1

Temat: Ktm Smc 690

Hej

Cętnie posłuchałbym Waszych opinii o tym motorze? Nowy kosztuje ponad 30 tysięcy - więc może ktoś się orientuje czy jest jakaś używka do sprzedania?

Kumpel kupił jakiś tydzień temu sprzęta - mówi że dał jakieś 20 tysięcy - z Tarnowa podobno. - Jak namotor z 2008 wydaje mi się toszkę mało kasy w stosunku do ceny nówki.

Szukam i szukam SM'a ale nic nie moge wynaleźć

Dzieki

2

Odp: Ktm Smc 690

O motocyklu: szaaaaatan i kawal francy:D
Co do uzywek to raczej ciezko bedzie znalec, przez ostatnie pol roku na allegro byly dwie sztuki. Widac ze moto dobre i nikt sie nie chce pozbywac:/ Sam bym takiego przygarnal:d

3

Odp: Ktm Smc 690

beret napisał/a:

O motocyklu: szaaaaatan i kawal francy:D
Co do uzywek to raczej ciezko bedzie znalec, przez ostatnie pol roku na allegro byly dwie sztuki. Widac ze moto dobre i nikt sie nie chce pozbywac:/ Sam bym takiego przygarnal:d

^^  X2  ^^

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

4

Odp: Ktm Smc 690

Tydzień temu w pewnym komisie w Gnieznie widziałem właśnie tego Kata, niestety pokiereszowany cały prawy bok łącznie z kierownicą i klamką za 25k. 2008r

Ogólnie rozmawiałem z kuzynem co siedzi we Włoszech to mówi że nawet tam rzadko widzi u handlarzy ..

5

Odp: Ktm Smc 690

Był jakiś czas temu w Poznaniu 2009 po pierwszym właścicielu z przebiegiem 1200 km za ok. 30 000 :| . Ale zanim się pojawił u dealera, już był sprzedany - bo to świetne motóry są! :D

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

6

Odp: Ktm Smc 690

Potwierdzam KTM 690SMC to swietny motor.
Mega porecznosc w miescie, ogolnie taki maly szatan.

Ma tylko jedna wade w porownaniu do 690SM nie mozna na nim przewiezc plecaka (pasazera) jezeli ktos potrzebuje takowego wozic od czasu do czasu

KTM 950Sm , KTM 690 SMC

7

Odp: Ktm Smc 690

Jak to nie da sie...przeciez sa wersje homologowane na dwie osoby...

8

Odp: Ktm Smc 690

Są sprzedawane dwie wersje:
- z homologacją  na dwie osoby
- z homologacją na jedną ( brak podnóżków dla pasażera)

Ale smc nie jest po to aby babę wozić  :D .

Miałem okazję latać .  Wrażenia z jazdy. Najłatwiej porównać z Hondą CRF 450 SM. Jeździ się bardzo podobnie. Większa waga jakoś specjalnie nie przeszkadza w jeździe po mieście. Na torze pewnie ma duże znaczenie. Silnik dobrze ciągnie z dołu, ale później łapie drugi oddech i trza się mocno kiery trzymać.
Nowy ok 31 tysięcy , używki ok 25 tysięcy , trudne do kupienia.

Ważna uwaga motocykl zupełnie inaczej się prowadzi (lepiej) od SM i DUKE. Napiszę tak : SM i SMC poza silnikiem nie mają nic wspólnego ze sobą.

9

Odp: Ktm Smc 690

co wy opowiadacie, jak sie nie da plecaka? moze za duze brzuchy macie i stad problem. ja woze od czasu do czasu i ze stelazami dalem rade traske zrobic:). gdzies juz opisalem wrazenia na forum, chyba w garazu. co do sprzedazy, fakt, jak ktos juz kupi to nie sprzedaje szybko. moj ma 2 lata i sprzedaje go za 1-2 lata...ale juz jest zaklepany kupiec od roku:P

cieply
______________
bez smc ale z 2oo nadal, naped nozny

10

Odp: Ktm Smc 690

Ciepły współczuję twojemu plecaczkowi, że w takich złych i nie komfortowych warunkach musi podróżować  :P .
Jak byś wpadł kiedyś na terror to zobaczył byś nasze duże brzuchy jak objadają się kebab-ami.

