16

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

Już chyba wiele ich na rynku nie ma to stary model.

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

17 Ostatnio edytowany przez Dziku (2017-11-26 18:45:00)

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

Jak kupowałem kask, to żaden w przedziale +/- 1600zł  nie był tak wygodny i wykonany jak kask Bell-a, teraz widzę, że w Polsce jest dystrybutor, rzuć w takim razie okiem na MX-9 Adventure - [url]https://www.dirtbikebitz.com/collections/bell-motocross-helmets/products/2018-bell-mx-9-adventure-mips-motocross-helmet-torch-hi-vis-orange-black[/url]

EXC 525 in progress

18

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

Nie wypowiem się na temat kasków Bella, ponieważ nie przymierzalem. Ale z tego co zdążyłem wyczytać to model mx-9 waży 1450g +/-, AGV ax-8 w skorupie S/M waży 1100g +/-, więc to już spora różnica, nie tylko w wadze, ale i w disajnie, a to cena też rekompensuje. Za coś się płaci.

Młodość, uczucia, spontan...
KTM SM 690 LC4 [2009]

19

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

Mój Moto-9 waży własnie 1450 g, a jak go założę, to wydaje się lżejszy niż drugi Leatt GPX 5.5, który waży 1250g, a Bell ma lepsze ficzery jeśli chodzi o bezpieczeństwo, wygodniejszy i jest lepiej wykonany. Acha - AX-8 Dual waży w skorupie M 1380g, w karbonowej M (czyli 25%+ do ceny) - 1160g(+/-) 50g.

EXC 525 in progress

20 Ostatnio edytowany przez rbsn99 (2017-11-27 00:24:11)

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

Jak pisałem, kupiłbym drugi i kupiłem. Początkowo byłem zachwycony, później zacząłem dostrzegać wady. Jest średnio cichy (interkom Scala nie daje rady powyżej 60-70km/h), wentylacja jest średnia (w Bieszczady, w sumie ok 1800km - prawie całą trasę, nie licząc deszczu z uchyloną szybą robiłem), szyba rysuje się na górnej uszczelce (nie ważne czy stary model, czy nowy EVO czy jak go tam nazwali) jest to trochę wqrwiajace mając na uwadze cenę i to, że szyba jest konkretnie porysowana po jednym sezonie.
Na plus: bardzo duże pole widzenia, wygodny. W nowszym modelu poprawili kilka rzeczy, miedzy innymi daszek (w starej wersji wpadł w wibracje i odpadł mi na trasie przy 130km/h :D)
Daszek nie przeszkadza w dalszych trasach, waga mi osobiście też nie.
Aktualnie zastanawiam się na Nexxem XD1 i jego krewniakiem z Touartecha. Nexx jest tańszy (na poziomie AGV Duala), Touartech moim zdaniem bardziej przemyślany bez zbędnych bajerów. Wchodzi powoli nowy model Nexxa - są szanse na przeceny. Bodaj na fcmoto stara wersja Nexxa do wyrwania za ok 600zl

DRZ400SM, KTM 990 ADV

21 Ostatnio edytowany przez gierwi (2017-11-27 00:33:14)

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

Jeśli chodzi o parowanie, to w SHOEI praktycznie nie występuje. Pinlock jest seryjnie zamontowany.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

22

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

A ja dodam od siebie, że Nexx Voyager jest spoko i polecam, warto chociaż przymierzyć żeby mieć porównanie.

23 Ostatnio edytowany przez M0ras-25 (2017-11-27 23:09:32)

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

rbsn99 napisał/a:

Jak pisałem, kupiłbym drugi i kupiłem. Początkowo byłem zachwycony, później zacząłem dostrzegać wady. Jest średnio cichy (interkom Scala nie daje rady powyżej 60-70km/h), wentylacja jest średnia (w Bieszczady, w sumie ok 1800km - prawie całą trasę, nie licząc deszczu z uchyloną szybą robiłem), szyba rysuje się na górnej uszczelce (nie ważne czy stary model, czy nowy EVO czy jak go tam nazwali) jest to trochę wqrwiajace mając na uwadze cenę i to, że szyba jest konkretnie porysowana po jednym sezonie.
Na plus: bardzo duże pole widzenia, wygodny. W nowszym modelu poprawili kilka rzeczy, miedzy innymi daszek (w starej wersji wpadł w wibracje i odpadł mi na trasie przy 130km/h :D)
Daszek nie przeszkadza w dalszych trasach, waga mi osobiście też nie.
Aktualnie zastanawiam się na Nexxem XD1 i jego krewniakiem z Touartecha. Nexx jest tańszy (na poziomie AGV Duala), Touartech moim zdaniem bardziej przemyślany bez zbędnych bajerów. Wchodzi powoli nowy model Nexxa - są szanse na przeceny. Bodaj na fcmoto stara wersja Nexxa do wyrwania za ok 600zl

Możesz napisać o jakim kasku pisałeś, ponieważ nie mogę się domyśleć coś ;) Chodzi o AGV'a ax-8? Bo jeśli tak to porządnie się nad nim zastanowię. A tak na prawdę dochodzę do wniosku, że nie ma kasku idealnego, zawsze będzie jakieś ale :)

Młodość, uczucia, spontan...
KTM SM 690 LC4 [2009]

24 Ostatnio edytowany przez rbsn99 (2017-11-28 00:16:33)

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

Tak, temat jest o AGV AX8 Dual i o nim pisałem ;) kask nie jest zły, ale są inne warte przemyślenia i przymierzenia, trzeciego AGV duala nie kupie ;)
Na supermoto do miasta i na krótsze trasy był fajny, na ADV i dłuższe trasy jest średni.

DRZ400SM, KTM 990 ADV

25 Ostatnio edytowany przez M0ras-25 (2017-11-28 00:38:08)

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

rbsn99 napisał/a:

Tak, temat jest o AGV AX8 Dual i o nim pisałem ;) kask nie jest zły, ale są inne warte przemyślenia i przymierzenia, trzeciego AGV duala nie kupie ;)

Ok, dzięki za wyjaśnienie. Nad tym AGV-em najbardziej się zastanawiam, kusi disajnem. Muszę również przyznać, że ten Nexx Voyager też ciekawie wygląda, cena też przyzwoita.
Shoei Hornet DS też biorę pod uwagę, a ostatnio również znalazłem kask Nishua (dawny Uvex) model Carbon Enduro, też wydaje się interesującym kaskiem 

[url]https://www.louis-moto.co.uk/artikel/nishua-enduro-carbon-enduro-helmet/215086[/url]

Ktoś może latał w takowym?

Młodość, uczucia, spontan...
KTM SM 690 LC4 [2009]

26

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

Icon Variant sobie tez zobacz :]

https://orig00.deviantart.net/ae7e/f/2017/331/c/3/6f93d97c_b368_4bad_ae87_16c667a0906a_by_marcinakamariano-dbv2bz4.jpg

https://www.instagram.com/mdesign_projects/
                      SMCR 2016 <3

27

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

Icon Variant trochę wygląda kosmicznie, ale z pewnością jest kaskiem bardzo dobrym. Też wezmę go pod uwagę :)

Młodość, uczucia, spontan...
KTM SM 690 LC4 [2009]