16

Odp: KTM 690 Dziobak zakup , alternatywy

Olej za 300 zl banka co 1500 km. Szlag by mnie trafil chyba. W WR450 wymienialem co 1500 - 2000km, masakra. Co 2 tygodnie wymiana oleju.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

17

Odp: KTM 690 Dziobak zakup , alternatywy

nie weim jaki olej lejesz kolego, ale do SXV wchodzi 1,2L oleju, co daje jakieś 40 zeta +- na 1500 km... + 20 zeta na filtr oleju. Przy 6000km, wychodzi podobna kwota co do ściga...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

18

Odp: KTM 690 Dziobak zakup , alternatywy

po drugie serwisówka podaje wymianę oleju co 3000km a w skrzyni co 6000 - specjalnie 2krotnie zmniejszyłem te wartości, bo to wg mnie przesada.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

19

Odp: KTM 690 Dziobak zakup , alternatywy

No tak, to wiele wyjaśnia. W WR miałem olej w ramie.

Leję 300V.

Nie chodzi tu też o sam olej. Ogólnie lubię grzebać przy moto, ale nie z powodu rutynowych czynności. To jest co 2 tygodnie brudzenie łap olejem, te same śruby, a że ja jak coś robię, to musi być czysto, to każdorazowo czyszczenie silnika przed, potem sprzątanie po. W godzinę bym się nie wyrobił.

Ale mówię swoimi kryteriami, także jeżeli uważacie inaczej to proszę nie jeździć po mnie z tego powodu.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

20

Odp: KTM 690 Dziobak zakup , alternatywy

nie no, jak ktoś miesięcznie robi 1500-3000km to w ogóle wg mnie pomysł SM jest dziwny. Takie moje zdanie...

Silnik SMC 690 też nie jest niezniszczalny - nie jest to niewysilony Rotax z BMW F650...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

21

Odp: KTM 690 Dziobak zakup , alternatywy

Co nie zmienia faktu że dzobial jest stosunkowo bezawaryjnym sprzętem i silniki robią po 50k :) kumpel w swoim zrobił kanapę wygodniejsza i z plecakiem przeleciał cała Rumunię (w 9 dni ponad 3k kilometrów) i sprzęt cały, jego dupa również a i pasażerka nie narzekała. A Moto upchane bagażami jak tabor cyganów

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

22

Odp: KTM 690 Dziobak zakup , alternatywy

Mozna? Można! Tylko po co się męczyć?

Yamaha WR 250F - chyba się starzeje.
Husaberg TE 250
Husaberg FS 570 sztos
EXC 525 mianowicie, dość dobry. LC4 640 badziewie, do badziewia.

23

Odp: KTM 690 Dziobak zakup , alternatywy

W tym Moto tylko wygodnej kanapy brakuje :d jak się go dobrze upakuje to i w trasie się sprawdzi. To takie uniwersalne SM (jakkolwiek abstrakcyjne to brzmi)

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

24

Odp: KTM 690 Dziobak zakup , alternatywy

Witam, czy ktoś może wie coś na temat tego egzemplarza ?
[url]https://www.otomoto.pl/oferta/ktm-smc-lc4-smr-690-rej-pl-sliczny-supermoto-gwarancja-raty-0-transport-ID6z1bOH.html[/url]

25 Ostatnio edytowany przez M0ras-25 (2017-08-29 21:56:09)

Odp: KTM 690 Dziobak zakup , alternatywy

W cenie 15-16 k dostaniesz bez problemu zdrowego sm 690. Ten motocykl to jest na prawdę świetna alternatywa jako supermoto. Swojego kupiłem w marcu z Rzeszowa, do dziś nie mam z nim problemów, na prawdę motocykl z charakterem, pod względem sylwetki czy też kultury pracy silnika. Żałuję jedynie może trochę, że nie kupiłem wersji Prestige, ale to już nie ma znaczenia, chociaż moto mam w oryginale w czarno pomarańczowych barwach.

Młodość, uczucia, spontan...
KTM SM 690 LC4 [2009]

26

Odp: KTM 690 Dziobak zakup , alternatywy

[url]https://www.olx.pl/oferta/ktm-690-sm-prestige-supermoto-CID5-IDoiSWm.html[/url]

W zimę przed zakupem swojego oglądalem ten egzemplarz z linku powyżej, więc mogę co nie co powiedzieć, wtedy jeszcze był w Gdańsku ;)

Młodość, uczucia, spontan...
KTM SM 690 LC4 [2009]

27 Ostatnio edytowany przez AntonioPL (2017-08-29 23:47:51)

Odp: KTM 690 Dziobak zakup , alternatywy

jachu76 napisał/a:

Witam, czy ktoś może wie coś na temat tego egzemplarza ?
[url]https://www.otomoto.pl/oferta/ktm-smc-lc4-smr-690-rej-pl-sliczny-supermoto-gwarancja-raty-0-transport-ID6z1bOH.html[/url]

Wiem niewiele, ale jednak coś.

