16

Odp: Policja

Skoro dzis dzien prawdy,  to ja opowiem o swojej sytuacji.

Latalem sobie dukiem pod "Factory" (parking pod marketem w W-wie). Godzina późna, market zamkniety. Ciemno. Jezdzilem w kólko cwiczac zakrety, czyli 1-2, hamowanie 2-1, zakret, 1-2, hamowanie itd.
W pewnej chwili widze, ze "skrada" sie radiowoz po ciemku bez swiatel, wiec udajac Greka zaczalem wycofywac sie z parkingu. Nie spodziewalem sie, ze Octavia tak zwawo zawraca. Panowie zablokowali mi czesciowo droge odpalajac "bomby" i wyskakujac jak w amerykanskich filmach ze Skodziny. Sciagneli mnie z motocykla, jakbymn byl poszukiwany listem gonczym za wysypywanie zboża na tory.
POmyslalem sobie, ze mam przerąbane. Duke z lapa acerbisa niehomologowana, slicki na kolach, zdjete kierunki i lusterka, do tego ta akcja.

Na poczatku bylo baaardzo zle. Ale zaczalem tlumaczyc, ze startuje w zawodach (raz wystartowalem, ale numer start. na boczku zostal), ze nie mam gdzie cwiczyc, bo mi remontuja tor w klubie w Radomiu, ze nie wiedzialem, ze mimo pustek dookola moze ktos tedy przechodzic (co mi sugerowali policjalnci), ze jesli niewolno to rozumiem i wiecej nie przyjade.
Puszczono mnie wolno.

Pol roku pozniej, w zimie, zdarzylo mi sie pokonac ursusowskim skrotem kawalek chodnika pod wiaduktem, aby nie nadkladac drogi  dookola po ulicy.
Pech chcial, ze radiowoz czekal po drugiej stronie skrotu na delikwentow takich jak ja. No wiec ja "buta", tylny naped przykleil opony do sniegu i zanim Skodzianka mnie doszla i wlaczyla bomby to juz bylem kilometr dalej.
No i gadka, nie ma pouczenia bo pan policjant byl na kursie na ktorym mowiono mu, ze "pouczenie nic nie daje, bo kierowca musi poczuc kare, aby respektowac wykroczenia".
No to ja do Pana oficera mowie "Pamieta pan latem motocykliste pod Factory, pojawil sie kiedys tam jeszcze? Pouczenie zadzialalo?"
Policjant zdziwiony. Skonczylo sie na pouczeniu.

Moja babcia powtarza "pokorne ciele dwie matki ssie" :)

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

17

Odp: Policja

Każdy widzi czy policjant sie ułoży czy zna tylko słowo NIE. jak widzisz że trafiłeś na .... i nie obejdzie się bez 30 ptk to trzeba wyjść z okopów i zaatakować... skoro wiesz ze policmajter nie ma na to prawa.... u mnie mmiało byc 15 ptk , po długich negocjacjach i momencie gdy po raz 100 usłyszałem "czy przyjmuje Pan mandat" powiedziałem, że nie przyjmuję mandatu a jednocześnie zgłaszam do pana na lewym fotelu podejrzenie popełnienia przestępstwa i proszę o zabezpieczenie nagrania.  SKOŃCZYŁO SIĘ NA 5 PTK...  oczywiście gdy innym razem wina jest ewidentna a policjan zrobił wszystko jak należy to przyjąłem mandat i 10 ptk...

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

18

Odp: Policja

A jak jest z nieprzyjmowaniem mandatów - legenda głosi, ze sąd grodzki nie może punktów dawać. Kasy sie placi wiecej, ale przynajmniej prawko sie zatrzymuje.
Ja kiedys powiedzialem, ze nie biore mandatu to radarowcy odpuścili i puścil mnie wolno ;)

19

Odp: Policja

Są punkty z sądu, ale dopiero przybiją Ci je po sprawie, A jak sprawa za kilka miesięcy to masz kilka miesięcy spokoju. No i oczywiście jeśli np odwalisz coś w styczniu a sprawę masz w październiku, to punkty Ci dopiszą dopiero w październiku ale z datą styczniową więc całkiem miło :)

20

Odp: Policja

Szwinia nie koniecznie tak kolorowo... jesli masz wykroczenie w styczniu na 10 ptk i nie przyjmujesz mandatu to ptk sa na koncie ale nie aktywne , i oznacza to, że jeśli w marcu dostaniez 15 ptk i przyjmiesz mandat , a np po 2 latach przegrasz sprawe za pierwsze wykroczenie to ptk sie aktywują i przychodzi list z wezwniem do zdania dok poniewaz 2 lata temu przekroczyłeś ptk... wiec nie przyjęcie mandatu to szanas na przeciąganie sprawy, ale jeśli przegrasz to nie oznacza ze prawka nie stracisz

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

21

Odp: Policja

Wszystko się zgadza.

