1

Temat: Co po dzwonie ??

przeszukiwałem forum ale nie moge wyszukac informacji na ten temat, gdyby sie okazało, że juz to gdzieś jest napisane to proszę o przeniesienie tego tematu we właściwe miejsce.

Dzisiaj o godz 17 wracając do domu na skrzyzowaniu zdjał mnie typ w puszce ktory wjechal na skrzyzowanie na czerwonym świetle. Przyjechala policja i pogotowie, po dłuzszych rozmowach kierowca puszki przyznał sie do winy( miałem dwóch swiadków, ktorzy potwierdzili moja wersję), przyjął mandat i podał mi numer swojej polisy OCw Warcie. Wykonalem już telefon w sprawie zgloszenia kolizji ( oddzielne zgloszenie dla motocykla i oddzielne na ciuchy). Aktualnie czekam na przyjazd rzeczoznawcy, ktory wyceni straty w mojej motorynce i w ciuchach.
Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji i nie wiem teraz jak to wszystko będzie wygladało, czy mam sie rozliczac gotowkowo, czy lepiej oddać sprzęt do warsztatu i liczyc na bezgotówkowe załatwienie sprawy.
Obawiam sie tego ze rzeczoznawca nie wszystko weźmie pod uwage zanizy wycene szkody a w warsztacie okaze sie ze wyjdzie drozej i ze bede musiał dopłacac do tego interesu. ( czy moze wtedy rzeczoznawca robi korekte do swojej wyceny)
Dajcie znac na co zwrócic uwage, co moge jeszcze zrobic oraz jakie wyjscie najlepiej wybrać ( gotowkowo, czy bezgotowkowo)

PeeS Motocukl ma wywinięta kierownice w chińskie S wszystkie przelaczniki z prawej strony nie istnieja ( manetka gazu, rozrusznik, lusterko, pompa hamulcowa) naciągniety jest przewód hamulcowy i pewnie linki od gazu) owiewka przod ma wygiety stelarz i jest uszkodzona, błotnik przód krzywy i porysowany, boczne owiewki i komin przerysowane ( to akurat pikuś ) na szczescie silnik dekle i innyy osprzęt cały.
Najgorsze natomiast jest to ze przednie koło nie jest w osi symetri z lagami- motocykl w pierwszej kolejności dostal własnie w koło, ktore jest teraz wykrzywione w lewa stronę, nie wiem czy to skrzywienie jest na lagach, połkach czy moze jeszcze gdzies indziej.
Dowód rejestracyjny nie zostal zabrany i mam go u siebie.

Dzięki za cenne uwagi
Pozdro

DR-Z 400ESM sold

2

Odp: Co po dzwonie ??

Kurde Rodman jakiś pech z tą DRZta dwa kapcie, dzwon.....Oby nic więcej :( Na twoim miejscu poczekał bym na wycenę rzeczoznawcy z Warty, jak nie będzie Ci odpwiadać to odwołuj się, na 90% po pierwszym odwołaniu dostaniesz dużo więcej hajsu, nie robiłbym bezgotówkowo, możesz przecież niektóre rzeczy używane kupić - zamienników nie ma więc wycenią CI na oryginalnych nowych częściach. Oby rama była prosta !

Pracuję dla Hestii więc się mogę jutro dowiedzieć likwidatorów co najlepiej w takim przypadku zrobić.

Jest też wyjście z rzeczoznawcą z PZMOTu ok 200PLn płacisz i masz przedstawioną idealną wycenę bez zaniżania i ściem...

Dobrze, że Ty cały....

SMR 505

3

Odp: Co po dzwonie ??

http://www.primus.biz.pl/
Dochodź do siebie!
W międzyczasie sprawdź co można wyrwać na w/w adresie.
Moi znajomi dali radę!

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

4

Odp: Co po dzwonie ??