Brałem z tego komisu swojego. Ten dojechał do tego komisu dosłownie dzień później, niż ja kupiłem, ale gość już mówił, że ma też drugiego w trasie.

Mogłem podjąć decyzję, czy czekać, żeby go oglądać, czy brać tamtego, w sumie nie czekałem, bo tamten mnie zadowolił. Aczkolwiek z tego co mi powiedział to ta sztuka jest może nie gorsza niż moja, ale ma mniej dodatków i ciutkę większy przebieg (mój miał szybę, 2 lusterka, handbary z alu rdzeniem, kufer, kask).

Ten co brałem był za 17k wystawiony. Mimo wszystko tego za 14k byłoby warto.
I śmiało mogę powiedzieć, że można kafla na nim utargować, jak nie lepiej. Przynajmniej w moim przypadku tyle z ceny zeszło, a serio, nie było się do czego dowalić.

Gość daje gw 3 tygodnie na ramę, silnik i zawieszenie - myślę, że wystarczy na sprawdzenie.

Raty ofc nie są 0%, a jeżeli tak to się nazywa, to kosztuje to więcej, ale i tak nie ma tragedii, udzielane w ciągu godziny na oświadczenie (chyba, że ktoś z czymś zalega i bank odrzuci).

Przy zakupie nie było też problemu z kupnem bezpośrednio od komisu, więc nie ma tam cyrku z 15 właścicielami na ciągu umów, nie będzie też (raczej) problemu z ustawową rękojmią, gdyby faktycznie było coś nie tak. Z tego co wiem, na sprzęt używany jest rok.

Gdybyś chciał oglądać, to daj znać, podjadę swoim.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

28 Ostatnio edytowany przez jachu76 (2017-08-30 07:55:00)

Odp: KTM 690 Dziobak zakup , alternatywy

Powiem szczerze że chciałem kupić 950sm , wczoraj nie daleko mnie był na sprzedać myślę że 9,5tys bym go mógł kupić, 05r przebieg 28k, wiadomo motor był naprawiany , naklejki trochę podniszczone, sprzęgło było słychać itp....
Stwierdziłem że motor ten jest dla mnie za duży,  tras jako takich robić nie będę , bardziej w miasto , koło komina itp...

Lubię na kole jeździć rozumiem że 690sm do tego się nadaje ?

Muszę zobaczyć jak na żywo wygląda 690sm , usiąść sobie i przymierzyć sie czy będzie mi odpowiadał.

Do Poznania mam kawałem także zadzwonię dziś i się umówię

@Antonio napiszę później kiedy będę chciał go pooglądać ....

29

Odp: KTM 690 Dziobak zakup , alternatywy

jachu76 napisał/a:

Powiem szczerze że chciałem kupić 950sm , wczoraj nie daleko mnie był na sprzedać myślę że 9,5tys bym go mógł kupić, 05r przebieg 28k, wiadomo motor był naprawiany , naklejki trochę podniszczone, sprzęgło było słychać itp....
Stwierdziłem że motor ten jest dla mnie za duży,  tras jako takich robić nie będę , bardziej w miasto , koło komina itp...

Lubię na kole jeździć rozumiem że 690sm do tego się nadaje ?

Muszę zobaczyć jak na żywo wygląda 690sm , usiąść sobie i przymierzyć sie czy będzie mi odpowiadał.

Do Poznania mam kawałem także zadzwonię dziś i się umówię

@Antonio napiszę później kiedy będę chciał go pooglądać ....

Jeśli masz blisko do Torunia, zapraszam do mnie, nie wiem czy nie będę sprzedawał swojego dziobala z powodu wyjazdu za granicę, ostatnio mam mało czasu, aby jeździć, a moto na prawdę w świetnym stanie.

Młodość, uczucia, spontan...
KTM SM 690 LC4 [2009]

30

Odp: KTM 690 Dziobak zakup , alternatywy

Fajnie by było jakbyś go przygarnął, miałbym z kim latać ;)

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]