1

Temat: Suzuki RM 250 na "pierwszy" terenowy motocykl?

Witam

Na różnych forach strasz tego typu motocyklami więc postanowiłem zapytać ludzi którzy na tym, lub czymś podobnym jeżdżą.
Będzie to mój pierwszy "terenowy" motocykl, ale nie pierwszy w ogóle. Ogólnie na motocyklach jeżdżę prawie 10 lat, jeździłem na: CB 500, CBR 600 F3, SV 650, i obecnie Kawasaki 636. Trochę znudziły mi się tego typu sprzęty i chciałbym spróbować czegoś nowego. Nigdy nie jeździłem na żadnym motocyklu z silnikiem 2t, a właśnie taki chciałbym kupić. Teraz pytanie, czy "początkujący" poradzi sobie na 250 2t? Wiem, że mógłbym kupić najpierw 125 a później 250, ale wolałbym kupić jeden dobry sprzęt, tak żeby nim przynajmniej 2-3 lata pojeździć. Czy rzeczywiście 2t to takie potwory nie do opanowania? Swoje umiejętności jazdy na motocyklu oceniam jako dobre, na "szosowych" sprzętach przejechałem ponad 20,000km bez większych przygód, ale na sprzęcie crossowym nigdy nawet nie siedziałem, że o jeździe nie wspomnę :) Jak uważacie, dać sobie spokój z 250 i lepiej zabrać się za szukanie 125, czy jednak ten, kto trochę kilometrów przejechał na "sportowych" motocyklach poradzi sobie z 250 2t?

PS
250 4t odpada. Chciałbym spróbować swoich sił na motocyklu z silnikiem 2t, nie wiem tylko o jakiej pojemności. Niestety nikt ze znajomych nie ma tego typu motocykli więc nawet nie mam gdzie sprawdzić, co jest da mnie lepsze.

2

Odp: Suzuki RM 250 na "pierwszy" terenowy motocykl?

hehehe 250 Cię sponiewiera i nie nauczysz się jeździć jak nie masz znajomych którzy podpowiedzą co i jak a to że jeździsz od 10 lat na szosowych sprzętach ma tylko takie znaczenie że wiesz gdzie jest sprzęgło i gaz.
Lepiej weź na rok lub dwa 125ccm

3 Ostatnio edytowany przez SFMario (2010-05-09 09:04:09)

Odp: Suzuki RM 250 na "pierwszy" terenowy motocykl?

Zapomnij.
Nie dość ze robi z jeźdzcem co chce to jeszcze nie spala paliwa tylko je wpierdala.
Średnio 4L na 20km.A balon ma około 7L pojemności...

Poszukaj lepiej KTMów seri EXC 2T np taka 200 ma już wystarczającego kopa. Są też 250 i 300EXC ale to już mocarne sprzęty.
Możesz też poszukać GAS GAS serii EC

4T a 2T w terenie to dwie różne bajki, ja  śmigam na 4T ale czasem polatam na kumpla CR250R i zawsze jestem sponiewierany przez nią na maxa. Fakt jest diabelnie lekka i prowadzi się świetnie ale do hard enduro to się nie nadaje. Tylko tor i dobry rider, nie bojący się sypać z manety...
No i crossówki maja długi pierwszy bieg co trochę przeszkadza na technicznych ścieżkach.

BTW sam chcę kupić 300 2T w hard enduro, ale to zimą i najpierw się takim przejadę zanim sprzedam swoje 4T.

yo

4

Odp: Suzuki RM 250 na "pierwszy" terenowy motocykl?

Popieram moich przedmówców 250 będzie za dużo dla Ciebie. Polecam jakąś dobra 125 możesz ewentualnie szukać z kompletnym wydechem (dyfuzorem i końcówką) oraz membraną np. v-forca słyszałem od innych jeźdźców że dużo na mocy zyskuje motor. Na pewno nauczysz się techniki jazdy w terenie a taki motor prowadzi się genialnie bo prawie nic nie waży. Jeżeli koniecznie chcesz 250 ale to tylko w 4t też mocny motor sam miałem kxf-a ale już inaczej tą moc oddaje. Tak więc szukaj jakiejś 125 a na pewno się nie zawiedziesz :D

5

Odp: Suzuki RM 250 na "pierwszy" terenowy motocykl?

