16

Odp: Nowi i nieaktywni

SebaKAT napisał/a:

Za bardzo się nie znam ale można by też coś takiego zrobić żeby w giełdzie były jakieś podziały np. Motocykle, Części

Wydaje mi się że utworzenie takich podkategorii to dobry pomysł. A co do działu giełda, myślę że po wprowadzeniu jakiś zmian typu limit 20 postów itp spowoduje jeszcze większe zamieszanie.

CRF 450 - SPRZEDAM

17

Odp: Nowi i nieaktywni

Qbek napisał/a:

A może aby dodać ogłoszenie wystarczyłoby konto typu "gość"? Co Wy na to? Można by dodać taką informację przed założeniem konta na SM.pl "Jeżeli chcesz coś sprzedać zaloguj się jako gość w innym przypadku utwórz konto" czy coś w tym stylu.

to mi się podoba bo może łatwiej być, ale to będzie zależeć od nowych logujących

18

Odp: Nowi i nieaktywni

Ustawianie limitu x postów aby założyć temat zrobi wam dokładnie "ten sam x" razy większy burdel na forum niż jest do tej pory.
ludzie będą pisać byle gdzie, byle co, byle by móc założyć temat w dziale giełda i wystawić swoją rzecz.

Jedyne racjonalne i sensowne rozwiązanie, to droga w zupełnie przeciwnym kierunku:

Udostępnić dział "Giełda" także dla gości. Każdy, nawet niezarejestrowany osobnik może napisać ogłoszenie (oczywiście wiadomo, tematyka tylko sm... żeby ktoś nie chciał nam mikrofalówki sprzedawać...)
Do tego napisać ładny przyklejony topik o tytule "Zasady pisania ogłoszeń" w którym napisać że w temacie ma być [S] lub [K] i nazwa rzeczy, do tego w treści tematu ma być na przykład imię delikwenta,  miejscowość, rzecz sprzedawana - dokładny opis, przynajmniej jedno zdjęcie i sugerowana cena, kontakt.

No, chyba że Was wkurza fakt, że ktoś wchodzi na forum i mówi że ma coś do sprzedania... ale moim zdaniem to tylko miło z jego strony że nas informuje. A jeśli któryś z Was nie jest zainteresowany tą rzeczą... to przecież nie musi otwierać tematu, no nie?

A te wszelkie wasze pomysły z limitami na prawdę nie maja sensu i wprowadzą tylko znacznie większy chaos.

100% Supermoto

19

Odp: Nowi i nieaktywni

Spe3dy napisał/a:

Ustawianie limitu x postów aby założyć temat zrobi wam dokładnie "ten sam x" razy większy burdel na forum niż jest do tej pory.
ludzie będą pisać byle gdzie, byle co, byle by móc założyć temat w dziale giełda i wystawić swoją rzecz.

Jedyne racjonalne i sensowne rozwiązanie, to droga w zupełnie przeciwnym kierunku:

Udostępnić dział "Giełda" także dla gości. Każdy, nawet niezarejestrowany osobnik może napisać ogłoszenie (oczywiście wiadomo, tematyka tylko sm... żeby ktoś nie chciał nam mikrofalówki sprzedawać...)
Do tego napisać ładny przyklejony topik o tytule "Zasady pisania ogłoszeń" w którym napisać że w temacie ma być [S] lub [K] i nazwa rzeczy, do tego w treści tematu ma być na przykład imię delikwenta,  miejscowość, rzecz sprzedawana - dokładny opis, przynajmniej jedno zdjęcie i sugerowana cena, kontakt.

No, chyba że Was wkurza fakt, że ktoś wchodzi na forum i mówi że ma coś do sprzedania... ale moim zdaniem to tylko miło z jego strony że nas informuje. A jeśli któryś z Was nie jest zainteresowany tą rzeczą... to przecież nie musi otwierać tematu, no nie?

A te wszelkie wasze pomysły z limitami na prawdę nie maja sensu i wprowadzą tylko znacznie większy chaos.

Jestem za!

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

20

Odp: Nowi i nieaktywni

Ta ja też jestem za "goścmi"

motoslide.com

21

Odp: Nowi i nieaktywni

Gość nie gość-na forum TDM wprowadziliśmy limit na ogłoszenia od 20tego postu i skończyło się "cześć jestem edek z krainy kredek i sprzedam wam hechłacz".
Tak więc limiter się sprawdza.
Bo komu normalnemu chce się nabijać 20 bzdurnych postów żeby coś sprzedać?

joł

22

Odp: Nowi i nieaktywni

ale kombinacje... Bardziej od "jednostrzałowców z giełdy" denerwują mnie "witacze":
-cześć wszystkim jestem Stefan i latam na dt
a w odpowiedzi tysiąc osób: "hej", "cześć", "cze, też mam 16 lat i gronofocię na dt".
Jak patrzy się potem po użytkownikach, to ciężko stwierdzić, czy ma miliard postów bo jest kozakiem w sprawach technicznych i pomagał, czy nastolatkiem z trądzikiem witającym wszystkich w przywitalni...

