1

Temat: Halosz!

Witam wszystkich zapaleńców!
Jako ze jestem nowy na forum postanowiłem wykrzesać nieco kultury ze swojej skromnej osoby i sie przedstawić
ksywka kłopot(nazwisko) 21 lat,kawaler
W przyszłym roku zamierzam wystartować w SM, początkowo miały to być wyścigi na torze Poznań ale decyzja się zmienila po tym jak pośmigałem na yzf 450 kuzyna no a druga sprawa koszty.
okolo dwóch sezonow przelatałem na cwiarze "kawy" 2t sam teren i z 2 sezony na streecie którego eksploatowałem na rozne sposoby byl zarowno stunt jak i tor Poznań no i 4 lata trenowałem boks na oimpii więc myślę że to ważny elemnet przygotowania kondycyjnego i z tej dziedziny też czuję się najmocniejszy jeżeli ktoś ma pytania dotyczące poprawienia danej parti mięśni wytrzymałości lub wzmocnienia chętnie służę pomocą(motocross i boks jjak dowiedziono to najbardziej wycieńczające sporty),mogę rownież pomóc jeżeli chodzi o mechanike ale nie ukrywam w tej dziedzinie einsteinem nie jestem więc nie będę się wymądrzał nie majać pojęcia o danym temacie.
Start planuje na crf 450 fundusze już są zakup planuje w styczniu jak ceny stopnieją najmocniej.Mam nadzieję że coś z tego wyjdzie bo planowałem starty od dłuższego czasu.
Stąd też jedno pytanko jakieś słabe strony crf np koszty utrzrymania??Słyszałem że tytanowe zawory mają tendecję do strajkownia?!

Pozdrawiam wszystkich!!

Najgorsze na początku tygodnia jest pierwsze PIĘĆ dni, później leci z górki.....

http://www.youtube.com/watch?v=sKH49zdu5mc

2

Odp: Halosz!

Siema, to ja mam pytanie na wejscu jakie cwiczenia na kolana ma strasznie kontuzyjne kolana juz kilka razy miał nderwane wiezdał jakies pękniete łekotki i przez to wszystko moje nogi straciły na kondycji , łydki , uda miesnie te przy kolenie nie wiem jak maja na imie co robic zeby lepiej im sie żyło i zeby wróciły do swojej kondycji sprzed 3 lat.

motoslide.com

3

Odp: Halosz!

Na sam początek polecam glukozamine firmy "hi tec"(pewnie inne tez działają ale tą sprawdziłem osobiście) uzupełnia one chrząstki oraz poprawia jakość scięgien.
Zważając na twoje kontuzje polecam ćwiczenia które zbytnio nie obciązą stawów przykładowy plan na wzmocnienie nóg(Zawsze solidna rozgrzewka 10 minut biegania z wymachami rąk nóg itp i 10 min parter) następnie ćwiczenie znane z wf-u jako rowerek z tym że na kostki zakładamy obciążenie następnie przysiady ze sztangą(małe obciażenie dużo powtórzeń bo zakładam że chodzi Ci o wytrzymałośc a nie zwiększenie masy kolejne bardzo bardzo efektywne ćwiczenie bierzesz 2 hantelki np po 4 kg i sześć razy po minutę podskakujesz robiąc wykroki nóg jedna idzie do przodu druga do tyłu i naprzemiennie zmieniasz nogi,jeżeli masz dostęp do siłowni to polecam suwnice(wypychanie cieżaru w góre ćwiczenie dobre bo nie obciąża kręgosłupa i można na niej ćwiczyć łydki i uda jeżeli chodzi o łydki to dobrym ćw jest wziaść kogos na barana i stawać na palcach:)trudne ale działa...Ważne jest aby się rozgrzać robić wiele powtórzeń małym ciężarem aby nie przeciążać stawów

3 lata temu sam mialem wypadek na crossie(uszkodzenie więzadła łękotki oraz kości poboczne piszczela) też do dzisiaj daje się we znaki ale pomogło mi np regularne bieganie oraz rowerek spinningowy nie te zwykłe plastikowe bo nie odwzorowują obciążenia a rower z pewnością wzmocni twoje nogi a ich nie skatuje:)
pzdr

Najgorsze na początku tygodnia jest pierwsze PIĘĆ dni, później leci z górki.....

http://www.youtube.com/watch?v=sKH49zdu5mc

4

Odp: Halosz!