Ja od siebie dodam, że jeździłem kateemem exc 125 i przy dwusuwie to było dla mnie maximum. Strasznie mocny skur*iel. Jestem pewien, że taka maszyna wystarczy. Lepiej się zbierał niż moja lc4. Leciutki zgrabniutki i moc chyba pod 36km. Idealne połączenie. Polecam.

KTM lc4 640 SM SPRZEDANY :( /// obecnie 100% Retro WSK 125 made in Świdnik na dojazdy do sklepu po bułki:)

6

Odp: Suzuki RM 250 na "pierwszy" terenowy motocykl?

Hehe prawda czysta prawda ja śmigałem od wuja huska 360 2T to się samo prowadziło ja za dużo do gadania nie miałem ;p te 125 będzie idealne

7

Odp: Suzuki RM 250 na "pierwszy" terenowy motocykl?

Hmm, to moze CR500 na poczatek?:)

8

Odp: Suzuki RM 250 na "pierwszy" terenowy motocykl?

ZAkk napisał/a:

Hmm, to moze CR500 na poczatek?:)

super pomysł, ciekawe czy trzeźwy jesteś  :lol:

9

Odp: Suzuki RM 250 na "pierwszy" terenowy motocykl?

Ja mam cr 250 w 2T i to jest mój pierwszy motor crossowy i  powiem ci że troche mocny jest jak na początek ale jakoś sobie radzę. Też przed tym jeździłem na motorach szosowych jedynie. Jak chcesz go kupić na pare lat to lepiej kupić 250 w 2T niż 125 bo jak kupisz  125 to pojezdzisz gora rok i powiesz że jest za słaby

10

Odp: Suzuki RM 250 na "pierwszy" terenowy motocykl?

michal_ela napisał/a:

pojezdzisz gora rok i powiesz że jest za słaby

i wtedy na spokój rozezna się w mocniejszym sprzęcie

KTM lc4 640 SM SPRZEDANY :( /// obecnie 100% Retro WSK 125 made in Świdnik na dojazdy do sklepu po bułki:)

11 Ostatnio edytowany przez jareks (2010-05-09 08:49:50)

Odp: Suzuki RM 250 na "pierwszy" terenowy motocykl?

Hooja sie nauczysz na ćwiarze 2T, może tylko nauczysz się modlitw i jak radzic sobie z wyciagnietymi łapami i nogami ktore od mocy zjeżdżają z podnózków, chyba ze jesteś urodzony przekozak. Ale nie  sądzę żeby to inaczej się skończyło jak na 1 moto w teren chcesz wybrac crossową 250 2T.
Jeździłem, miałem motocykle od 125 ccm do 1000 ccm i każda z tych maszym przy cwiarze w dwusówie wydaje się byc zamulatorem, łącznie z CBR 600RR, XR 650R czy litrową Hondą, nie ma ognia Panie, ogień tylko  w cwiarze :)
Jeśli jesteś nastawiony na naukę to bierz 125 bez kitu to pojemność smieszna, ale mi, 36 letniemu wielkiemu gościowi tenśmieszny kaliber dawał najwięcej przyjmeności z jazdy, i technicznie najwięcej dawał-nie jechałem ze zwartmi  ze strachu zwieraczami tylko potrafiłem odwinać bez mega stresu. Na 250 2T za duzo, za dużo respectu, za dużo zesrany byłem żeby dobrze i bezstresowo odwijać. Jeśli szukasz spotkania z chińskim smokiem, lubisz układy przemocowe, Pan i sługa, kręci Cie by dostać wpierdol i lubisz sie bać to bierz 250 2T. Tak amo jak i chcesz sie nauczyć zamulania a nie jeźdżenia.
Enduro 2T są trochę inne, nie mają tak poteżnej ekspolzji mocy po otwarciu zaworu wydechowego jak crossowe 250 2T. Ale z drugiej strony nie ma mowy o przymułce, moja Husqa WR 250 miała ochotę isć na koło z manety i na 4 biegu, i obok aktualnego supermociaka 450 to jest mój ulubiony, najlepiej wspominany pojazd :P (fakt że ja lubię dostać wpierdol i lubię się bać hahahaha)

