6,481

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

aha, w sumie podróba foxa i tak chyba będzie lepsza niż 12 letni dziad madhead

benzyna

6,482

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Z tyłu za "kaskami" widać te oryginalne pudełka od tych "kasków". Stary, ja bym tego na głowę nie włożył, już lepiej kupić chociażby LS2 (np model mx456). Fox nie produkuje kasków w takim kształcie, one są bardzo charakterystyczne.

6,483

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Czas dostawy też troche "chiński"

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

6,484 Ostatnio edytowany przez katemowski (2018-11-29 15:16:14)

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

macie racje. jadę jutro do legendarnych "motocykli lublin" mają tam fajne rabaty za 250 kupie nówkę.

benzyna

6,485

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Temat: kupno auta z salonu. Toyota.
Moja dziewczyna chce kupić nowe auto z wyprzedaży rocznika. (ani ja ani ona nie ma doświadczenia w kupnie nowych aut z salonu:)
Pytanie do obytych.
1) Czy jest szansa wytargować coś więcej niż ustalone ceny dla wyprzedaży? Jest oficjalny cennik z rabatami i tego się trzymał handlowiec.

2) Widziałem na stronie dealerów używane auta z bieżącego rocznika z przebiegami około 15tys. km. Skąd takie kilkumiesięczne auta w komisie?  Pierwsze na myśl przychodzi mi auto po testowe. Są jeszcze jakieś inne opcje że ktoś oddaje auto po kilku miesiącach?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6,486

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

1. Z reguły tak, zależy z kim i jak będziesz rozmawiał.

2. Po testowe, auta z wypożyczalni itp. Rzadko, ale zdarza się, że ktoś kupuje inne auto po krótkim czasie.

PBM

6,487

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

podaj szczegóły man, co za toyota :) ja bym się w japońca nie pchał, ale to moje zdanie :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

6,488

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

levis napisał/a:

podaj szczegóły man, co za toyota :) ja bym się w japońca nie pchał, ale to moje zdanie :)

Do miasta na 3 lata hybrydka nie jest zła.

Z tego co zauważyłem pracując w wypożyczalni, klienci Toyoty są bardzo do marki przywiązani i w nic innego nie chcą wsiadać. Więc chyba aż tak źle nie będzie.

Ja osobiście wolałbym VAG'a, bo lubię klocki Lego. Ale wiem jak jest  kobietami. Jak się uprze, to z głowy nie wybijesz.

Plus taki, że Ukleja w PO ma całkiem spoko serwis, więc problemu być nie powinno.

PBM

6,489

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Używane auta, które nie mają roku są też często samochodami zabranymi komuś z leasingu. Ktoś sobie taki samochód wziął, okazało się, że rata za duża i oddał. Osobiście kupiłem jeden samochód w życiu nowy i dwa używane (takie około roku) z salonu, i moje zdanie jest takie, że fabrycznie nowego nie ma sensu kupować. Teraz kupowałem takiego roczniaka, w środku i zewnątrz jak nowy. Gwarancja fabryczna do 2022 roku, a cena w moim przypadku około 30% niższa niż za taki sam tylko, że nowy. Ale znam ludzi, którzy twierdzą, że takie samochody są bez sensu bo już ktoś kiedyś nimi jeździł ;) .

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

6,490

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

każdy ma swoje zdanie. Mam kolegę w robocie, co ma toyotę Auris - kupił nową w salonie. Płaci za nią jakąś tam kwotę miesięczną za kredyt i dodtkowo wziął sobie "pakiet gwarancyjny", który kosztuje go jedynie ~200 złotych miesięcznie. W tym ma naprawę awarii wynikających z błędów producenta, np wycieki z silnika, skrzypiące drzwi bla bla bla oraz wymianę oleju wraz z filtrami (olej i filtr oleju w cenie). Także odpada mu koszt około 1000 rocznie za przegląd.

Jeździ już nią chyba 5 czy 6 rok, no to mówię, fajny pakiet, a ile z niego korzystałeś ?

