1

Temat: wydech ktm 690 smcr 2019

witam jako , ze stalem sie wlascicielem wyzej wymienionego motonga mam pytanie do uzytkownikow tego sprzetu jak to z wydechem , oryginal odpada  a akrap brzydki i drogi....macie jakies info co , gdzie ,cos juz jest na rynku....

2

Odp: wydech ktm 690 smcr 2019

Ja wrzuciłbym akrapa z 701, powinien pasować idealnie i wyglada świetnie

KTM SMC-R 2012

3 Ostatnio edytowany przez dariusz087 (2019-03-24 20:40:05)

Odp: wydech ktm 690 smcr 2019

"powinien" nie daje 100% pewności, a autorowi chodzi raczej o sprawdzone rozwiązanie ;) chociaż tylna sekcja wygląda bardzo podobnie.

MT07 ---> SMC-R Evo1 / WR125X

4

Odp: wydech ktm 690 smcr 2019

WINGS powinien pasować. Fantastyczny wydech, wiele osób tutaj go ma/miało.

[url]https://ktmtwins.com/collections/wings-exhaust/products/wings-slip-on-exhaust-ktm-690-enduro-smc-2008-2018[/url]

Wg. tej strony powinien pasować. Ew. można pytać u źródła [url]http://wings.si/ver4/index.html?page=690_smc[/url]

5

Odp: wydech ktm 690 smcr 2019

Pisz do WINGS'A. Miałem w 950 i był mega! Pisz do Marović Gorazd  mf@siol.net

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

6

Odp: wydech ktm 690 smcr 2019

dzieki , znalazlem , zamowiony wings

7

Odp: wydech ktm 690 smcr 2019

Nie zapomnij pokazać jak wygląda jak już przyjdzie. Swoja drogą, ten Akrap to jakiś nie śmieszny żart...

8

Odp: wydech ktm 690 smcr 2019

ecetera napisał/a:

Nie zapomnij pokazać jak wygląda jak już przyjdzie. Swoja drogą, ten Akrap to jakiś nie śmieszny żart...

no akrap za taka cene i taki brzydki.......
pochwale sie jak juz bedzie

9

Odp: wydech ktm 690 smcr 2019

Zamawiałeś bezpośrednio u producenta?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

10

Odp: wydech ktm 690 smcr 2019

gierwi napisał/a:

Zamawiałeś bezpośrednio u producenta?

nie , przez jakis sklep z neta, do 10 dni ma przyjsc

11 Ostatnio edytowany przez Dave (2019-03-25 19:22:44)

Odp: wydech ktm 690 smcr 2019

Wydech z 701 pasuje na 100%, widziałem gdzieś na zdjęciach i wyglada to naprawdę dobrze w porównaniu do tego dedykowanego do nowego smcr’a. Ja osobiście nie kupiłbym wingsa, akrap to górna półka.

KTM SMC-R 2012

12

Odp: wydech ktm 690 smcr 2019

Dave napisał/a:

Wydech z 701 pasuje na 100%, widziałem gdzieś na zdjęciach i wyglada to naprawdę dobrze w porównaniu do tego dedykowanego do nowego smcr’a. Ja osobiście nie kupiłbym wingsa, akrap to górna półka.

Zaryzykowałbym stwierdznie, że Wings wcale nie jest gorszy a przy tym o połowę tańszy. Ba, do swojej 690 kupiłem Leo Vince nówkę za 250£ jeśli dobrze pamiętam. Wydech jest naprawdę świetnie wykonany, leciutki i nie mam żadnych problemów z gaśnięciem. Miałem okazję oglądać akrapa i faktycznie jest to najwyższa półka ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że 2.5 krotne przbicie cenowe względem Leo to jest lekkie przegięcie.

13

Odp: wydech ktm 690 smcr 2019

Dave napisał/a:

Ja osobiście nie kupiłbym wingsa, akrap to górna półka.

To chyba WINGS-a na oczy nie widziałeś. Dokładnie ten sam poziom co Akrapović, a cena naklejki podbija koszt wydechu o 100%. Sporo opinii - poza moją - bardzo pozytywnie opisuje Wingsa, a czasem znajdą się opinie demolujące Akrapa.
Miałem WINGSA w KTM 950 SM i po przebiegu ok. 25 000 km były bez zarzutu. Miałem też Akrapovića - full system w KTM 690 SMC i po przebiegu ok. 12 000 km też bez zarzutu - dalszych opinii szukajcie na forum, bo moto ciągle jest tu obecne. W zeszłym roku na grupie Global 690/701 albo na grupie Husqvarny 701 jeden Szwed opisywał swoje przygody z track daya, gdzie 3 albo 4 Akrapoviće dokonały żywota. Motocykle nowe, wydechy nowe i wyplute dekle z końca tłumika, pogubione carbonowe końcówki itp..
Rozumiem że panuje kult Akrapa, Alpinestars i podobnych ikon, ale czasem warto popatrzeć szerzej.
Pewnie gdybym dostał Akrapa od dealera w prezencie przy zakupie nowego moto, to bym nie narzekał, ale zakup za 4500 zł (do innych roczników niż 2019 są tańsze) w porównaniu do 1300 za Wingsa to chyba nieporozumienie.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

14

Odp: wydech ktm 690 smcr 2019

Ja mam w moim smcr akrapa i wiem jak dobrze ten wydech jest wykonany, dodatkowo mam cały kolektor i wszystkie osłony carbonowe z akrapa a wszystko wieńczy odpowiedni program. W tym wingsie bardzo nie podoba mi się mocowanie wydechu, metalowa obejma i ta guma, zdecydowanie wole wykonana z włókna węglowego produkcji akrapa dodatkowo matowe wykończenie tytanu również uważam za lepsze niż polerowana stal, cena nie bierze się z nikad, owszem jest wysoka ale materiały użyte do produkcji tez są droższe.

KTM SMC-R 2012

15

Odp: wydech ktm 690 smcr 2019

No i chyba tylko Akrap robił mapę pod swój wydech do SMCR-a, gdzie u kilku producentów pojawiały się problemy z zapłonem i trzymaniem obrotów.

EXC 525 in progress