46

Odp: Licznik motogodzin

Jestem na etapie zakupu licznika mth i mam dylemat na który nie znalazłem odpowiedzi.
Lepiej kupić taki zwykły licznik za ok. 50zl z kablem czy lepiej "wibracyjny" który jest trochę droższy czy już wgl kupić jakiś wypas za 300zł z pomiarem obrotów silnika?

Obecnie poszukiwania.

Honda CRF 450 R <3

47

Odp: Licznik motogodzin

Ja w swojej secie mam taki najprostszy za 40 zł, w motocrossie nie ma łatwo, cały czas jest mokry, zakurzony, zabłocony no i oczywiście pod wpływem wibracji jakie generuje seta- do tej pory zero problemów, działa, dobrze liczy godziny, czego chcieć wiecej. Miałem kiedyś w innym full'u troszkę bardziej bajerancki- z obrotomierzem, koszt ok 150 po rabatach (wygląd i konstrukcja ta sama, tylko jedna dodatkowa funkcja no i nadrukowane logo...) Rownież wszystko ok, ale 110 ziko extra za obrotomierz i logo to dla mnie bez sens.

KXF 250 '14

48

Odp: Licznik motogodzin

wg mnie to zależy jak kto jeździ. Jak ktoś amatorsko pyrka, to taki zwyczajny da radę, ale pomiar będzie mało adekwatny do faktycznego zużycia. Ktoś zrobi 40mtg, a tłok będzie jeszcze w dobrym stanie. CO innego jak ktoś drze setę cały czas na odcinie - to pomiar jak najbardziej ok :-) i po 35-40 mtg tłok do wymiany :]

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

49 Ostatnio edytowany przez karol128 (2015-02-23 21:11:30)

Odp: Licznik motogodzin

Ja mam wersję wypas [url]https://www.gdimeters.com/products/60/Hour+Meters/sts-5000-fastach[/url] i jednak to przydatny gadżet. Za 50zł też pewnie da radę ale pomiar obrotów aktualnych, maksymalnych i przebieg od serwisu to przydatne rzeczy. Myślę, że lepiej dopłacić do lepszego a później przy sprzedaży  wymontować do następnego sprzętu.

Te wibracyjne to są raczej do motków z cewkofajką bo tam chyba taki zwykły nie działa.

50

Odp: Licznik motogodzin

levis napisał/a:

wg mnie to zależy jak kto jeździ. Jak ktoś amatorsko pyrka, to taki zwyczajny da radę, ale pomiar będzie mało adekwatny do faktycznego zużycia. Ktoś zrobi 40mtg, a tłok będzie jeszcze w dobrym stanie. CO innego jak ktoś drze setę cały czas na odcinie - to pomiar jak najbardziej ok :-) i po 35-40 mtg tłok do wymiany :]

A tu Cię zadziwię bo inaczej nalicza jak prykam i wygłupiam się na trawie na gumie a inaczej jak jest pełna fajera w piachu :)

KXF 250 '14

51

Odp: Licznik motogodzin

Szukam licznika motogodzin z możliwością zerowania/ustawiania głównej wartości mth oraz wymienną baterią.
Ktoś posiada/używa takiego licznika ??

#66