31

Odp: Policja

MOja huska kupiona 1,5 miecha temu nie miala :D wiec ja juz nie wiem o co kaman !!

Tak na marginesie piepszyc te migacze, komu one są potrzebne, przeciez normalny uzytkownik SM jakby chcial kazdy manewr informowac migaczem to by cza zamontowac stroboskop z czestotliwoscia 100/1s bez wylacznika  hihihi :D ;)

Pozdrawiam
Jacek Dembiński

#121

32

Odp: Policja

W gęstym ruchu jak lata się na parę motocykli to wiesz czy kolo przed tobą skręca w prawo, lewo czy jedzie na wprost. Osobiście prawie zawsze włączam kierunki, uważam że tak jest bezpieczniej. Czasami tylko na gumie jest trudno operować przełącznikiem. Ale da się :)

33

Odp: Policja

maniek.o napisał/a:

W gęstym ruchu jak lata się na parę motocykli to wiesz czy kolo przed tobą skręca w prawo, lewo czy jedzie na wprost. Osobiście prawie zawsze włączam kierunki, uważam że tak jest bezpieczniej. Czasami tylko na gumie jest trudno operować przełącznikiem. Ale da się :)

No co TY powaznie zawsze kierunki wystawiasz ;) kurcza powiem ci szczerze ze do tej pory z kim kolwiek jezdzilem to zawsze to robilo sie na wyczucie a nie żeby jeszcze kogos informowac kierunkami . Co do smigania miedzy samochodami to wcale to nie jest bezpieczne:D ;) a migacze tu nic nie pomogą  ( oczywiscie zalezy od predkosci ) Odnosnie gumy to sądze ze lepiej by bylo rekoma informowac niz kierunkami ;)

Pozdrawiam
Jacek Dembiński

#121

34

Odp: Policja

W husce kierunki nie maja miejsca bytu. po wymianie drugiego kompletu odpuscilem sobie. 

Z powodu wibracji odpadają, na co wiec to komu.

A co do zmieniania kierunków na gumie: owszem ma to sens ale w momencie ggy lusterko ustawione jest pod takim katem ze podczas gumowania widac czy ktos za toba nie jedzie.

Pytania numer 2

Kto ma lusterka?  :]

35

Odp: Policja

Jak ktoś lata sporo po torze i czasami po ulicy to da się  bez kierunków i lusterek.
Natomiast gdy 99% przelotów jest po zatłoczonych ulicach, to głowa by się urwała od patrzenia czy ktoś nie jedzie za nami , aby nie zajechać drogi. 

Wszystko zależy od otoczenia.

36

Odp: Policja

ale wniosek jest jeden - kierunki nie sa wymagane. i to cieszy :)

37

Odp: Policja

Ja zostawiłem zwierciadełka tylko żeby sprawdzać czy wideo za mną nie jedzie przy małym ruchu olewam kompletnie co się dzieje za mną bo i tak jade szybciej niż wszyscy natomiast przy dużym ruchu odwaracam się bo sami wiecie jakie motocyklowe lusterka mają martwe pole. Kierunki posiadam i nawet ich czasem używam, ale nie po to żeby ci styłu widzieli co robię a ci z przodu. Kiedyś nie włączałem i przy zmianie pase zdarzało się, że mi mydelniczki zajeżdżały 1 raz 2, 10, 40 a teraz jak ręką odjął. Z resztą wyobraźcie sobie co by się działo gdyby kierowcy samochodów nie włączali kierunkowskazów. Szanujmy się nawzajem. Nie róbmy toru z dróg publilcznych.

Suzi DR-Z 400 SM > Niestety sprzedana i pluje sobie w zęby...

38

Odp: Policja

Popieram w 100% Supaman. Nie bądzmy egoistami i szanujmy innych uczestników ruchu.

jakubek