22

Odp: Policja

Witam...ja twierdze (po tym co juz przeszlem i przechodze)ze nigdy wiecej niepujde na ugode z policja bo myslalem ze zalagodze sprawe a jeszcze bardziej sobie zaszkodzilem.....oni sami nie sa swieci i wszyscy o tym wiemy a prawo powinno byc rowne do wszystkich!!!ulegajac im i plaszczac sie tylko ich utwierdzamy w tym ze niby sa od nas lepsi i ich regoly nieobowiazuja!!!!

K ocham
T ylko
M otocykle

23

Odp: Policja

poczytalem troszke - duzo fajnych rad np. z tymi wykroczeniami i artykol ktory kolega tam zamiescil. wydaje mis ei ze dobra teoria jakkolega wczesniej napisal probowac sie dogadac a jak nie to - atak na misiakow i niech sie wala.

mam tez pytanie - czy gdy motocykl jst zarejstrowany, jest OC i przeglad lampy przod tyl a nie ma kierunkow to mozna pomykac spokojnie?? w sumie dawaniej byly sprzeciki bez kierunkow i trzeba bylo wtedy wystawic raczke wiec moze to nie jest powod do zatrzymania ??

24

Odp: Policja

hmmm wiesz teoretycznie możesz, w końcu komarki,simsony itp. nie mają kierunków :) ale musiał bym poszperac w przepisach. Ja sam mam tylko z tyłu kierunki :)

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

25

Odp: Policja

Ja jeżdżę po Wrocławiu.. mam lampę przód/tył pełne ubezpieczenie rejestracja itd. Kierunków nie mam i na pewno zakładać nie będę (chociaż słyszałem że jednak powinny być :) , jak trzeba to wystawiam rękę i jest ok. Od półtora roku nie miałem przez to żadnych problemów. Raz miałem kontrolę.. myślałem że już będzie lipa.. ale nawet o tym nie wspomnieli.. ;)

NovoPerformance.pl

carbon.na.allegro.pl
SM450RR!! #88

26

Odp: Policja

a jaka jest zaleta nie posiadania kierunków ?

http://p0lish.wordpress.com

27

Odp: Policja

no to luzik - tez mam tylko z przodu i mialem kupowac ale mnie wlasnie  olsnilo ze w razie czego mozna reke wystawic. a potwierdzil mi tez przyklad senso - kupil nowa huske (z homologacja drogowa) i nie ma oryginalnie kieronkow. wiec demontuje przod i do przodu :)

28

Odp: Policja

p0lish napisał/a:

a jaka jest zaleta nie posiadania kierunków ?

Mi osobiście nie pasują kierunki do SM(ale każdy ma swój gust ;) , co innego ''wieksze'' SM typu LC4 .. a poza tym już dawno bym je połamał..a nie chciało by mi się za każdym razem ściągać gdy jadę w teren albo ''bawię się'' na placu/parkingu
..nie widzę też jakiejś ogromnej potrzeby posiadania ich..
Pzdr

NovoPerformance.pl

carbon.na.allegro.pl
SM450RR!! #88

29

Odp: Policja

dokladnie - potrzeby tez nie widze tylko czasem jak trzeba po ulicy pojezdzic. lepiej psiakow nie iec na karku za kazdym razem :)

30

Odp: Policja

Jeśli chodzi o podstawę prawną dotyczącą kierunkowskazów to:

Dziennik Ustaw z 1999 r. Nr 44 poz. 432
§ 12. 1. Pojazd powinien być wyposażony w następujące światła zewnętrzne:
3) kierunkowskazy - pojazd samochodowy i przyczepa; nie dotyczy to motocykla jednośladowego zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1986 r.,