Dzięki ,no ja miałem prawe kolano dwa razy rozdupczone własnie naderwanie II stopnia bocznych więzadeł lcl i mcl cos łekotą jakies proste pekniecie kłykci , cos jeszce z troczkami rzepki , a wczoraj cos nie zbyd powaznego stało sie z lewą nogą tak nagle zaczeło mnie cos bolec tak mysle ze to własnie ta uboga chrzastka na łękotce i boli mnie jak zchodze po schodach a jest ok jak wchodze . No a tak w ogóle biegam , mam bieznie pod domem i jezdze na rowerku (prawdziwym) ale zastosuje sie do twoich cwiczen i spróbuje z tym glukozaminem bo czuje ze mam "nie dozywione" te stawy kolanowe po tych wszystkich przygodach.

motoslide.com

5

Odp: Halosz!

No niestety kolana to poważna sprawa jeżeli chodzi o rowerek to prawdziwy jest lepszy więc pasuje ćwiczenia wzmocnia twoje nogi a jeżeli chodzi o ubogą chrząstke(często kulturyści maja te problemy) to ponoć dieta bogata w żelatynę też daje radę aczkolwiek sam tego nie wypróbowałem ale coś w tym musi być.....Daj znaka w przyszłosci jak nogi się bedą sprawowały i życze jak najmniej bólu

Najgorsze na początku tygodnia jest pierwsze PIĘĆ dni, później leci z górki.....

http://www.youtube.com/watch?v=sKH49zdu5mc

6

Odp: Halosz!

No spoko moze spotkamy sie kiedys na zawodach bo ja tez nie zamierzam odpuszczac , mam plany na zawody ,ale nie wiem czy realny jest 2010 rok, ale jestem optymistą.

motoslide.com

7

Odp: Halosz!

Cześć!

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

8

Odp: Halosz!

Witaj

9 Ostatnio edytowany przez psatp (2009-12-22 20:18:23)

Odp: Halosz!

nitro8888 proponując takie cwiczenia na kontuzjowane kolana szybko wyeliminujesz konkurencje i bedziesz sam na torze.

Na kolana bardzo nie zdrowe jest podpieranie się noga w czasie jazdy szczegolnie gdy motocykl sie przewraca - tak najłatwiej zepsuć wiązadła i łekotkę.
Cwiczenia które zostały zaproponowane są wspaniałe na rozbudowanie i wzmocnienie sprawnych kolan, natomiast kontuzjowanym kolanom mogą bardzo zaszkodzic.

Najlepszymi cwiczeniami rehabilitacyjnymi na kolana są "przysiady" na powietrznej poduszcce rehabilitacyjnej http://sklep.ipson.pl/galerie/p/poduszka-rehabilitacyjna_488.jpg

www.propitbike.pl

10

Odp: Halosz!

Nie bardzo w temacie może jeśli chodzi o powitanie, ale zdradźcie mi tę słodką tajemnicę: Ilu z Was jeżdżących w zawodach używa szyn kolanowych?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

11 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2009-12-22 23:16:56)

Odp: Halosz!

Ja nie używam , tylko dla tego ze nie staruje w zawodach , ale z prawym kolankiem mam problem od 3 lat (dwa razy naderwane więzadła i przeorana łękotka , dobrze że przypomnieliscie temat , bo musze spróbować z tą glukozaminą na te chrząstki , wczoraj troche pocwiczylem nogi , po biegałem i dzisiaj już moje obydwa kolana (co wskzuje na brak jakiegos budulcaw organizmie) czują  sie jak nie na oliwone łożyska , co nie jest przyjemne . :o


Na targach motoyklowych wiosną tego roku w Wawie widziłałem piekne połaczenie ochraniaczy kolan piszczela na zawiasie połaczonego z orteza stawową wszystko solidne metalowa konstrukcja powypełniana pianką dobrze sznurowana od tyłu nie pamietam dokłądnie ceny ale było to cos koło 1500zł za jedną sztuke  :lol:

motoslide.com

12 Ostatnio edytowany przez gierwi (2009-12-22 23:16:50)

Odp: Halosz!

Barteksm napisał/a:

(co wskzuje na brak jakiegos budulcaw organizmie)

Masz na myśli piwo?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

13

Odp: Halosz!

Hmm jesli to było by piwo to raczej wskazywał bym wtedy na nadmiar tzw. awitaminoze alkoholową , bardziej chodziło mi o kolanowy odpowiednik nicasilu i smarowidła 10w50

motoslide.com

14

Odp: Halosz!

Mi na brak smarowidła pomogła poduszka a raczej systematyczne ćwiczenia

www.propitbike.pl

15 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2009-12-22 23:52:51)

Odp: Halosz!

Nie no śpie na poduszce  ;)

A tak juz serio staram sie systematycznie cwiczyc i własnie raz mi nie szkodzi, a czasami na drugi dzien mam takie akcje ze niemoge na tronie usiąść hahah , zaraz musze poczytac  otej poduszce.

motoslide.com