1

Temat: Przelot Zdławił moc????

O co chodzi panowie wywaliłem oryginalny tłumik z lc4 660 smc i wstawiłem pełny przelot akrapa z 525 exc
Na małych predkosciach ok ale na piątym biegu jakby brakuje mocy nie ma tego ciągu co wczesniej
Co należy zrobic   czyżby regulacja gaźnika jesli tak to w którą strone  Prosze o pomoc

2

Odp: Przelot Zdławił moc????

Wzbogacić mieszankę - wyżej iglica, a jak nie pomoże to większą dyszę główną.

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

3

Odp: Przelot Zdławił moc????

Więcej paliwa, więcej powietrza (otwarty airbox)

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

4

Odp: Przelot Zdławił moc????

możesz mi wiecej wiadomości podesłac jak ten otwarty airbox ogarnąć bo także o tym słyszałem a nie zabardzo wiem jak sie za to zabrać

5

Odp: Przelot Zdławił moc????

Musisz wyciąć dziurę w górnej pokrywie airboxa. Do przelotu trzeba znacznie wzbogacić mieszankę. Co najmniej 2 stopnie w górę. Tak miałem w swoim LC4

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

6

Odp: Przelot Zdławił moc????

NA WSTEPIE CHCIAŁEM PODZIEKOWAC WSZYSTKIM ZAINTERESOWANYM MOIM PROBLEMEM

iglica w gaźniku została dzisiaj podniesiona prawie na sama górę i wyregulowane powietrze
Poza tym  zauważyłem że w airboxsie mam oryginalnie wywiercona dziurę zaślepioną jakąs blaszką odgiąłem blaszkę i sama odpadła wygląda na to ze to seryjne przystosowanie do otwartego filtra

NAJWAŻNIEJSZE ŻE MOC POWRÓCIŁA I TO Z NADWYŻKĄ  TERAZ JAK CHCIAŁEM PODNIESC NA KOŁO SAMYM GAZEM TO MAŁO NIE SPADŁEM NA PLECY :-)  BARDZO MOCNA IN AGRESYWNA REAKCJA NA GAZ!!!!!!!!! JESTEM MIŁO ZASKOCZONY MOTO MA WIEKSZA KULTURĘ PRACY NIE SZARPIE TAK NA MAŁYCH OBROTACH I LEPIEJ PALI Z KOPNIAKA


Zastanawiam się czy jest sens wiercenia dziurek w owiewce która zakrywa airboxa i czy ktoś ma jakies doswiadczenia w zamontowaniu stożkowego filtra

7

Odp: Przelot Zdławił moc????

Tak przez ciekawość: jak "regulowałeś powietrze" ?

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

8

Odp: Przelot Zdławił moc????

No wiadomo, że różnica :) Dopiero teraz dostał dobre warunki do pracy :D
Pokażę Ci jak to jest u mnie zrobione na następnym lataniu :)

-----------------------------
XT500 -> 625SMC -> WR426 -> EXC200 -> Hornet 600 -> CBR 954RR -> Speed Triple 1200 RS

9

Odp: Przelot Zdławił moc????

Ludzie wiercą takie dziurki z boku i podklejają siateczką na muchy.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

10

Odp: Przelot Zdławił moc????

fxrider napisał/a:

Tak przez ciekawość: jak "regulowałeś powietrze" ?

Powiem szczerze że z moją wszczątkową znajomoscia budowy gaznika oddałem go w rece człowieka który zjadł na nich zęby i twierdził że regulował powietrze sróbą w gażniku

11

Odp: Przelot Zdławił moc????

Oj, to widać, że gość ma słabe pojęcie, bo po pierwsze gaźników się nie je ;) a po drugie żadna ze śrub nie służy do regulacji "powietrza".

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

12

Odp: Przelot Zdławił moc????

Mógł wymienić pilot air jet
Mógł też wstawić lub była wstawiona dysza pilot air jet regulowana - bardzo fajna rzecz.
Lub też chodzi o śrubę składu mieszanki:P

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

13 Ostatnio edytowany przez Kwiatek89 (2011-07-02 21:15:47)

Odp: Przelot Zdławił moc????

Na bank chodziło o skład mieszanki ;) ja nie ruszałem u siebie jej.

A co do tematu. Duża dziura u góry airboxa wystarczy. Jak chcesz to jutro wieczorem wrzucę zdjęcia jak to ja mam zrobione w swojej 640. Nie montuj stożka. Stożki są dobre do Calibry.

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

14

Odp: Przelot Zdławił moc????

Ja mam dwie z dołu i otwartą górę. FCR + dwa kominy lubią powietrze :)

-----------------------------
XT500 -> 625SMC -> WR426 -> EXC200 -> Hornet 600 -> CBR 954RR -> Speed Triple 1200 RS

15

Odp: Przelot Zdławił moc????

hacker33 - było wyraźnie napisane

twierdził że regulował powietrze sróbą w gażniku

dlatego się czepiam, żeby bajek nie powtarzać/tworzyć ;)

Swoją drogą nie spotkałem się z regulowaną dyszą powietrza - mógłbyś przybliżyć ten temat? (foto?)

pozdrawiam, Adam

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...