1

Temat: Renowacja plastików uporczywe rysy i frendzle :)

Witak jako iż zmieniałem okleiny w swoim kacie musiałem przygotować plastiki problemem były rysy i frędzle które jak wiecie na plastikach są nie uniknione, po pewnych testach doszedłem do technologii :) i postanowiłem się podzielić bo może komuś się przydać. 

Po wyszlifowaniu drobnym papierem a potem mleczkiem do szorowania plastiki wyglądały nieźle lecz nie miały połysku a powierzchnia była matowa  :( i tutaj nada się dobra opalarka :) drobniutkie zarysowania powstałe po czyszczeniu idealnie "zatapiają się " tworząc połyskową powierzchnie :) oczywiście trzeba to robić równomiernie by sobie nie przypalić ani zdeformować np. boczku :) w załączniku fot co potrafi zwykła opalarka bez żadnego innego polerowania itd... co więcej zauważyłem iż charakterystyczne białe plamy gdzie błotnik był mocno zagięty znikły ;0  a powierzchnia tak przygotowana wręcz idealnie przylega do oklein.. psdr

oczywiście pouczam o sprawdzeniu metody na jakims nie widocznym miejscu bo napewno dużo zależy od materiału jaki wykorzystał producent .

Post's attachments

Attachment icon IMG_0840.JPG 98.65 kb, 94 downloads since 2011-02-02 

Attachment icon IMG_0844.JPG 150.51 kb, 90 downloads since 2011-02-02 

Pracuję i żyję w Polsce dzięki bogu i rodzicom  było mnie stać na SX 520  :D  i na pamiętne REJU ...o i rinkon 680 .. to dzięki rodzicom i sąsiadce :D

2

Odp: Renowacja plastików uporczywe rysy i frendzle :)

Bravo !! Właśnie myślałem jak to zrobić bo właśnie będę oklejać moto :P dzięki :)

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

3

Odp: Renowacja plastików uporczywe rysy i frendzle :)

masz jakieś dokładniejsze zdjęcia ??? interesujące :)

4

Odp: Renowacja plastików uporczywe rysy i frendzle :)

Rozumiem ze ten czarny plastik po lewej stronie w trakcie pracy a po prawej po ?

motoslide.com

5

Odp: Renowacja plastików uporczywe rysy i frendzle :)

z jakiej odległosci ta opalarka opalałes te plaskiti??
ja zawszcze rysy i inny syf brałem delikatnym papierem sciernym wodnym pozniej myłem całe moto a jak wysechł był cały matowy wiec brałem bo zwykłym plakiem przecierałem i błyszczał :) do pierwszej jazdy i mycia :)

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM

6 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2011-02-02 15:22:33)

Odp: Renowacja plastików uporczywe rysy i frendzle :)

Piotrek tez dobra metoda , kiedyś tez Dr wypsikałem plakiem to naprawde sie błyszczała już nigdy wiecej tak ładnie nie wyglądała .
[url]https://picasaweb.google.com/MotoTerrorTeam/Dr650SupermotoBarteksm#5509779872086192450[/url]

haha bez porównania
[url]https://picasaweb.google.com/MotoTerrorTeam/Dr650SupermotoBarteksm#5555738332959296386[/url]

motoslide.com

7

Odp: Renowacja plastików uporczywe rysy i frendzle :)

Kiedyś miałem XT600 malowane w czarny mat wałkiem. Jedyny kontakt z wodą miał tylko w deszczu. Wchodzę kiedyś do garażu a tam stoi mój ikstek nabłyszczony plakiem, a najgorsze było to, że okazało się że miał złote felgi :/ Ojcu się chyba nudziło i mi zepsuł motocykl... Pompognojówa trzymał swój motocykl wtedy u mnie i też go to poraziło.
Od tamtej pory plakowanie czegoś wiąże się dla mnie z traumatycznymi wspomnieniami.
Trzymając się jednak głównego wątku, patent z opalarką wg mnie bardzo fajny. Przymierzam się do takiej operacji, więc przypuszczam że bardzo mi to ułatwi sprawę, szczególnie że nigdy wcześniej tego nie robiłem.  Dzięki za takie info.

8

Odp: Renowacja plastików uporczywe rysy i frendzle :)

Patent z opalarką genialny :)

Ja czasami pastuję swoje moto (wyjątkowe okazje) to zwykła pastą polerską K i błyszczy się jak psu jajca na święta ;D

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

9

Odp: Renowacja plastików uporczywe rysy i frendzle :)

szwinia napisał/a:

rzymając się jednak głównego wątku, patent z opalarką wg mnie bardzo fajny. Przymierzam się do takiej operacji,

A to dobrze sie sklada, bo akurat przypadkiem, mam opalarke na wynajem, a z tego co wiem, to trzymasz motocykl dosc blisko mnie :D

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

10

Odp: Renowacja plastików uporczywe rysy i frendzle :)

Barteksm napisał/a:

Rozumiem ze ten czarny plastik po lewej stronie w trakcie pracy a po prawej po ?

Jeżeli chodzi o te szaro srebrne boczki to tak po lewej przed po prawej po  a co do samej tech. wypolerować plastiki pastą to porażka bo niestety sam materiał jest miekki z gupoty wpadłem na ten patent chodzi oto wyprowadzamy  sobie wszystkie rysy papierem  potem jak najdrobniejszym ścierniwem ja użyłem mleczka do szorowania kuchni a następnie opalarka i do dzieła :)

Pracuję i żyję w Polsce dzięki bogu i rodzicom  było mnie stać na SX 520  :D  i na pamiętne REJU ...o i rinkon 680 .. to dzięki rodzicom i sąsiadce :D