Husqa SM 450 R 08`, Husqa CR 250 82`,  Beta Zero 125 91`

12

Odp: Suzuki RM 250 na "pierwszy" terenowy motocykl?

blue00303 napisał/a:

Witam

Na różnych forach strasz tego typu motocyklami więc postanowiłem zapytać ludzi którzy na tym, lub czymś podobnym jeżdżą.
Będzie to mój pierwszy "terenowy" motocykl, ale nie pierwszy w ogóle. Ogólnie na motocyklach jeżdżę prawie 10 lat, jeździłem na: CB 500, CBR 600 F3, SV 650, i obecnie Kawasaki 636. Trochę znudziły mi się tego typu sprzęty i chciałbym spróbować czegoś nowego. Nigdy nie jeździłem na żadnym motocyklu z silnikiem 2t, a właśnie taki chciałbym kupić. Teraz pytanie, czy "początkujący" poradzi sobie na 250 2t? Wiem, że mógłbym kupić najpierw 125 a później 250, ale wolałbym kupić jeden dobry sprzęt, tak żeby nim przynajmniej 2-3 lata pojeździć. Czy rzeczywiście 2t to takie potwory nie do opanowania? Swoje umiejętności jazdy na motocyklu oceniam jako dobre, na "szosowych" sprzętach przejechałem ponad 20,000km bez większych przygód, ale na sprzęcie crossowym nigdy nawet nie siedziałem, że o jeździe nie wspomnę :) Jak uważacie, dać sobie spokój z 250 i lepiej zabrać się za szukanie 125, czy jednak ten, kto trochę kilometrów przejechał na "sportowych" motocyklach poradzi sobie z 250 2t?

PS
250 4t odpada. Chciałbym spróbować swoich sił na motocyklu z silnikiem 2t, nie wiem tylko o jakiej pojemności. Niestety nikt ze znajomych nie ma tego typu motocykli więc nawet nie mam gdzie sprawdzić, co jest da mnie lepsze.


Mocno odradzam  ćwiare na początek ! pare lat temu miałem suzuki ts125 ogarniałem ją na torze 100% potem cr250 i jeszcze szybciej ją sprzedałem niż ją kupiłem wróciłem do yz125 moim zdaniem idealny kompromis jeśli chodzi o skoki i latanie po lesie.
Nie wiem do czego bedziesz używał.

320mm Supermoto Racing rotor orange motomaster flame bitch  :D

13

Odp: Suzuki RM 250 na "pierwszy" terenowy motocykl?

to chyba tylko ja mam cos nie tak z ta ćwiartka ;/

14

Odp: Suzuki RM 250 na "pierwszy" terenowy motocykl?

Materka napisał/a:

hehehe 250 Cię sponiewiera i nie nauczysz się jeździć jak nie masz znajomych którzy podpowiedzą co i jak a to że jeździsz od 10 lat na szosowych sprzętach ma tylko takie znaczenie że wiesz gdzie jest sprzęgło i gaz.
Lepiej weź na rok lub dwa 125ccm

Miałem przyjemność z KX250 2T. Przez tydzień potem piłem melisę  :D

drz

15

Odp: Suzuki RM 250 na "pierwszy" terenowy motocykl?

podoba mi się to co piszecie o 250 2T chyba się za takim rozejrzę na jesieni :D

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"