzięcia motocykla do BARDZO sprawnego poruszania się po mieście i na okresowe wypady w góry. Padło na w.w KTM'a, urzekł mnie swoim singlem i designem. Prawdopodobne w momencie kupna będzie miał zaledwie pare tys. na liczniku (albo zero jak sytuacja pozwoli), będzie to inwestycja na parę ładnych lat.
Posiada ktoś ten wynalazek? Orientuje się ktoś może jak drogie jest utrzymanie jego? Ile to pali (nie wg. parametrów z internetu tylko z doświadczenia), jego słabe punkty itp... ?
Wszelkie informacje mile widziane :)

2

Odp: KTM 690sm

Przestań gadac głupoty....bierz DRZ 400 w wersji E :cool:

3

Odp: KTM 690sm

wektor napisał/a:

Przestań gadac głupoty....bierz DRZ 400 w wersji E :cool:

pytam tylko i wyłącznie o ten motocykl a nie o alternatywę  :P
... chociaż DR-Z był moim pierwszym (dawnym) pomysłem  :cool:

4

Odp: KTM 690sm

bardzo dobrze, że dawnym mam nadzieje, że już takich pomysłów nie będziesz miał  :cool:

5

Odp: KTM 690sm

Socho napisał/a:

bardzo dobrze, że dawnym mam nadzieje, że już takich pomysłów nie będziesz miał  :cool:


dobre:D


bylo pare tematow, poszukaj, nie ma sensu powielac raczej. jak czegos nie bedziesz pewien, wtedy pytaj konkretnie, opisze swoje wrazenia:)

cieply
______________
bez smc ale z 2oo nadal, naped nozny

6

Odp: KTM 690sm

Czesc

Dolacze sie do tematu, mam taka sama rozkimne :) Chcialbym kupic 690 sm, niestety na forum nie ma zbyt wielu opini na jego temat...nie znalazlem w nich tego co bym chcial  :rolleyes: 

Obecnie smigan na Transalpie 600, nie mam z nim zadnych problemow, bo jest w zajebistym stanie... ale niestety bzyk ma 16 lat na karku i nalzey mu sie emerytura :) a mi cos bardziej...wyrazistego :)

Wybor padl na KTM 690 sm, lub BMW GS 800 ale na tego drugiego mnie nie stac.
JAk wyglada utzrymanie pomaranczy? Niestety zachodniopomorskie to motocyklowe zadupie i najblzszy servis mam w poznaniu lub bydgoszczy (tak czy inaczej ponad 300 km). Troche za duzo zeby dojezdzac kilka razy w roku. Zakladam ze nie bede bzyka nadmiernie katowal, glownie jazda po miescie i w jego okolicy, ewentualnie lekkie szutry. Czy moge zalozyc ze raz do roku odwiedze mechanikow? Filtry, oleje itp moge zrobic sam ale na tym sie koncza moje uzdolnosci mechaniczne. Zreszta do tego bzyka trzeba juz chyba podchodzic z komputerem, a dopiero pozniej brac sie za klucze. :)

Podzielcie sie subiektynymi odczuciami z jazdy :) jak bylo jak przesiadaliscie z ciezszych maszyn na srednie supermoto???

Znalazlem takie ogloszenie, [url]http://allegro.pl/item1158552493_ktm_690_supermoto_super_moto_2009r_wroclaw.html[/url]

wszytsko wyglada fajnie, nawet zbyt fajnie....tylko gdzie sie podzial drugi komin??? :o co o tym myslicie??


Pozdrawiam

dorosnąć...tylko po co??? :)

7

Odp: KTM 690sm

komin jest odcięty a wylot zaspawany    :P

KTM 690 SMC/Enduro + Akrapovic
Beast mode: ON

8

Odp: KTM 690sm

komin odciety, wylot zaspawany...na to tez wpadlem  :cool:

zastanawiam sie tylko po co??? czy to magiczny sposob na podniesienie mocy albo proba zdlawienia silnika zeby nie latal zbyt szybko...a moze wrodzona niechec do symetrii :)

Spotkaliscie sie z czyms takim??? najprosciej bylo by zadzwonic ...ale nie mam dostepu do telefonu :o na smsy z netu facet nie odpowiada a mail z ogloszenia nalezy tylko do firmy ktora go wystawia...i chluj bombki stjelil  :|

Jezeli nigdy wczesniej nikt czegos takiego nie widzial to raczej nie bede kupowal takiego wynalazku...

dorosnąć...tylko po co??? :)

9 Ostatnio edytowany przez Raczek (2010-07-24 20:16:04)

Odp: KTM 690sm

piszę bo dzwoniłem, nie podobało mu się tak to odciął  :lol:

o wzroście mocy poprzez zaspawanie wylotu spalin jeszcze nie słyszałem  :rolleyes:

KTM 690 SMC/Enduro + Akrapovic
Beast mode: ON

10

Odp: KTM 690sm

Dzieki Raczek, ze zadzwoniles i rozwiales moje watpliiwosci :)