"Właściwie to nic, sie nie zjebało, 130 tyś na budziku i tylko wymiany oleju".

No to niech ktoś mi wytłumaczy - jaki jest sens wydawania 2400 rocznie, a w jego przypadku 12000 przez te 5 lat na wymianę oleju z filtrami ? coś co mógłby zrobić u zaufanego mechanika za 300 złotych x 5 = 1500.

Toyota reklamuje się jako niezawodna (coś w tym jest) to po cholere płacić te chore pieniądze za przeglądy...

Jakbym kupił kiedyś nowy samochód (a nigdy nie kupię, bo mam takie samo zdanie jak Żonkil  tej kwestii), to moja noga więcej nie stanęłaby w ASO.

Jednego nie rozumiem - jak producenci mogą w ogóle proponować siedzenia ze skóry ekologiczej - przecież na tym nie da sie siedzieć... A o trwałości, szkoda wspominać...

Dobra, Haker - co masz z dziewczyną na oku ?

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

6,491 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2018-12-30 11:10:21)

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Z samochodami poniżej roku, też może być opcja "całki" powypadkowej.

Jeżeli chodzi o cenę to warto wysłać do kilku/kilkunastu ASO pytanie o cenę. Cena może być znacznie lepsza i czasami nawet z drugiej strony kraju przywiozą laweta. Tak samo z finansowaniem. Warto poszukać alternatywy. Dla przykładu przy ostatnim zakupie między ASO tej samej marki, na samym finansowaniu był bardzo duży rozrzut. (Marka bez swojego "finansowania")

Nie wiem jak w Toyota ale w innych japońskich markach,handlowiec ma może z 5%, w który jest jego zarobek i aso. Pomijając inne składowe pensji i zarobku ASO.

Ogólnie zawsze da się cos jeszcze urwać. Tylko trzeba mieć czas.

Odnośnie zakupu nowego, dokupieniu gwarancji nie będę pisał bo każdy ma swoje zdanie. Mi się zakup przedłużonej gwarancji już zwrócił ;)

Pozdrawiam,
Piotrek

6,492

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Wsiedlibyśmy w inne auto ale na pewno nie ze znaczkiem VW. Moja dziewczyna pracuje w VW i każdy jest zdziwiony, że nie chce auta z koncernu.

Co do aut używanych różnica w cenie jest taka, że człowiek się zastanawia czy warto. W zależności od przebiegu jest to 5 max 10% taniej od auta z wyprzedaży.

Auto to Yaris 1.5, lakier metalik, wersja premium + city cena z wyprzedaży 55500zł
Podoba nam się wnętrze z kolejnego dodatkowego pakietu Style który kosztuje dodatkowe 3900zł.
Pakiet Style mają auta używane które kosztuję 50-55000zł. Czyli zyskujemy te 4000zł. Mają też czasami opcję Comfort która nie jest dostępna w katalogu a te auta je mają.

Budżet na auto to bardziej 50000zł. A niestety takie jak się podoba to wyjdzie 60000zł

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6,493

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

hacker33 napisał/a:

Moja dziewczyna pracuje w VW i każdy jest zdziwiony, że nie chce auta z koncernu.

Plotki o wielkich zniżkach na VW,dla pracownikow to plotki czy jednak prawda?

Pozdrawiam,
Piotrek

6,494

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

mallly200sx napisał/a:
hacker33 napisał/a:

Moja dziewczyna pracuje w VW i każdy jest zdziwiony, że nie chce auta z koncernu.

Plotki o wielkich zniżkach na VW,dla pracownikow to plotki czy jednak prawda?

To jest chyba 10% rabatu dla pracownika.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6,495

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Tak na marginesie, ostatnie historie warsztatowe z salonu Audi:
- Audi A4 2.0 TFSI - rekord salonu, tłok wyjebało bokiem po 50 kilometrach
- A6 z jakimś tam dieslem, jeden cylinder stracił kompresję po +/- 1000 km.

EXC 525 in progress