Rzeczoznawca robi swoją wycenę, potem jedziesz do warsztatu i warsztat robi swoją (która pewnie będzie wyższa od tamtej) zanosisz to do Warty i powinni zweryfikować. Potrafią zrobić słabe zdjęcia a potem powiedzieć że nic nie widać, straszni naciągacze ci ubezpieczyciele. Ogólnie pilnuj każdego szczegółu bo na wszystkim mogą Cię chcieć wydymać w majestacie prawa.

5

Odp: Co po dzwonie ??

maciejwra napisał/a:

Na twoim miejscu poczekał bym na wycenę rzeczoznawcy z Warty

Zdarzenie juz zgłosiłem w Warcie i czekam teraz na przyjazd rzeczoznawcy.

maciejwra napisał/a:

nie robiłbym bezgotówkowo,

Tez sie nad tym zastanawiam bo zamowilem juz kilka akcesoryjnych gratow ( kiera mocowania itp.) więc lepiej wziąc hajs z ubezpieczenia i kupic sobie akcesoryjne graty z tej puli. Co mi z nowej kierownicy która wstawia w warsztacie skoro i tak planuje ja wymienic na akcesoryjną

maciejwra napisał/a:

Oby rama była prosta !

Tego własnie najbardziej sie obawiam, motocykl dostal w pierwszej kolejności w koło ktore jest teraz krzywo, nie wiem w którym miejscu jest kicha, ale boję sie ze półki albo przy głowce ramy moze byc kupa.

Czy rzeczoznawca w wycenie doliczy pieniądze za sprawdzenie geometrii? Czy moze Warta w swoim zakresie jakoś to sprawdza? Jezeli zdecyduje sie na opcje gotówkową to boję sie ze po sprawdzeniu geometri wyjdzie ze musze powymieniac wszystkie łozyska i jakies inne duperele w przednim zawiasie, ktorych rzeczoznawca nie wezmie pod uwagę przy ogledzinach "na oko"

maciejwra napisał/a:

Pracuję dla Hestii więc się mogę jutro dowiedzieć likwidatorów co najlepiej w takim przypadku zrobić.

Jak mozesz to podpytaj i daj mi cynk to jakos sie zgadamy, bardzo zalezy mi na tej kwesti z przednim krzywym kołem/zawiasem

Dzieki wielkie

maciejwra napisał/a:

Jest też wyjście z rzeczoznawcą z PZMOTu ok 200PLn płacisz i masz przedstawioną idealną wycenę bez zaniżania i ściem...

i pozniej z taka wyceną od czlowieka z PZMOT udaje sie do Warty i ona konfrontuje to z wycena swojego rzeczoznawcy?

gierwi napisał/a:

http://www.primus.biz.pl/

Macie moze podobna firmę z Terenu warszawy?

DR-Z 400ESM sold

6

Odp: Co po dzwonie ??

rodman napisał/a:

i pozniej z taka wyceną od czlowieka z PZMOT udaje sie do Warty i ona konfrontuje to z wycena swojego rzeczoznawcy?

Rzeczoznawca z PZMOtu robi oględziny i wycenę według własnej ekspertyzy. Nie ma to związku z rzeczoznawcami firm ubezpieczeniowych. Niedawno miałem dzwona samochodem, maska carbon i rzeczoznawca z firmy XXX nie wiedział co to jest i policzył maskę jako standard czyli ok 300 PLN za zamiennik....A koszt faktyczny ok 1500 PLN :)

Ubezpieczyciel po najniższych kosztach wszystko policzy, więc nad rzeczoznawca z PZMOTu bym się nie zastanawiał.

rodman napisał/a:

Jezeli zdecyduje sie na opcje gotówkową to boję sie ze po sprawdzeniu geometri wyjdzie ze musze powymieniac wszystkie łozyska i jakies inne duperele w przednim zawiasie, ktorych rzeczoznawca nie wezmie pod uwagę przy ogledzinach "na oko"

Masz prawo przy oględzinach rozebrać uszkodzone i podejrzane elementy!!!

SMR 505

7

Odp: Co po dzwonie ??

