1

Temat: Jaki licznik do yz426f ?

Witam. Chcialbym zamontować w yz426f licznik uniwersalny. najbardziej zależy mi na prędkości, temperaturze i liczniku motogodzin.
Na jakiej zasadzie mierzona byłaby prędkość skoro fabrycznie nie mam żadnego ślimaka ani nic w tym stylu?
Czy ten bedzie dobry?
[url]http://www.allegro.pl/item979528322_licznik_acewell_3250h_zegar_uniwersalny_motoport.html[/url]

2

Odp: Jaki licznik do yz426f ?

jeśli kosztuje 5 stowek to musi być dobry.

prędkość jest mierzona tak jak w licznikach rowerowych magnes montujesz w tarczy hamulcowej albo albo na szprychę + czujnik na lagę, obroty i motogodziny są zbierane z przewodu wysokiego napięcia.

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

3

Odp: Jaki licznik do yz426f ?

Heh, nie widze tego czujnika ani na tarczy ani na szprysze, czujnik nie moze byc na ladze bo jest upside down...

4

Odp: Jaki licznik do yz426f ?

Ale jest fragment lagi na samym dole gdzie ta górna goleń nigdy nie dojdzie. Miałem tak zrobione i działało :D

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990

5

Odp: Jaki licznik do yz426f ?

czyli na chama można licznik rowerowy podpasowac? :) motogodziny beda, predkosc tez :) bez temperatury sie obejdzie. Czy taki licznik wystarczy przy kontroli policyjnej?

6

Odp: Jaki licznik do yz426f ?

polecam trailtech vapor, ma wszystko co trzeba i potwierdzam funkcjonalność:  [url]http://trailtech.net/motorcycle_vapor_kits.html[/url]
o acewellach moża na thumpertalk.com wyczytać złe opinie ale to pewnie kwestia gustu, keśli chodzi ci tylko o policjanta licznik rowerowy jest OK i kosztuje z 10 razy mniej, we wszystkich magnes montujesz w otworze lub śrubie tarczy a czujnik gdzieś przy hamulcu tak by łapał pole z obracanego magnesu

7

Odp: Jaki licznik do yz426f ?

hanskloss napisał/a:

polecam trailtech vapor, ma wszystko co trzeba i potwierdzam funkcjonalność:  [url]http://trailtech.net/motorcycle_vapor_kits.html[/url]
o acewellach moża na thumpertalk.com wyczytać złe opinie ale to pewnie kwestia gustu, keśli chodzi ci tylko o policjanta licznik rowerowy jest OK i kosztuje z 10 razy mniej, we wszystkich magnes montujesz w otworze lub śrubie tarczy a czujnik gdzieś przy hamulcu tak by łapał pole z obracanego magnesu

Potwierdzam mam takiego może jest drogi w zakupie ale jest solidny dobrze wykonany i w zestawie zawiera wszystko a nawet więcej do montażu

Post's attachments

Attachment icon P1000635_500x375.jpg 23.72 kb, 69 downloads since 2010-04-18 

SM570R była a teraz???

8

Odp: Jaki licznik do yz426f ?

Dzieki koledzy za porady, W takim razie zapoluje na tego vaporka w USA na aukcji bo widze ze sa za 90$ nóweczki.
Pozdr

9

Odp: Jaki licznik do yz426f ?

Jest Sigma, która łapie V do 199km/h. Poszukaj modelu- na allegro wyjąłem taką za 45 pln. Czujnik zamontowałem na wahaczu, magnes za zębatce. Dzięki temu wiesz ile na kole jedziesz;). Jeżeli brakuje Ci długości przewodu, najlepiej przedłużyć słuchawkowym (takie słuchawki za 3zika z kiosku są idalne).

10 Ostatnio edytowany przez Robert (2010-04-18 22:49:27)

Odp: Jaki licznik do yz426f ?

jakbys znalazl link do tej sigmy to bede wdzieczny. Nie ma problemu z tym  ze magnesik bedzie za daleko od czujnika? bo odstep jest dosc spory.

edit:
widze ze ten np ma do 199km/h
[url]http://www.allegro.pl/item989931164_nowosc_2010_licznik_sigma_509_inst_pl_centrumrow.html[/url]

jednak 99.9% licznikow rowerowych mierzy tylko do 10h  jazdy po czym trzeba zerować, bardziej odpowiadalby mi taki co odliczalby do 99h

11

Odp: Jaki licznik do yz426f ?

Robert napisał/a:

Dzieki koledzy za porady, W takim razie zapoluje na tego vaporka w USA na aukcji bo widze ze sa za 90$ nóweczki.
Pozdr

tak tylko wysylka do poland 120$

SM570R była a teraz???

12

Odp: Jaki licznik do yz426f ?

Robert napisał/a:

jakbys znalazl link do tej sigmy to bede wdzieczny. Nie ma problemu z tym  ze magnesik bedzie za daleko od czujnika? bo odstep jest dosc spory.

Raczej nie znajdę, bo to w starym moto było... Ta z allegro jest ok, tylko pamiętaj, że nie mierzy mh na postoju, tylko w trakcie jazdy.
Długość przewodu wynaosiła tedy około 1,7m i śmigało idealnie.

13

Odp: Jaki licznik do yz426f ?

ok, kupilem ta sigme, zamontowana, smiga! Poki co styka taki licznik ;) Dzieki