76

Odp: Rehabilitacja

Ja powolutku chyba już się zrastam do końca. Już powoli zaczynam biegać, trochę boli, ale wychodzę z założenia, że już tyle czasu minęło, że nie powinno się rozpaść, a powinno to przyśpieszyć zrost. Jeszcze tylko wyciągnięcie, żelastwa po sezonie, kolejna rehabilitacja i w przyszłym sezonie lecę z terenem :)

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450 - jest :)

77

Może ktoś już przerabiał temat. 14 czerwca wyglebiłem na rowerze. Z bolącym i spuchniętym kciukiem pojechałem na pogotowie. Zrobili rtg- złamań brak, zdiagnozowali skręcenie/stłuczenie kciuka. Wsadzili w szynę i za 10 dni do kontroli. Na kontroli lekarz pomacał, pougniatał i kazał wsadzić z w szynę na kolejny tydzień. Dziś już jest 3 tyg od zdarzenia a ja mam dalej palucha w ortezie. Dalej czuję ból w okolicy stawu i jest lekko spuchnięty. Konsultowałem z innym dr to powiedział, że urazy stawów i wiązadeł goją się 5-6 tygodni. Mam niby na 18 lipca termin na usg. Co po tych 5-6 tygodniach, zdejmuje ortezę i jakaś rehabilitacja? Niby taka pierdoła jak kciuk a jednak mocno wkur....ąca. 
A najlepsze jest to, że dwa tygodnie wcześniej zanabyłem moto i nawet nie  zdążylem się nacieszyć...

78

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że stłuczenia bolą bardzo długo. Choć nigdy mi z tego powodu nic nie spuchło:)
Żebra bolały mnie prawie 4 miesiące. A też mi mówiono 5-6 tygodni.

Możesz też mieć coś co miał mój sąsiad z kolanem. Nie wiem jak to się fachowo nazywa ale polega to na tym, że jego kości w stawie popękały jak stłuczona porcelana. Nie było tego widać ani na RTG ani na USG. Wyszło dopiero na rezonansie magnetycznym. Pokazywał mi fotkę - faktycznie jego kość była spękana jak porcelana:)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

79

Stłuczony nadgarstek ze 4-5 lat temu- miesiąc w szynie, bolał parę miesięcy, o dziwo obyło się bez rehabilitacji, pełna sprawność jakoś po roku. Stłuczone kolano bez wizyty u lekarza bolało 2 miesiące i nie wiem ile by dalej bolało, bo je połamałem przy kolejnej glebie :P dalej je leczę.

80 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2018-07-14 07:24:42)

hacker33 napisał/a:

Jak tam złamasy - zrastacie się?:D

Właśnie wróciłem z Czarnogóry i w 10 dni zrobiłem takie postępy ze sam sie sobie dziwie co dało wygrzewanie i pływanie, a wyruszyłem tam jako niepelnosprytnie praworęczny. Nie wiem nawet gdzie mam temblak, strzela i boli w barku to fakt ale co dzień to większy zakres ruchu czyli bark ruszył na dobre, a w zasadzie to brakuje mi kilka stopni do pełnego wyprostu w łokciu jaki  poruszam łapa w każdej osi. W pn idę do szpitala 24h na ubogacenie płytkowe czy jakoś tam, lekarz prowadzący rozumie do czego zmierzam i mi w tym pomaga, myśle ze miesiąc i jazda. Ps. Kilka osób sie zatrzęsło ale wiedza ze nie odpuszczę, a i wspominałem na początku ze mam silna motywacje ku temu i jakoś to mnie pcha do uzyskania sprawności pomimo wszelkich przeciwności i w zasadzie jakoś sie nie oszczędzam za wiele. Pokonałem juz tyle przeciwności ze nie ma innej opcji, jestem oburęczny teraz a i pompkę na lewej ręce trzasne, na dwóch łapach tez ze dwie dam rade chociaż do najlżejszych nie należę:) nastawienie to jednak złoty klucz:)

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650