76

Odp: Rehabilitacja

Ja powolutku chyba już się zrastam do końca. Już powoli zaczynam biegać, trochę boli, ale wychodzę z założenia, że już tyle czasu minęło, że nie powinno się rozpaść, a powinno to przyśpieszyć zrost. Jeszcze tylko wyciągnięcie, żelastwa po sezonie, kolejna rehabilitacja i w przyszłym sezonie lecę z terenem :)

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

77

Odp: Rehabilitacja

Może ktoś już przerabiał temat. 14 czerwca wyglebiłem na rowerze. Z bolącym i spuchniętym kciukiem pojechałem na pogotowie. Zrobili rtg- złamań brak, zdiagnozowali skręcenie/stłuczenie kciuka. Wsadzili w szynę i za 10 dni do kontroli. Na kontroli lekarz pomacał, pougniatał i kazał wsadzić z w szynę na kolejny tydzień. Dziś już jest 3 tyg od zdarzenia a ja mam dalej palucha w ortezie. Dalej czuję ból w okolicy stawu i jest lekko spuchnięty. Konsultowałem z innym dr to powiedział, że urazy stawów i wiązadeł goją się 5-6 tygodni. Mam niby na 18 lipca termin na usg. Co po tych 5-6 tygodniach, zdejmuje ortezę i jakaś rehabilitacja? Niby taka pierdoła jak kciuk a jednak mocno wkur....ąca. 
A najlepsze jest to, że dwa tygodnie wcześniej zanabyłem moto i nawet nie  zdążylem się nacieszyć...

78

Odp: Rehabilitacja

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że stłuczenia bolą bardzo długo. Choć nigdy mi z tego powodu nic nie spuchło:)
Żebra bolały mnie prawie 4 miesiące. A też mi mówiono 5-6 tygodni.

Możesz też mieć coś co miał mój sąsiad z kolanem. Nie wiem jak to się fachowo nazywa ale polega to na tym, że jego kości w stawie popękały jak stłuczona porcelana. Nie było tego widać ani na RTG ani na USG. Wyszło dopiero na rezonansie magnetycznym. Pokazywał mi fotkę - faktycznie jego kość była spękana jak porcelana:)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

79

Odp: Rehabilitacja

Stłuczony nadgarstek ze 4-5 lat temu- miesiąc w szynie, bolał parę miesięcy, o dziwo obyło się bez rehabilitacji, pełna sprawność jakoś po roku. Stłuczone kolano bez wizyty u lekarza bolało 2 miesiące i nie wiem ile by dalej bolało, bo je połamałem przy kolejnej glebie :P dalej je leczę.

80 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2018-07-14 07:24:42)

Odp: Rehabilitacja

hacker33 napisał/a:

Jak tam złamasy - zrastacie się?:D

Właśnie wróciłem z Czarnogóry i w 10 dni zrobiłem takie postępy ze sam sie sobie dziwie co dało wygrzewanie i pływanie, a wyruszyłem tam jako niepelnosprytnie praworęczny. Nie wiem nawet gdzie mam temblak, strzela i boli w barku to fakt ale co dzień to większy zakres ruchu czyli bark ruszył na dobre, a w zasadzie to brakuje mi kilka stopni do pełnego wyprostu w łokciu jaki  poruszam łapa w każdej osi. W pn idę do szpitala 24h na ubogacenie płytkowe czy jakoś tam, lekarz prowadzący rozumie do czego zmierzam i mi w tym pomaga, myśle ze miesiąc i jazda. Ps. Kilka osób sie zatrzęsło ale wiedza ze nie odpuszczę, a i wspominałem na początku ze mam silna motywacje ku temu i jakoś to mnie pcha do uzyskania sprawności pomimo wszelkich przeciwności i w zasadzie jakoś sie nie oszczędzam za wiele. Pokonałem juz tyle przeciwności ze nie ma innej opcji, jestem oburęczny teraz a i pompkę na lewej ręce trzasne, na dwóch łapach tez ze dwie dam rade chociaż do najlżejszych nie należę:) nastawienie to jednak złoty klucz:)

