61

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

Mechanik mi posprawdzał i zaciski do roboty w przednim hamulcu, lewy amortyzator powoli wylewa, reszta ok, nie był prostowany, łańcuch i zebatki jeszcze będą. Kompresja 4 na zimnym silniku jeśli to ma znaczenie. Twierdzi, że dobra, że tyle mają te motory, to prawda?

62

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

kb2244 napisał/a:

Kompresja 4 na zimnym silniku

Dosyć ciekawe :D
Z przodu do roboty chyba nie zaciski, a zacisk, ale to można tanio ogarnąć. Zawias robić komplet, a nie, że lewy wylewa.

Nie chcę źle życzyć, ale obawiam się, że jak to otworzysz to władujesz się w koszta. A pewnie prędzej czy później otworzysz skoro mechanik mówi, że 4 bary to dobra kompresja.

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

63 Ostatnio edytowany przez kb2244 (2019-01-11 11:48:26)

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

No z tego co wyczytałem to przy takiej kompresji on powinien mieć problem z odpaleniem
Edit teraz znalazłem że te silniki mają jakiś mechanizm odprężania i prawidłowy wynik to między 4.8 - 6.2, także trochę brakuje

64

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

I widzisz sam jak się dalej pchasz w kanał. Serio, taki kupujący to istny Skarb Narodów do nakręcania handlarzy ;D

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)

65

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

Tylko mechanicy ogólnie mówią, że za te pieniądze to jest w porządku i pojezdzi nim trochę. I też każdy narazie zgodnie, że tyle na pewno nie ma przejechane. Gdyby mi któryś powiedział oddaj to pasci bo jest na wykończeniu to już bym tam był pod sklepem

66

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

Nikt Ci nie powie wprost, żebyś oddał albo zostawił sprzęt - ostatecznie musi być to Twoja świadoma decyzja. Byś oddał, potem poszedł do mechanika i powiedział - panie, kto inny kupił i zrobił już 20k.

RMX 450Z

67

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

kb2244 napisał/a:

Tylko mechanicy ogólnie mówią, że za te pieniądze to jest w porządku i pojezdzi nim trochę. I też każdy narazie zgodnie, że tyle na pewno nie ma przejechane. Gdyby mi któryś powiedział oddaj to pasci bo jest na wykończeniu to już bym tam był pod sklepem

A czemu mechanik ma Ci powiedzieć żebyś ją oddał, skoro jesteś dla niego chodzącym (jeżdżącym) bankomatem.
Wyczuł, że można Ci wszystko wcisnąć i już obrał taktykę stałego zarobku :D

PBM

68

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

Nie, tego akurat jestem pewien bo on jeden z nich już nie robi w mechanice, przebranżowił sie, miał dośc tego.
A drugi i tak nie chce mi z tym motorem robic bo mówi, że ma dośc jak o 19 wychodzi z zakładu.

69

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

To czego w takim razie oczekujesz od forumowiczów kolego? że ktoś utwierdzi cię w podjętej już decyzji o zostawieniu sobie moto?

Bo rozsądnych porad , których dostałeś już tu mnóstwo raczej się nie słuchasz...

70

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

I pokazał byś nareszcie co kupiłeś ;)

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

71

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

Decyzji jeszcze nie podjąłem. Porady czytam, ale tak jak mi niektórzy pisali sam musze podjąć decyzję, więc sprawdzam je, są analizowane przy decyzji, nie idą na marne.
Może jutro zrobię zdjęcia bo dziś już słabe światło

72 Ostatnio edytowany przez Karolo (2019-01-13 02:07:22)

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

Zamknij ktoś już ten temat, bo to bez sensu... Według mnie temat jest doszczętnie wyczerpany, a zacisk nie rozpierdala się po 8 tysiącach. Do chwalenia się zakupem jest utworzony osobny dział(nie bez powodu...).

73

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

Zastanawia mnie tylko jedno, po co zakładać temat na forum skoro opinii tak naprawdę szukasz u "mechaników". Nie chce mi się zliczać osób które zachęcają Cię do zwrotu ale pewnie tuzin się znajdzie a Ty piszesz, że gdyby któryś z  mechaników powiedziałby Ci, żebyś moto oddał to zrobiłbyś to od razu. Wniosek nasuwa się jeden, nasze opinie nie są dla Ciebie istotne więc to nie powinien być temat na forum, powinieneś raczej o tym pisać na jakimś blogu.
PS. Proszę nie zakładaj w przyszłości  tematów, że źle zrobiłeś zostawiając wrkę bo coś się zepsuło i zastanawiasz się co z tym zrobić.

KTM SMC-R 2012

74

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

Podjąłem panowie decyzję. Dziękuję za wszystkie rady. Musiałem to sam dobrze przemyśleć. I głównie ze względów finansowych bo na motor pożyczyłem się pieniędzy plus wszystkie oszczędności wydałem, zdecydowałem się go oddać bo nie wydolilbym gdyby coś tam padło drogiego. Założyłem też na próbę ogłoszenie z tym przebiegiem i myśle, że byłby duży problem przy sprzedaży. A w ogóle ogarnęło mnie takie uczucie, że boję się, że jeszcze go ktoś ukradnie bo motor łatwiej niż auto. Taką oto lekcją chyba się kończy moja przygoda z moto. Wróciłem do tego po 3-4 latach przerwy i dopiero jak kupiłem to zrozumiałem, że to chyba mi nie potrzebne już. Przesiade się na rower, zawsze to taniej :)
Teraz tylko żeby gość nie robił problemów bo mówił, że mogę oddać.
Pozdrawiam

75

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

kb2244 napisał/a:

zdecydowałem się go oddać

brawo Ty :D

kb2244 napisał/a:

Przesiade się na rower

pamiętaj najlepsze połączenie z rowerem to moto :P

KTM LC4 640 SM 2004
Honda CB600F Hornet 2010