1

Temat: Kask AGV AX-8 Dual

Krotkie pytanie. Czy ma ktos doswiadczenie w jezdzie w tym kasku? Poleca? Odradza? Co mi sie w nim podoba: podobno lekki, podobno dobra widocznosc.

2

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

Mam, pisałem już na forum, dość dobry, widoczność faktycznie dobra, szybka paruje mimo antyfogu, wolne przejazdy po mieście jak i szybsze w terenie trzeba robić z uchyloną szybą. O daszek maltretuje dystrybutora dobry rok czasu i czarnego ciągle nie mogą sprowadzić, z szybami nie ma problemu. Środek po sezonie wygląda dobrze, jedynie policzki zmechacone dość mocno. W sumie więcej grzechów nie pamiętam, kupiłbym drugi raz.

DRZ400SM, KTM 990 ADV

3

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

Dzieki ;) Sluzyc bedzie glownie do jazdy po miescie, i tutaj nie widzialem jeszcze kasku ktory by nie parowal wczesniej czy pozniej.
Nie wiem czy istnieje konkurencja dla tego kasku, bo marki typu Rocc czy Fly niewiele mi mowia i nie wiem czy jest sens sie pakowac w takie cos.

4

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

Mam takowy, przejechałem w nim do Albanii i z powrotem, czasami śmigałem po mieście na sm. Lekki, solidnie wykonany, dobry design, dobra widoczność. Do 120km/h można śmigać z daszkiem, szybciej to już udręka i trzeba zdemontować. Wtedy jak daje słońce to bez ciemniejszej szybki jest troszkę ciężko. 

Całkiem niezła wentylacja, póki co szybki nie zdejmowałem więc nie wiem jak się w nim w goglach śmiga. Rozmiarówka trochę dziwna, HJC mam XL, a tutaj kupiłem M-kę. Generalnie polecam jako kask bardzo uniwersalny. Żal tylko, że nie dodali jakiegoś pokrowca na szybkę, do schowania po zdemontowaniu.

W chłodniejsze dni, szybka nie paruje jakoś wybitnie co też jest plusem.

Wr250X & Tiger XC

5

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

teddy-boy napisał/a:

Nie wiem czy istnieje konkurencja dla tego kasku, bo marki typu Rocc czy Fly niewiele mi mowia i nie wiem czy jest sens sie pakowac w takie cos.

z konkurencji godnej polecenia jest:
Shoei Hornet - osobiście nie miałem, ale słyszałem same dobre opinie,
Uvex Enduro - mam od 3 sezonów, zdarza mu sę oczywiście zaparować, ale w tych pieniądzach jest naprawdę wart uwagi i polecenia

6

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

To chyba innego szukac nie ma sensu. Podoba mi sie z wygladu i w sumie wszedzie go chwala. Obecna cena jest dla mnie gorna granica do zaakceptowania. Co do tych rozmiarow Majkmen, rozumiem ze dziwi cie po prostu numeracja firmy AGV, ale jak zamowie na 56 cm to bedzie pasowac na 56 :D

7 Ostatnio edytowany przez rbsn99 (2013-02-11 13:06:43)

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

Jest jeszcze Arai xd4, ICON Variant i  HJC ale dla mnie wizualnie / cenowo wygrywa AGV.

DRZ400SM, KTM 990 ADV

8

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

Uvexa enduro już nie produkują, miałem uvexa, ale po wypadku musiałem zmienić i teraz mam fly trekker, szczerze mówiąc jakość porównywalna z uvexem, dobra cena,

chciałem kupić ax8 dual ale w tym czasie (tzn rok temu) wchodzil model 2012 i były za min 1 200 zł :/,

FLY polecam i kilku kumpli też już sie przymierza,

Braaaping!

9 Ostatnio edytowany przez dbaranek (2013-06-18 17:20:09)

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

Mam Fly trekkera i powiem ze fajnie się w nim jeździło :) do 160km/h jak się głowy nie odwraca za siebie (nie mam lusterek) to jest dobrze.

Po wypadku który miałem w poprzednia niedziele (uderzenie w bok samochodu i lot nad maska) to kask wyszedł porysowany głównie szybka której niestety się nie dokupi i poszły mocowania daszku, skorupa cała ale ja niestety miałem wstrząs mózgu.

Tez zastanawiam się nad tym agv'em i tu pytanie czy ktoś się orientuje jak jest z absorbowaniem siły uderzenia w tym modelu (evo)
czy może inne kaski wypadają lepiej na tym tle?
bo to stało się teraz kwestią priorytetową ;)

no i fajnie :)

10

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

Kiedyś się napaliłem na Agv AX-8. Całe szczęście miałem możliwość przymiarki, okazał się strasznie płytki kompletnie nie pasował do mojej kańciatej głowy.
Dobra rada najpierw przymierz potem kupuj.

exc 400                 www.oklejsie.pl

11

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

Odświeżam.
Myślę nad zakupem AGV AX-8 dual. Podoba mi się przede wszystkim design tego kasku i jego uniwersalność. Na plus również waga. Z tego co widzę kask miał premierę kilka lat temu, więc już dłuższy czas temu. Opłaca się zainwestować w tego agv-a, czy poszukać raczej kasku nowszego? Biorę jeszcze pod uwagę Icona Variant, Caberga X-trail oraz Shoei Hornet DS. Może ktoś podzieli się opinią, który kask z tej całej czwórki jest najsensowniejszy w stosunku cena-jakość. Postawiłbym na AGV, ponieważ przyznaję, że przyciąga wyglądem najbardziej. Moto KTM sm 690, 50% miasto, 50% trasa.

Młodość, uczucia, spontan...
KTM SM 690 LC4 [2009]

12

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

Mam shoei Hornet ds i Nxr co chcesz wiedzieć ?

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

13

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

Mam SHOEI Hornet DS pierwszej generacji. Rozważałem też Caberga, ale po przymiarce wrażenia były takie, jakbym po SHOEI - u założył plastikowy śmietnik z klapą na łeb. Kupiłem więc SHOEI w MOTOCYKLONIE w Poznaniu u Mcienki. Świetny kask, używałem z szybą i daszkiem, ale w trasę lepiej byłoby ten daszek zdjąć. Po "lekkim highside" na torze w Poznaniu kask przestał być 3 in 1, bo rozleciał się mechanizm mocowania szyby. Koledzy z MOTOCYKLON-u dostarczyli odpowiednie śrubki, ale pozostała mi funkcja kask z daszkiem + gogle. Nie przeszkadza mi to zbytnio, bo w trasy jakoś nie jeżdżę. Z drugiej strony ten AGV wygląda świetnie i mocno bym się zastanawiał nad nim.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

14

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

[url]https://www.fotosik.pl/zdjecie/c658fac14fe1c6bd[/url]

Czarna szyba + 300 pln,+ wymiana śrub jak kolega wyżej pisał

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

15

Odp: Kask AGV AX-8 Dual

NXR-a nie biorę w ogóle pod uwagę ;-) Dzięki gierwi za opinię odnośnie Caberga. Pamiętam jak miałem jeden model Caberga jeszcze, jak jeździłem na nakedzie i po przesiadce na Shoei'a XR różnica była kolosalna, głównie w wygodzie i jakości wykonania. Zależy mi też, abym miał alternatywę założenia gogli, a Shoei Hornet DS i AGV AX-8 Dual oferują to. Myślałem też nad Iconem Variant, ale jak zobaczyłem AGV'a czar prysł :P Więc zastanowię się mocno nad ax-8. Musiałbym przymierzyć.
ŁukaszG ten Shoei Hornet DS, przyznam, że z tą czarną szybą wygląda na prawdę świetnie. Przytuliłbym jakby był w rozmiarze S.. ;)

Młodość, uczucia, spontan...
KTM SM 690 LC4 [2009]