11

Odp: Ktm Smc 690

maniek.o napisał/a:

Ciepły współczuję twojemu plecaczkowi, że w takich złych i nie komfortowych warunkach musi podróżować  :P .
Jak byś wpadł kiedyś na terror to zobaczył byś nasze duże brzuchy jak objadają się kebab-ami.


e, czasem trzeba pocierpiec, goldwinga przeciez nie kupie:P. szczerze to chyba gorzej maja plecaki na przecinakach a jakos nikt nie placze. zreszta z plecakiem jezdze bardzo emerycko i delikatnie wiec komfort jest duzo wiekszy niz sie wydaje;). o zwyczajach podczas terroru czytalem, a jakze. zrzucam wage (plecak miejsce miec musi) dlatego sie na razie nie pisze:).

szczerze to nie chce nikomu dowalic tym brzuchem, takie porownanie po prostu mi przyszlo najszybcie:). chgcialem jedynie zwrocic uwage ze naprawde plecak na smc nie ma najgorzej

cieply
______________
bez smc ale z 2oo nadal, naped nozny

12 Ostatnio edytowany przez Maxim (2010-07-15 12:41:35)

Odp: Ktm Smc 690

Ja osobiscie nie widzialem na zywo zadnego SMC z homologacja na 2 osoby i podnozkami.

Moj nie ma podnozkow dla pasazera, takiego samego SMC ma moj kolega i rowniez nie ma podnozkow.
Mysle ze wersja 2 osobowa jest bardzo rzadka.
Zreszta idea tego motoru to upalanie solo.

Nie jezdzilem nigdy SM wiec nie bede go porownywal z SMC mam wrazenie ,ze te modele maja glowne zadania nieco rozne.
Mysle ze SM jest stworzony bardziej do codziennego uzytku z mozliwoscia pokonywania niezbyt dlugi tras, natomiast SMC codzienna eksploatacja z naciskiem na jazde po miescie i glownie po torze.
W SMC kolo przednie ma ogromny problem z utrzymaniem kontaktu z asfaltem.
Po pierwszej przejazdzce zsiadlem z niego na miekkich nogach  :D
Jazda zrobila na mnie takie wrazenie jak zaden inny motor i za wszelka cene postanowilem go miec :)
Maniek.o napisal:Większa waga jakoś specjalnie nie przeszkadza w jeździe po mieście. Uwierz mi waga ma rowniez znaczenie w miescie. Jezdze na codzien 950SM i 690SMC glownie w miescie i  widze ogromna roznice szczegolnie w przeciskaniu sie pomiedzy autami.
950 SM to jak otyla amerykanka przy szczuplej polce SMC .
Zdecydowanie polecam SMC do miasta i codziennego uzytku.

Na 950SM trasa 200km nie robi wrazenia tylko pytanie czy to przyjemnosc jadac np.140km/h i podmuch wiatru napiera na klate.

KTM 950Sm , KTM 690 SMC

13

Odp: Ktm Smc 690

Maxim napisał/a:

Ja osobiscie nie widzialem na zywo zadnego SMC z homologacja na 2 osoby i podnozkami.

Moj nie ma podnozkow dla pasazera, takiego samego SMC ma moj kolega i rowniez nie ma podnozkow.
Mysle ze wersja 2 osobowa jest bardzo rzadka.
Zreszta idea tego motoru to upalanie solo.

idea tak, ale wersja 2 osobowa wcale nie jest czyms nadzwyczajnym, wiem bo mam;). kazde smc sprzedawane jest jako wersja solo, a jak sie upomnisz przy zakupie, dostaniesz do lapska komplet dla drugiej osoby (ktory mozesz zamontowac sam lub w serwisie). to samo jest z homologacja, mowisz ze ma byc na 2 osoby i taka dostajesz, cala filozofia:)

cieply
______________
bez smc ale z 2oo nadal, naped nozny

14

Odp: Ktm Smc 690

ja na mojego SMC też polowałem długo, jak tylko pokazał się na allegro na drugi dzień po niego jechałem :) przez pół Polski i stwierdzam że się opłacało

U mnie też niema podnóżków pasażera ale w dowodzie wbite mam 2 osoby :D

Pozdr

KTM 250 EXC 2021
KTM 500 EXC 2022 SM
KTM 790 ADVENTURE R 2019

15

Odp: Ktm Smc 690

Maxim napisał/a:

Maniek.o napisal:Większa waga jakoś specjalnie nie przeszkadza w jeździe po mieście. Uwierz mi waga ma rowniez znaczenie w miescie. Jezdze na codzien 950SM i 690SMC glownie w miescie i  widze ogromna roznice szczegolnie w przeciskaniu sie pomiedzy autami.
950 SM to jak otyla amerykanka przy szczuplej polce SMC

Wczesniej napisałem, że jazda porównywalna z CRF 450 SM. I tu miałem na myśli, że HONDOWSKIE 110 KG i KTMoweskie 140 prowadziło mi sie podobnie . + 30 kg jakoś mi nie utrudniało jazdy.

Natomiast porównując SMC i 950 SM masz 100000000% racji.