Kto wie co jeszcze facet majstrowal przy motorze, skoro obcial wydech bo mu sie nie podobal :) Raczej nie wzbudza to zaufania wiec motorek odpada :(

Za kilkanascie dni wracam na staly lad i bede dalej szukal, jesli nic ciekawego nie znajde to pewnie wstrzymam sie do wiosny :(  a jesienia bede dalej ujezdzal blekitnego Trampka.

dorosnąć...tylko po co??? :)

11

Odp: KTM 690sm

Od 3 tygodni posiadam SMR 690. Zrobilem nim 500km, ale niestety jeszcze na dotarciu, dlatego nie krece go powyzej 5tys obrotow. Jedyna rzecz, ktora mi sie nie podoba to, ze troche go dusi ponizej 3tys obrotow, nawet na jedynce. Nie wiem czy to normalne czy tylko u mnie. Spalanie 4-5L, ale pewnie bedzie wieksze jak zaczne go mocniej krecic.
Jesli mialbym wybierac pomiedzy DRZ 400SM (ktorego kiedys mialem) a 690 SM(R) to zdecydowanie wybralbym KTM; pewniej sie prowadzi, mocniejszy przy podobnej masie, swietne hamulce, bardziej wygodne siedzenie.
Wiecej bede mogl powiedziec jak juz zalicze pierwszy przeglad i zaczne z niego wyciskac esencje :D

KTM 690 SMR

12

Odp: KTM 690sm

Zmień wydech, wgraj mapę i się nie będzie dusił :)
Jeśli miałbym wybierać wydech to wziąłbym ten:
[url]http://www.sc-project.com/ktm_690_e.htm[/url]

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

13 Ostatnio edytowany przez Szczepan2509 (2010-07-27 01:00:24)

Odp: KTM 690sm

Biaggi, skoro go dopiero docierasz to pewnie masz nowego(Ameryki nie odkrylem :) ). Wiesz jakie sa perspektywy na przyszlosc???jak bardzo awaryjne sa te maszynki??? chcialbym kupic 3 latka i zastanawiam sie czy musze liczyc sie z wieloma wizytami u mechanika...problemem nie jest brak kasy, bo decydujac sie na motor trzeba liczyc sie z wydatkami ale raczej brak sprawdzonego mechanika. Warsztat w ktorym obecnie serwsuje Transalpa jest jak najbardziej OK ale nie wiem jak to bedzie wygladalo jak przywioze im cos bardziej skomplikowanego. Nie wiem czy zwykly mechanik "osiedlowy" bedzie wiedzial co zrobic. Servis KTM'a odpada bo mam zbyt daleko, raz do roku moge sie wybrac ale jesli przyjdzie mi czesciej jezdzic to sie wkurze :)

Piszesz o wygodnym siedzeniu...czy mozna nim rowniez wybierac sie w trasy tak do 200-300 km, czy on jest stworzony tylko do hasania po miescie???

Miales okazje jedzic zwyklym 690 SM???jak duze sa roznice w oddawaniu mocy, pracy sprzegla(chyba masz u siebie cos lepszego niz w standardzie), heblach itd???

Wracajac do sprawy ucietego tlumika w ogloszeniu ktore wrzucilem wyzej, to znalazlem jeszcze kilka podobnych maszyn w niemczech, z ta roznica ze one maja pojedynczy nowy uklad wydechowy(cos takiego jak podal Gierwi) a nie poprostu odciety fabryczny komin i zaslepiona rure.

dorosnąć...tylko po co??? :)

14

Odp: KTM 690sm

Na angielskim forum KTM jest watek poswiecony awaryjnosci: [url]http://www.ktmforum.co.uk/supermoto/19173-trouble-free-690s.html.[/url]
Przeczytalem caly i najczesciej pojawia sie problem gasniecia, parowania wyswietlacza, wyciekow oleju. Rozwiazania wszystkich problemow mozna tam znalezc. Wiekszosc spraw mozna zalatwic poza serwisem KTM, poza tymi wymagajacymi sprzetu diagnostycznego, ktorym dysponuje serwis KTM.
Ja swoj sprzet kupilem w Lodzi i przyjechalem nim do Krakowa (260km) utrzymujac 110-120km/h. Pod koniec dupa troche bolala, ale da sie wytrzymac.
Nie jezdzilem SM, wiec nie moge porownac. Wiem tylko, ze SMR ma lepsze hamulce (Brembo) i sprzeglo (radialna pompa), wieksze mozliwosci regulacji zawieszenia.

KTM 690 SMR

15

Odp: KTM 690sm

Biaggi napisał/a:

Nie jezdzilem SM, wiec nie moge porownac. Wiem tylko, ze SMR ma lepsze hamulce (Brembo) i sprzeglo (radialna pompa), wieksze mozliwosci regulacji zawieszenia.

eee... chyba chodziło o radialną pompę hamulcową, nie o sprzęgło ? ;)

KTM 250 EXC 2021
KTM 500 EXC 2022 SM
KTM 790 ADVENTURE R 2019