16

Odp: wymiana oleju-przed zima czy po

No ale jeśli planujesz dłuższy postój to paliwo z gaźnika powinno być spuszczone. Czy nie?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

17

Odp: wymiana oleju-przed zima czy po

No powinno, powinno ale w praktyce to różnie bywa:)

18 Ostatnio edytowany przez Belzebub (2017-12-01 09:51:20)

Odp: wymiana oleju-przed zima czy po

Ale dlaczego powinno skoro w gażniku są uszczelki przystosowane do pracy jako skąpane w paliwie, a bez niego sztywnieją i kruszą się/łamią... imho to już lepiej zostawić paliwo, a ew. na wiosnę przeczyścić gaźnik z syfów po ulotnieniu ("białego proszku" czy jak to tam wygląda) -generalnie każdy ma inne podejście (jakbym magazynował moto rok/dwa/trzy to pewnie zlałbym)

Hardcore - it's more than music...

19

Odp: wymiana oleju-przed zima czy po

Belzebub napisał/a:

Ale dlaczego powinno skoro w gażniku są uszczelki przystosowane do pracy jako skąpane w paliwie, a bez niego sztywnieją i kruszą się/łamią... imho to już lepiej zostawić paliwo, a ew. na wiosnę przeczyścić gaźnik z syfów po ulotnieniu ("białego proszku" czy jak to tam wygląda) -generalnie każdy ma inne podejście (jakbym magazynował moto rok/dwa/trzy to pewnie zlałbym)

Po zimowaniu paliwa już nie ma w gaźniku (odparowuje) - zostaje sam osad. (chyba, że nie zakręcacie kranika)

Dla testu nalejcie sobie benzynę do pokrywki od słoika i zostawcie na stole.
Po kilku dniach będzie sucho z osadem.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

20

Odp: wymiana oleju-przed zima czy po

U mnie w starej cr125 2t paliwo w gazniku było 12miesiecy i motocykl odpalił od drugiego kopa.

Hsq SMR 511
#511

21

Odp: wymiana oleju-przed zima czy po

@Hacker masz rację i na pewno się ulotni, ale może jak gaźnik jest szczelny, to proces ulatniania zostaje dość mocno przyhamowany, stąd jednym odpala innym nie, sam już nie wiem

Hardcore - it's more than music...

22

Odp: wymiana oleju-przed zima czy po

Gaźnik nie jest szczelny.
W FCR masz jakieś 4 przewody odpowietrzające + dysze idące do gardzieli.

Sam ostatnio się zdziwiłem jak wlałem prawie 0,3 litra benzyny ekstrakcyjnej do pudełka po tabletkach do prania. I po tygodniu przypadkowo te pudełko przewróciłem i nic się nie wylało. Pudełko było zamknięte ale plastikowe.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

23 Ostatnio edytowany przez Dziku (2017-12-01 19:27:55)

Odp: wymiana oleju-przed zima czy po

hacker33 napisał/a:

Dla testu nalejcie sobie benzynę do pokrywki od słoika i zostawcie na stole.
Po kilku dniach będzie sucho z osadem.

WTF? Stary, to gdzie ty paliwo tankujesz? Nie raz rozlałem benzynę na gołą blachę i nie musiałem potem zamiatać ;), mi po zimowaniu moto odpaliło od kopa, kosiarka wypaliła 3 - letnie paliwo Verva, takie już na maxa żółte, Tracer 700 odpalił od strzała po 5 miesiącach postoju, no ale miał nalatane 6000km no i wtrysk. Ale to fakt, że wymiana paliwa na świeże pomogła wielu osobom, które miały problemy z odpaleniem po zimie. Temperatura też ma tu duże znaczenie, jak mój postał trochę na lekkim mrozie, to już nie było tak różowo, w garażu w zimie mam z 10 stopni na plusie.

hacker33 napisał/a:

(...)wlałem prawie 0,3 litra benzyny ekstrakcyjnej do pudełka po tabletkach do prania. I po tygodniu przypadkowo te pudełko przewróciłem i nic się nie wylało. Pudełko było zamknięte ale plastikowe.

No jak się miało wylać, jak było zamknięte? ;)

EXC 525 in progress

24 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2017-12-01 21:10:19)

Odp: wymiana oleju-przed zima czy po

Oni leją nie z tego węża do baku:D