16 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2010-01-03 16:22:17)

Odp: Jak narodziły się wasze supermoto?

Ups.. Widać że i ja i Hacker  :D  troszkę się nudzimy :lol:
Hacker ceny uwzględniają wat? ;) Wczułeś się w role! Zawstydziłeś mnie :|

Ps. Pisałem to nie wiedząc że równocześnie produkuje się Hacker ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

17

Odp: Jak narodziły się wasze supermoto?

dukeSebo napisał/a:

Ups.. Widać że i ja i Hacker  :D  troszkę się nudzimy :lol:
Hacker ceny uwzględniają wat? ;) Wczułeś się w role! Zawstydziłeś mnie :|

Troszkę na pewno :D
Ceny są z Vatem ale bez wysyłki  :P
Można też oczywiście rozmawiać o przerobieniu wersji SM na Pro SM ale tutaj temat się bardzo komplikuje i zajął by jeszcze więcej czasu na pisanie.

dukeSebo napisał/a:

pozbywasz się swej kochanej DRZety na rzecz

Lub zostawiasz ukochaną DRZ i kupujesz sobie wyczynową kochankę  :lol:

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

18 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2010-01-03 16:33:38)

Odp: Jak narodziły się wasze supermoto?

Tak, tak dokładnie :D  I od tej chwili do "wyczynowej" kochanki tylko dokładasz i inwestujesz. Ale zawsze wracasz do domu i myślisz o swojej byłej, może niezbyt ładnej, może niezbyt zgrabnej ale... zawsze wiernej kobiecie.(byłej DRZecie) :)
Ale to piękne a jakie prawdziwe to o czym mówimy hm... aż się wzruszyłem.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

19

Odp: Jak narodziły się wasze supermoto?

Co do zestawu hamulcowego to zastanawiałem się nad zaadaptowaniem z Ducati Monster. Czytałem temat Crazy-iego i kolegi co przerabiał Klx'a (wybacz nie pamiętam nicku) i z tego co pamiętam to sobie chwalili. Ceny też niezbyt wygórowane. Odnośnie felg to myślałem nad jakimiś używanymi Excelami. Co o tym myślicie? Albo może macie jakieś inne ciekawe alternatywy?

20

Odp: Jak narodziły się wasze supermoto?

Wiesz z heblem jest tak że każdemu leży co innego, ja mam Moto-mastera 320 i zacisk oryginalny nisina, do tego standardowa pompa, klocki EBC, oplot.  Mowa o mojej CRFie. Na ulicy ten zestaw wymiata.
Uwierz mi jeżeli latasz tylko po ulicy, nie masz co cudować.
Chociaż czasami wychodzi taniej dokupić cały zestaw niż sam adapter pod dużą tarcze. (jeśli znajdziesz coś od DRZety)
A koła Excel to standard, są najpopularniejsze i najszybciej je znajdziesz w ogłoszeniach.
No chyba że już masz coś na oku. Brzozrider sprzedaje swoje kółka SM (ale u niego tanio nie kupisz ;) ) Składaj szybko i siej terror rozsławiając SM w kraju. :lol:
A ciekawymi alternatywami... stają się okazje znalezione w ogłoszeniach.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

21

Odp: Jak narodziły się wasze supermoto?

Fifi346 napisał/a:

Co do zestawu hamulcowego to zastanawiałem się nad zaadaptowaniem z Ducati Monster. Czytałem temat Crazy-iego i kolegi co przerabiał Klx'a (wybacz nie pamiętam nicku) i z tego co pamiętam to sobie chwalili. Ceny też niezbyt wygórowane. Odnośnie felg to myślałem nad jakimiś używanymi Excelami. Co o tym myślicie? Albo może macie jakieś inne ciekawe alternatywy?

Zacisk ok Brembo od Ducati. A tarcza? Tarcze niestety tanie nie są.
Kupując używane koła od DRZ SM masz szanse w cenie 2000-2500zł dostać kompletne koła z oponami i przednią tarczą. Widziałem takie aukcje.
Jeżeli chcesz zacisk hamulec na zacisku Brembo to może Ci się przydadzą te linki:
[url]http://www.yoyodyneti.com/ProductInfo.aspx?productid=70.2007[/url]
[url]http://www.he-supermotard.it/Dischi_e_pinze/dischi_e_pinze.html[/url]
[url]http://www.he-supermotard.it/Accessori/accessori.html[/url]
[url]://www.purte1.com/index1.html[/url]

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

22

Odp: Jak narodziły się wasze supermoto?