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

81

Odp: Rehabilitacja

Cicho się zrobiło - wszyscy widać doszli do formy:)
Ja przed świętami byłem usunąć śrubę. Tym samy zrobiłem sobie wolne do końca roku:D
Zabieg spoko, po zabiegu też spoko. 2 tygodnie o kulach tak dla szpanu. Później już tak jak przed operacją - jedynie szwy ograniczają.
Co do efektów jej osunięcia. Jest lepiej - czułem, że ten łeb śruby o coś kolidował. Choć nikt nie potrafił tego stwierdzić/potwierdzić.
Noga ma ograniczony zakres ruchu, staw znacznie powiększył swoja wielkość. Czuję to nawet wiążąc sznurówki w wysokich butach. W zdrowej nodze zostaje mi kilka centymetrów więcej sznurówki po zawiązaniu. Codziennie ćwiczę i mam nadzieję, że w rocznicę złamania odzyskam 100% sprawność:)
https://lh3.googleusercontent.com/O_9ro0xKZmTpxyn0IhJSQ8aMOxqwR4YOD0NKwcdw8w8VDMt89_NkiHJgJewNBLb2p984HNf90f0gS2w98_8FQkExXFFXrHfSj1HxTxanxwEbiWXstC7AzeTVS3SdTNRZEdjoo9vN6lDQEJFdFhtMahdF_D9WNldmqairUpFcSERcT4eHfFmJ7M_0_xcIyauGWd-vdc_ezfuMxPKpgWFiKXVfmhHRg34okNaQ1c1MXldQ7xwYPeezctZI_TW0OtkKc6MJ3xShbMWHK2z9FQfv6hLUOonnFksf9yINB300uvcfU6CkHYMVR95iwdV-9cNO83mzULWflAnzauRdkQR7sbU8lZFUjni4ZzBAc-W2jMxgad1_NjolsAccaqXaIqXx66ek9xbDa7du1oMLiAOdipQi4m3_i3TKum59yH31SlTUfonhn16siFOnZhwqV96036hSzYQVy-q8CfEwM6K-qA75zRtj3_NWLSjCdHQAGGqqmcX1mc-Cz74s3T0nOxF-imgGt0AeEsH3BkvhPmblA866nmcYFBsqMMbBeJQ29twcqWDXPpEFv0B7oppRqryEz4FZ4iZhqeDMnqfqhZOEbly2qj6ls-VqZjxPUP_XxcUeY2Qq6UezjPzorjfQlljwR-R4HoLErFnSGPUq6DvL_oNW=w600-h808-no
https://lh3.googleusercontent.com/e634us8fmaB4DmNODDwzUWSGvexEyAiQrysUHKP0cSFI4TS9oG-b2iv31mBjI1x4g-qV6mD4HZLQbSbnx3NZ7-ijjXcTRto73kFOqQ8PhHoXkUBWFDrxDyBSllmadDI3ka6YjmS8WUpfUI5D78hojYsXG1JPHPAuHTcH4DufYmb4yBg5jKaJrOrv7JD3lxVP7w5o0XrsY11WQFVWRFA3jQ4fUpOzzPqFo9SwP-CLAjFdE3WkzGjOmmkMgErFql5NWWVaSHSjMEz5twW2T3rvvsJ1u9Ad1uISa3TKla9RZfL5p58Ym1Wv6zmmEhqSxtze5uThBivdwUGQTUGQcfyLepfbFKfcnY7Qdq_hfK60L1ZkSnDYfUh98Mi879K7flMBY0xFza9B8GhGlXPGHmMfDCdHXU6MFTWHXSnAjSjU_z6wOLcEc-fFvRbTNNXHJzFr3yivf8_tkMq5xKRrNTq3dIy7T46qbTqoCZBdlVIojEDbMFpV9BzPb1wMcrIHMe0X12-6DY-X8pMrmxPO8IrIjsjM0I-MWvDJIm8d_ExrPM8vKRqyNJUDU2AI5_TwWd0J2Wf2evcgzLGleoKtjGcuVV_-YGqdTiYGLwmpiQ0In6p9cNp49I1AYaYFxpjcuPhecvPUe5LrvgjcRysFwzO0qjRK=w600-h754-no

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

82

Odp: Rehabilitacja

Powodzenia. Ja też mam taką nadzieję! ;-)

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

83

Odp: Rehabilitacja

Dobrze, że wracasz do zdrowia :). Mi już też udało się kolano doprowadzić do porządku (względnego). Już mam wrażenie, że mógł bym na snowboardzie polatać, ale rehabilitant mi zabronił :(. Czeka mnie jeszcze powyciąganie tego całego żelastwa, z tej mojej biednej nogi, ale i kolano i podudzie, chce załatwić za jednym razem. Czeka mnie kolejny sezon z blachami i śrubami, ale przynajmniej będzie mi już ciężko kolejny raz tą nogę złamać z takim rusztowaniem z blach ;)

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

84

Odp: Rehabilitacja

Złamany obojczyk, bez śrubek i blaszek, tylko ósemka na plecach.
Kiedy można zacząć wykonywać jakąś rehabilitację/ćwiczenia?
Mija 10 dzień, czuję się świetnie, nic nie boli, zwiększa się ruchowość ramienia, czy warto już iść do fizjo?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

85

Odp: Rehabilitacja

zwykle złamania to minimum 3 tygodnie, żeby się kość choć trochę zrosła. Jak sobie połamałeś ? na rowerze ?

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

86

Odp: Rehabilitacja

Tak na rowerze.
Wiem ale czytałem, że są ćwiczenia które można robić już po 2 tygodniach. Takie aby staw nie zastał.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

87

Odp: Rehabilitacja

Idź do rehabilitanta, bo w zależności od złamania, jedne ćwiczenia możesz robić innych nie. Jak nie masz zespolenia to to wszystko nie koniecznie musi się dobrze trzymać. Nie robił bym absolutnie nic na własną rękę.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

88

Odp: Rehabilitacja

jak Ci się nie chce iść, to sprawdź w drugim barku, przy jakich ruchach nie ma nacisku mięśni na obojczyk. Jeżeli już masz coś ruszać, to wg mnie tylko bez dodatkowego obciążenia.

Ale najlepiej tak jak mówi Żonkil - do specjalisty.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450