31

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

A potem będzie podwójny płacz, jak dostaniesz pozew o pomówienie :D

W erze wszechobecnych smartfonów i pakietów z nielimitowanym internetem ciężko było zerknąć choćby na YT i sprawdzić jak nalicza licznik?

Dobrze, że jeszcze hajs umiesz liczyć i nie zapłaciłeś 60k zamiast 6...

Przecież nawet dzieciak w podstawówce odróżni 8 od 80 :D

PBM

32

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

Za cofniecie licznika można dostać teraz zdaje się do 5 latek, i to dla obu, tj. zleceniodawcy i zleceniobiorcy więc handlarze czy kombinatorzy są udupieni kolektywnie bo jak wyjdzie wałek, to sąd i kratki. Teoretycznie.

Dzwoń do chłopa i napisz co on na to, może kasy jeszcze nie przehulał i odda, jak nie to ręka w nocniku. W sumie dobrze że to tylko pare tysi a nie kilkadziesiąt. No i masz nauczkę na przyszłość jak NIE kupować.

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)

33

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

Ale tam nikt nie cofnął licznika, tylko był źle odczytany

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

34

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

Damian napisał/a:

Ale tam nikt nie cofnął licznika, tylko był źle odczytany

Sorry, ale to też powinno być karane!

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

35

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

No niestety moim zdaniem jak się coś kupuje to każdego sprzedającego trzeba traktować jak oszusta. Nawet jak kupujesz w salonie.

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

36

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

mam tylko nadzieję, że kolega zaraz nie będzie sam chciał się pozbyć tego moto, i przy okazji zrobi te 8 tyś na budziku :P

KTM LC4 640 SM 2004
Honda CB600F Hornet 2010

37

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

Sprawdziłem dziś u znajomka w wr125x - licznik dzienny ma "." kropke - np 64.2 km = 64km i 200m. Licznik z ogólnym przebiegiem nie ma żadnej kropki także masz tam na 100% nakręcone 81000km. Pytanie kolejne czy licznik jest właśnie od tej Yamahy? Skoro moto jest w tak dobrym stanie, a mogła być np zrobiona po strzale od przodu - do Polski rzadko przyjeżdżają motocykle bezywpadkowe, to może gość wsadził licznik taki jaki miał.. Gdybając.

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)

38

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

sytuacja podobna jak w przypadku DRZ , gdzie liczniki z przyciskiem "select" mają przebieg liczony w milach , a większość osób wciska kit że to są kilometry. Nic z tym nie zrobisz, jak się sam nie doinformujesz przed zakupem to masz pecha

DRZ 400 SM ---> Husqvarna SM 610 ---> KTM EXC 530

39

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

Właśnie o to chodzi, że nikt nie cofnął. Jedyne co było "nielegalne" to wystawione ogłoszenie z napisaną zaletą motoru, że niewielki przebieg, jedyne 8095km. Dlatego wybrałem się 250 km po motor. To jeszcze można wybaczyć jeśli by ktoś się pomylił, ale on dalej na miejscu twierdził, że jest przebieg 8tyś. Patrząc na to, że to handlarz i ile lat ma sklep to musiał po prostu wiedzieć i sciemniac, a ja się dałem. No i jeszcze sprzedał mi na Niemca poza sklepem obchodzac podatek co chyba jest nielegalne, ale mi to pasowało bo nie miałem teraz za co go rejestrować i się zgodziłem.
Tylko po co by wsadzal licznik z takim dużym przebiegiem

Haha :d, nie, spokojnie, nie będę go chciał tak opchnac. Będę po prostu używał argumentu, że mam niecofany licznik i moto jest jakie jest
Na Facebooku ma że psu pomaga wyschnac i się ogrzać, a człowieka to już ma gdzieś I wypier.oli xd

40

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

a próbowałeś się z nim kontaktować? tak z ciekawości czy coś ugrasz czy dajesz na luz ?

KTM LC4 640 SM 2004
Honda CB600F Hornet 2010

41

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

Narazie pisałem na olxie czy coś odpisze, jutro może zadzwonię

42

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

Dzwon i tyle. I nagraj rozmowe.

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)

43

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

Polecam aplikacje ACR do nagrywania, używam na obydwoch swoich telefonach, bezpłatna

44

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

Karolo napisał/a:

Polecam aplikacje ACR do nagrywania, używam na obydwoch swoich telefonach, bezpłatna

a nie jest tak, że nagrywanie rozmów bez informowania drugiej strony jest nielegalne?

RMX 450Z

45 Ostatnio edytowany przez Karolo (2019-01-08 11:27:34)

Odp: Licznik WR 125 R jaki to przebieg

"materiał dowodowy, mający na celu udowodnienie nagrywanemu próby zatajenia stanu faktycznego, nie powinien zostać uznany za naruszenie dobra osobistego jednostki. Dla przykładu nagrywanie rozmów na dyktafonie podczas negocjacji biznesowych, w celu udowodnienia warunków umowy ustnej, która przez nagrywaną stronę została niedotrzymana, nie powinno podlegać karze. Jednak wszelkie tego typu kwestie będą już jednostkowo analizowane przez organ sprawiedliwości w przypadku wytoczenia sprawy cywilnej." więc interpretacja sądu dowolna :) tak, czy siak używam, bo często się przydaje. Zarówno w konkretnych rozmowach w robocie jak i przypomina, co miałeś kupić na obiad lub co plotłeś dzwoniąc gdzieś naj*bany :D