Nad tarczą też myślałem żeby wziąć z Monstera. Używana bo używana, ale na początek by wystarczyła z tego co widziałem po zdjęciach Crazy też miał w husqvarnie tarczę od Monstera, ale mogę się mylić. Może wiecie jakie by były koszta dorobienia adaptera? Wycięcie laserowe czy coś w tym stylu? Robił któryś z was coś takiego?

23

Odp: Jak narodziły się wasze supermoto?

Zacisk od Ducati dawał swietnie radę na torze, a jak dołożyłem pompę radialną od KTMa SMR to już było malinowo i bardzo dozowalnie.
Przemyśl temat samego zacisku Moto-mastera. Te zaciski, ponoc latają na crossowych pompach i nie wymagają "większych".
Jak zrobisz rysunek adaptera to kazdy frezer Ci dorobi.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

24

Odp: Jak narodziły się wasze supermoto?

Myślałem też nad pompą od Monstera, koleś woła 80 zł. Tylko nie wiem czy by się sprawdziła.

25

Odp: Jak narodziły się wasze supermoto?

Tylko musisz kupić pompe od monstera z jedna tarcza , chyba monster 600.... dodatkowo sama pompa to za mało, potrzebny zacisk... ale zawsze można złożyć zestaw, a cena za pompe - OK::)

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

26

Odp: Jak narodziły się wasze supermoto?

Na ulice z pompą od Monstera 600 powinno dać radę... Jak coś to mam przypadkiem taką do sprzedania ;)

#45
P_anowie
Z_abijajacy
M_arzenia

27

Odp: Jak narodziły się wasze supermoto?

ciechu napisał/a:

Na ulice z pompą od Monstera 600 powinno dać radę... Jak coś to mam przypadkiem taką do sprzedania ;)

A na tor? Sam mysle nad jakąś taniością do przeróbki na SM.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

28

Odp: Jak narodziły się wasze supermoto?

Crazy_Russian napisał/a:

A na tor? Sam mysle nad jakąś taniością do przeróbki na SM.

Hmm... Tak szczerze to Ty masz większe obycie na torze, więc ja mogę być mało wiarygodny w tej kwestii. Kupiłem Brembo 16x18 i wszędzie polecają tą pompę do zacisku Brembo, więc powinno być dobrze. Testy drogowe przede mną... Nawet zestawy recingowe Brembo są do kupienia w takiej konfiguracji.  Montowałem pompy ze sportów ( 900RR, Brembo z R1) do tego zacisku, ale to zdecydowanie nie to o co chodzi w supermoto!

#45
P_anowie
Z_abijajacy
M_arzenia

29

Odp: Jak narodziły się wasze supermoto?

Rozumiem, że kupiłeś specjalną dedykowaną do SM radialną pompę brembowską, a nie od jakiegos sprzeta "chodzącego po ulicach"?
Pompa od Monstera nie dawała rady w ostrej torowej jezdzie? Za mało precyzyjna? Za mało wydajna? Słabo dozowalna?

http://www.podiumsuperbike.com/store/catalog/l-Brembo%20Brake%20Master%20Cylinder%20supermoto.jpg

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

30

Odp: Jak narodziły się wasze supermoto?

Tak. Kupiłem dokładnie takie radialne brembo jak na fotce 16x18. Polecane jako pompa do SM na tor.

Pompa od Monstera wydaje mi się zbyt mało profi. Jednym palcem nie dawałem rady jej napędzić ( a palce mam duże ;) ) Dozowalność dobra, bo w końcu to zestaw fabryczny. Nie latałem z nią po torze. Na miasto wydaje się być rozsądną i tanią alternatywą. Na pewno to lepszy wybór niż pompa od sporta.

#45
P_anowie
Z_abijajacy
M_arzenia