Rozumiem, że na podstawie wyceny rzeczoznawcy z PZMOT ( załózmy ze jego wycena bedzie wyższa niz wycena rzeczoznawcy z Warty) moge poźniej się odwołac w sprawie wysokości wypłacanego odszkodowania.

maciejwra napisał/a:

Masz prawo przy oględzinach rozebrać uszkodzone i podejrzane elementy!!!

Jezeli chodzi o plastiki, powyginane stelarze  i inne takie to spoko, ale jak teraz mam zrobic z tym krzywym kołem, przeciez tego na oko nikt nie ustali czy krzywe jest na ladze, połce, ośce czy moze przesunięta jest główka ramy, to samo z lozyskowaniem glowki ramy i przedniego koła, chyba nie bede całego zawieszenia demontowal na częsci pierwsze przy tych oględzinach :) a poza tym ja nie bede w stanie stwierdzic na oko czy lozyska sa ok, albo gdzie jest skrzywienie. Bedzie potrzeban jakas ekspertyza z warsztatu i wlasnie zastanawiam się w jaki sposób to zostanie załatwione przez Wartę.

Swoja droga co w sytuacji jak okaze sie ze rama jest krzywa? czy wtedy motocykl jest uznany jako szkoda całkowita? o jakie wtedy pieniądze moge sie upominać?

DR-Z 400ESM sold

8

Odp: Co po dzwonie ??

Możesz sobie zażyczyć żeby rzeczoznawca warty robił oględziny w warsztacie gdzie mu wszystko rozbiorą i pomierzą.

9

Odp: Co po dzwonie ??

jw :)

własnie rozmawiałem z likwidatorem z Hestii.  Musisz zabrac motor do warsztatu gdzie przy rzeczoznawcy będą rozbierali motor - Pol and Position polecam :) , w warsztacie powiedzą Ci co jest do wymiany, zobacza ramę itd. Jesli szkoda całkowita to wyliczą wartość moto minus pozostałość, ale to juz dalsze postępowanie. Najlepiej własnie do Suzuki z rzeczoznawcą się umówić

SMR 505

10

Odp: Co po dzwonie ??

maciejwra napisał/a:

Musisz zabrac motor do warsztatu gdzie przy rzeczoznawcy będą rozbierali motor - Pol and Position polecam , w warsztacie powiedzą Ci co jest do wymiany, zobacza ramę itd.

No tak ale w sytuacji gdy ja będe pozniej chcial sie rozliczyc gotowkowo z Wartą ( czyli nie naprawiam go w Polandzie) to pewnie bede musial poniesc koszt tego rozbierania i mierzenia ramy, czy moze to tez bedzie wchodzilo w skład wyliczenia rzeczoznawcy z Warty?

DR-Z 400ESM sold

11

Odp: Co po dzwonie ??

Jak się upomnisz to Ci to wliczą, najlepiej od razu przy oględzinach

12

Odp: Co po dzwonie ??

Dzwonie i dzwonie do Ciebie Rodman i nie odbierasz.Oddzwoń jak będziesz mógł...
Kurwcze, ale niefart:(

DRZ 450 E SM na modach znowu w jedynej słusznej wersji - czyli SuperMoto
Triumph Speed Triple 2010 SE

13

Odp: Co po dzwonie ??

Widziałem że ktos dzwonił ( nie wiedzialem że to TY) nie mogłem odebrać siedziałem u lekarza a potem na prześwietlenie musiałem jechać, bo okazuje sie ze z kręgosłupem mam mały problem, naderwane mam nerwy i mięsnie na odcinku szyjnym i piersiowym i przez dłuższy czas będe musiał chodzić w kołnierzu, przy kazdym ruszeniu głową cholernie kluję w plecach :(

DR-Z 400ESM sold

14

Odp: Co po dzwonie ??

Siema. Jesteś w Wawie? Jeżeli tak to może wpadnę do Ciebie.
Obejrzymy Biedną DRZete.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR