31 Ostatnio edytowany przez ozyozy (2017-10-05 11:16:17)

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

No wiem ze trzeba troche czasu zeby sie nauczyc ale tak jak piszesz powinienem dac rade. zawsze tez zebatkami mozna sie pobawic zeby ustawic sobie maszyne pod siebie


A takie cos ??
[url]https://www.otomoto.pl/oferta/ktm-exc-ktm-lc4-smc-smx-625-640-motorexdp-gniezno-super-stan-ID6z5g8s.html[/url]

32 Ostatnio edytowany przez Tomson (2017-10-05 12:17:39)

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

nie urażając Ciebie , ale piszesz jak jakiś gimnazjalista.... "czy nie bedzie za mocne żeby latać na kole i palić gume" , jeśli się o to boisz to kup sobie simsonka , ktorego też da rade na koło wyrwać...

przez 2 strony ludzie Ci dokładnie opisują jak to jest z mocą i serwisem exc vs drz , a ty dalej to samo głupie pytanie zadajesz

DR-Z 400sm  -  LeoVince , fcr 39 , 3x3 , MotoMaster 4p

33

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

ozyozy napisał/a:

No wiem ze trzeba troche czasu zeby sie nauczyc ale tak jak piszesz powinienem dac rade. zawsze tez zebatkami mozna sie pobawic zeby ustawic sobie maszyne pod siebie


A takie cos ??
[url]https://www.otomoto.pl/oferta/ktm-exc-ktm-lc4-smc-smx-625-640-motorexdp-gniezno-super-stan-ID6z5g8s.html[/url]

To jest LC4 i nie jest dla każdego - ten motocykl nienawidzi fuszerki i zaniedbań. Żeby fajnie śmigał, to przydałby się jeszcze FCR 41, bo tam widać jest Mikuni. Do tego jest bodajże najcięższy ze wszystkich o które pytałeś. Serwis olejowy co 4-5kkm. Miałem dwie LC4 i osobiście polecam ( na dellorto i FCR 41 )

KTM 690 SMC

34

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

Nie latam na gumie ale do nauki szukałbym lekkiego i "małego" motocykla.
A LC4 to już troszkę taki turystyk:)
Łatwiej też wymieniać od przytarcia jeden tłumik niż dwa.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

35

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

no wlasnie !! jak ktos potrafi to i na simsonie poleci na kole i na goldwingu wiec o to pytam czy nie bedzie za mocny na nauke ale dobra juz wszystko wiem na temat o ktory mi chodzilo czyli cos lepszego niz DRZ no i chyba wygrywa EXC 525.
Dziekuje wszystkim za przydatne informacje.

Chyba ze jeszcze ktos by podpowiedzial za jakimi rocznikami sie rozgladac najlepiej czy to nie ma znaczenia i na co zwracac uwage przy zakupie EXC 525

36

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

zwróć uwagę żeby nie przepłacić za tego dziadka bo ceny tych sprzętów to jest gwałt w biały dzień.

37

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

no 12k bedzei trzeba dac chyba nie?

38

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

za pierwsze roczniki tak:P z 2006 chodziły nawet po 17 na tym forum

39

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

Mialem drz e 440 z walkami i wydechem  . Jak to powyzrj chlopaki napisali bardzo milo wspominam ten motor moc podobna jak rmz 450 na gazniku.  165-170 wyciagala dla mnie byla mega wystarczajaca :)

SUZUKI RMZ 450
   #94

40 Ostatnio edytowany przez Belzebub (2017-10-06 09:50:40)

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

Kup DRZ, są tanie w zakupie, jest ich trochę do wyboru, polataj trochę, sam stwierdzisz , czy chcesz zmienić gaźnik na FCR (+/- 500-600zł + adapter/guma) -potem sam będziesz miał odniesienie do lekko ciężkiego ,ale mimo wszystko fajnego do zabawy moto vs cała reszta pół/full wyczynowych.

Obecnie 525 mają ceny niczym z planety Sigma i Pi, więc olałbym 525, mimo, że super maszyna
PS. na motocyklu masz czuć się pewnie, i to Ty masz prowadzić moto, a nie moto Ciebie....

Wszystko zależy od kierownika :

[url]https://youtu.be/ywBZ0TdRsAk?t=1m16s[/url]

[url]https://www.youtube.com/watch?v=MgfeJMjd7lc&list=PL18F3C7C45350E3AB&index=35[/url]

Hardcore - it's more than music...

41 Ostatnio edytowany przez ecetera (2017-10-06 11:33:27)

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

A ja wybór uzależnił bym od tego jakie sprzęty są teraz na rynku. Jeśli w pobliżu masz zmodzoną DRZ w dobrym pieniadzu to bardzo poważnie rozwazylbym tę opcję. Jeśli do wyboru są tylko fabryczne sprzęty to dałbym sobie spokój i szukał 525. DRZ też trzymają cenę i jeśli kupisz sprzęt bez dodatków to może się okazać, że jak zaczniesz modzic to kosztowo wyjdzie to tak jak 525 + pozadny remont.

Tak czy inaczej, będziesz musiał pogodzić się z tym, że żaden sprzęt nie jest idealny. DRZ trochę slabawa,  525 bardziej wymagająca serwisowo, 640 ciężka a 690 droga.

42 Ostatnio edytowany przez ozyozy (2017-10-06 13:34:45)

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

No wlasnie w tym jest problem ze tych EXC525 jest malo a DRZ troche jest

kurde znowu mi w glowie mieszacie :P

43

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

Zagadaj do Stozas2 jest z poznania i ma fajną drezyne a z tego co widziałem to ma zamiar sprzedać. Przejedź się i zobacz

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

44

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

Wszystkie moto tego typu kosztują sporo serwisując tak jak napisane w manualu.
Najlepiej kupić taki sprzęt do remontu (w PL chyba niemożliwe bo u nas wszystkie są 3mth  po remoncie;P ) niż kupić nówkę ready to race i po 15min jazdy szukać korby na poboczu.
Dokładnie wygląda to tak:
Kupujesz super sprzęt ready to race za 15k i za kilka godzin wydajesz +5k na remont.
lub
Kupujesz sprzet do remontu za 7-10k i na start wrzucasz +5k na remont ale wiesz co masz za mniej pieniędzy;)

To co napisałem sprawdza się w 70% przypadków, zdarza się że ktoś jest uczciwy i sprzedaje super sprzęt po remoncie bo mu się znudził ale to jest margines.

45

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

hacker33 napisał/a:

Dziku jakieś głupoty piszesz:)

DRZ E również ma FCR seryjnie na podkładzie.
6KM to uzyskujesz po zmienia gaźnika i wydechu w seryjnym SM.
DRZ 440 z FCR i wałkami i dobrym wydechem dorównuje lub przebija seryjne 450.

Wszystko sprowadza się do tego, o jakiej DRZ piszemy, bo ktoś może mieć na myśli S, SM, E, albo i Y. Ja miałem na myśli SM, koszt przeróbek serii MOIM ZDANIEM ma się nijak do osiągniętego efektu, a kasy wydajesz w chooj. Powiedz mi - wsadziłbyś 440ccm + FCR + wałki do SM bez zmiany korbowodu, sprawdzenia pompy oleju czy wymiany łożysk, gdzie 12 letnie moto ma rzekomy przebieg 12 klocków? No raczej nie, a ile to by kosztowało? I co osiągniesz? Takie moto ''przebija seryjne 450'', ale co 450? 450 EXC czy może 450 RMZ? Skoro przebija 450, to w takim razie podchodzi pod EXC 525 ale nie czekaj - 525 ma ''marne'' 44-46 kuni, więc zmodzone DRZ przebija też 525? I wymiany oleju tak samo jak w seryjnej SM? Jak tak, to sprzedaję 525 jak stoi i biere DRZ.

Co się bardziej opłaca? Kupno DRZ400E + remont + modzenie na 440 + zestaw SM i zostajesz z wagą motocykla, której zbić nie można VS kupno EXC 525 + remont + zestaw SM i przy odsprzedaży możesz jeszcze zarobić ;)

Na koniec - mally sam pisał, że gdyby się dało cofnąć czas, to by za drz w ogóle się nie zabierał, tylko od razu wszedł w wyczyn 450, co też zrobił, bo DRZ sprzedał i kupił Yamahę.

To może na koniec jeszcze zasugeruję alternatywę -> [url]http://forum.super-moto.pl/topic38162-s-husqvarna-sm-570-r-2001-zarejestrowany.html[/url]

EXC 525 in progress