271

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Przeleciałem jeszcze raz cały temat i podjąłem decyzję, że będę kupował taśmę 3M o kodzie 4411N czyli tej o szerokości 38mm i grubości 1mm. Z tego co pisali Doomin13, Mallly200sx, SnowMoto takowa wystarcza i się spisuje.

MT-07

272

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Tubeless zrobione, dałem jedynie pasek taśmy 3M o szerokości 38mm na przód i tył i ciśnienie już 4 dni trzyma idealnie od pierwszego nabicia:)

MT-07

273

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

No i git. Jakie masz szerokości felgi że ta starczyła, czy robiłeś na dwa razy?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

274

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Przód 3 a tył 4 cala. Robiłem na jedno opasanie, bez żadnych zakładek.

MT-07

275

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

[url]https://chemiczna-hurtownia.pl/pl/p/Tasma-uszczelniajaca-3M-Extreme-4411N-polprzezroczysta-38-mm-x-5-m/1400?gclid=Cj0KCQjwhJrqBRDZARIsALhp1WS6FBhhbuRC-Ky-r5PPcriU9SlTD6tYnDBGFpbxASQ3-QtlXbC7lpAaAhHpEALw_wcB[/url]

Ta jest ok?

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

276

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Szerszej nie mają?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

277

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Damian napisał/a:

[url]https://chemiczna-hurtownia.pl/pl/p/Tasma-uszczelniajaca-3M-Extreme-4411N-polprzezroczysta-38-mm-x-5-m/1400?gclid=Cj0KCQjwhJrqBRDZARIsALhp1WS6FBhhbuRC-Ky-r5PPcriU9SlTD6tYnDBGFpbxASQ3-QtlXbC7lpAaAhHpEALw_wcB[/url]

Ta jest ok?

Mam dokładnie taką na zbyciu. 2 sztuki po jednej na koło. Jak chcesz to daj priv.

Nie wiem po co szersza, ta szczelnie zakryje dziury na szprychy.

DRZ400 SM -> WR250X-> CR 250 R -> RMZ450 RR -> nicość

278

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

barnabab napisał/a:

Nie wiem po co szersza, ta szczelnie zakryje dziury na szprychy.

Ja robiłem na szerszej i dlatego mi się wydaje że było OK.
Może węższa też daje radę.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

279

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Siema. Czy taśma z linku wyżej daje radę? Myślałem żeby wyrównać wystające szprychy w kilku miejscach, zrobić warstwę taśmy powertape i na wierzch dać tą, która jest w linku.
Drugie pytanie o wentyl. Czy koniecznie musi być skręcany, czy zwykły gumowy jak do obręczy bezdętkowych, ale doszczelniony silikonem da radę?

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

280 Ostatnio edytowany przez levis (2020-02-18 17:41:37)

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

pierwsze tubelessy robiłem taśmą z tego linka. Przednie koło na raz, drugie na zakładkę. Przednią musiałem poprawić i po poprawce trzyma.

wg mnie wentyl skręcany musi być, bo inaczej nie dociśniesz taśmy w okolicy wentyla i będzie powietrze uciekać.

za mocno wystające nyple "zmniejszyłem" szlifierką :D ale delikatnie :)

duck tape idzie na górę, a nie na nyple...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

281

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Ja używałem wentyli tych przeciąganych przez otwór i wszystko trzyma. Żadnego silikonu nie dawałem.

Co do taśmy to używałem 38mm i jeśli dobrze pamiętam we wszystkich felgach bez zakładki się udawało.

Największym wrogiem takiego tubeless'a u mnie przynajmniej to częsta zmiana opon - przy wymianie, jeśli opona mocno sztywna to potrafi przeciąć taśmę. Ale takie cuda tylko z oponami GOLDENTYRE.

DR 650SE/SM - na torowej emeryturze,
RMZ 450 SMR - może będzie  szybsza ; -)

282

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

No właśnie mi chodzi o takie przeciągane gumowe wentyle. Musiałeś jakoś rozwiercać otwór?
A co do nypli to jakoś zabezpieczałeś czy tylko taśma 3M?

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

283

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Łuki, zobacz pare postów niżej, kolega lukaszsmr560, fajnie zrobil kółka, tansza tasma i nie wiem czy nie lepiej. Ja już swoje musialem ze trzy razy poprawiac bo zaczynaly puszczc na ktorejs tam ze szprych. Wedlug mnie najsłabszy punkt to wlsnie przyleganie tasmy 3m do nypli, probowalem grzać przy przyklejaniu, ale zawsze wokół nypla zostaje babel nie przyklejonej miejscami tasmy. I tam potem czasem pusci.
pozdro,

doomin13

fs450

284

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

ja robiłem swoim sposobem i za pierwszym razem udało się i trzyma do tej pory ciśnienie, ważne żeby dobrze felgę wyczyścić

KTM SMR 560 06'

285

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

A ja robiłem sposobem z początku tego tematu i trzymają chyba 5 lat. Tylko nie oszczędzałem na szerokości taśmy żeby ustrzec się podobnych co doomin13 problemów.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"