23

Odp: Nowi i nieaktywni

SnowMoto napisał/a:

ale kombinacje... Bardziej od "jednostrzałowców z giełdy" denerwują mnie "witacze":
-cześć wszystkim jestem Stefan i latam na dt
a w odpowiedzi tysiąc osób: "hej", "cześć", "cze, też mam 16 lat i gronofocię na dt".
Jak patrzy się potem po użytkownikach, to ciężko stwierdzić, czy ma miliard postów bo jest kozakiem w sprawach technicznych i pomagał, czy nastolatkiem z trądzikiem witającym wszystkich w przywitalni...

Dokladnie.

A z giełdą to bez przesady, 20 tematów na tydzień to naprawde do ogarniecia.

24

Odp: Nowi i nieaktywni

Nie widzę powodu, żeby reglamentować dostęp do forum komukolwiek. W końcu to ogólnodostępne forum a nie kółko wzajemnej adoracji. Jak ktoś będzie bluzgał, zarzucał jakiś spam czy ogólnie utrudniał to można go zbanować, ale robić jakieś schodki już na wejściu to pomysł z dupy.

25

Odp: Nowi i nieaktywni

Są też "czytacze" - forma pasożytnicza, ale żyjąca w symbiozie. Tyle o sobie  :P
I popieram Spe3diego: goście na giełdę! Nie wiadomo kiedy ktoś zaproponuje Keihina za 100 PLN  :)

drz

26

Odp: Nowi i nieaktywni

Może i z dupy, ale jedno-postowych lamerów z giełdy można by w ten sposób zablokować.

27

Odp: Nowi i nieaktywni

Czemu zakładasz że ktoś kto nie wypisuje tu kwadryliona postów to od razu lamer? W czym Ci on przeszkadza? Nikt Ci nie każe robić z Nim interesów ani czytać Jego ogłoszeń. Nie popadajmy w skrajności bo niedługo będzie tu "preclowisko".

28

Odp: Nowi i nieaktywni

Temat wziął się z tąd, że ktoś podobno ma swoje konto na supermoto.pl a założył nowe - żeby coś sprzedać i uniknąć "zbędnych Pytań" czy to uczciwe ? w sumie to mi wiszą te posty z giełdą - bo sam też coś kupiłem od takich jedno strzałowców- ale wqrwia mnie, że coraz więcej jest postów - cześć sprzedam .... i nigdy więcej nic nie pisze - a q#$!a czytanie, Cześć chce kupić drz - doradzcie mi czy to dobre moto to już mam dość !! Może zróbmy chociaż jednego moda co będzie wpisywał - Użyj opcji szukaj!!

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

29

Odp: Nowi i nieaktywni

Szwinia, to nie chodzi że ktoś mi przeszkadza.
Po prostu muszą być jakieś zasady.
Co to ma być że ktoś wziął się za przeproszeniem z dupy, i od razu wali że sprzeda to czy tamto.
To nie jest darmowe allegro, tylko forum,gdzie jeśli ktoś już coś sprzedaje to jest forumowiczem a ten fakt daje jakąś gwarancję że nie będzie kolegom wciskał shitu.
Tak to powinno wyglądać wg mnie.

joł

30

Odp: Nowi i nieaktywni

No ale przecież idąc tym tropem jak widzisz, że jakiś typ co ma 3 posty i którego w ogóle nie kojarzysz, chce coś sprzedać to traktujesz go jak gościa z ulicy i tyle.
Czemu znalezienie czegoś na allegro czy ebay jest wg Ciebie dobre, ale już znalezienie tego samego tutaj tylko podanego jak na tacy przez gościa który wstępnie ograniczył potencjalną grupę docelową (no bo jak nie patrzeć, to wystawia ogłoszenie dotyczące SM na forum użytkowników/sympatyków SM), już niekoniecznie. Czemu wystawianie przez jednego z forumowiczów ogłoszenia kilka razy i wycofywanie aukcji w ostatniej chwili bo cena nie była taka jak myślał (pomimo wypisywania że sprzeda za tyle co ludzie dadzą) jest fajne i uczciwe no i przede wszystkim "zaufane", a wystawianie ogłoszenia przez kogoś kogo nie znasz już nie.
Ogólnie rzecz biorąc, ja czytam to co mnie interesuje a resztę osrywam. Nic mnie nie "wrukwia", nikt nie przeszkadza. Nie czuję się zobowiązany do odpowiadania na bzdurne pytania, oceniania ogłoszeń, rozpatrywania po raz setny przewagi dr-z nad lc4 a tego nad inną huską 610, pisania co myślę na ten czy inny temat jeśli nie zostane zapytany wprost.
Wg mnie jeśli ktoś wystawia dziwne ogłoszenie albo zadaje totalnie bezsensowne pytanie to po prostu to pomijam bo to znacznie szybsze i wygodniejsze. Jeśli większość użytkowników forum wyduma że trzeba blokować to blokujcie ale jak dla mnie nic dobrego z tego nie wyniknie.