1

Temat: Sanchez - pierwsze wrazenia

No wiec zawsze wychodze z zalożenia zeby nie liczyc sie z opiniami krążącymi tylko sprawdzic wszystko samamu. Takze z nowo zakupionym KTM'em 2 dni po zakupie podjechalem do warsztatu Sancheza. Pierwsze wrazenie bardzo pozytywne. Niestety nie jestem uzdoliony technicznie ( pracuje nad tym  :D ) takze nie powiem co dokladnie zrobil . Mial zrobic doklady przeglad, wymienic olej w silniku, wyregulowac zawory i sprawdzic cale bebechy, wymiana tego mocowania tylnego wachacza bo byly juz luzy, oczyszczenie filtra powietrza, nowy aku i takie pierdoly aby juz sie nie martwic nim przynajmniej ze 2 miesiace. 

Ku mojemu zaskoczeniu motocykl byl gotowy 2 dni robocze po oddaniu. Podjechalem dnia nastepnego, Jeden z ludzi pokazywal mi dokladnie co zrobili - mam wyliczona kazda czesc na kwicie ktory gdzies oczywiscie juz zapodzialem.  Zostawilem 1600 zl bo rozbieralem silnik a to troche kosztuje. Wyjezdzajac bylem zadowolony bo mechanik powiedzial ze tak naprawde nic nie ma wiecje do roboty i motocykl jest w dobrym stanie jak na rocznik 2004. Wiec ogolnie kupujac motocykl w ciemno mowie do siebie - super, oprocz troche zmeczonej glowicy wszystko git.  minely 3 dni i tak sobie ogladam motocykl dokladniej ( wczesniej tego nie robilem - z zasady ufam ludziom ). 

Oleju silnikowego wogule nie widze w okienku. Nie wiem czemu - ani na cieplym ani na zimnym silniku.
zauwazylem bardzo niski poziom płynu hamulcowego - mowie sobie "co do cholery" okazuje sie ze heble z tylu sa prawie calkowicie starte. nie wiem czemu to nie zostalo sprawdzone i wymienione. Kompletny przeglad dla mnie oznacza przejscie punkt po punkcie wszystkie rzeczy ktore sie robi przynajmniej raz do roku. W to takze wchodzi wymiana plyny hamuclowego + sprawdzenie klockow i ich wymiana jak sa juz zuzyte.

No wiec sobie jezdze, poranek z sukcesem - po raz pierwszy udalo mi sie odpalic z kopniaka - takze dumnie wyjezdzam sobie zalatwic pare spraw na miescie - po 30 minutach jazdy nagle na drodze zgubilem dzwignie zmiany biegów - poprostu odpadla. Zatrzymalem sie, podnioslem ale nie znalazlem tej centralnej sruby - albo ja zgubilem albo jej wogule nie bylo.
Efekt byl taki ze musialem wracac cala droge na 3 biegu, z dzwignia w reku.

Prawde mowiac nie jestem pocieszony ze takie rzeczy dzieją sie 3 dni po odebraniu motocykla z warsztatu i stwierdzeniu mechanika ze nic tak naprawde nie ma do roboty juz w nim.

Efekt jest taki ze kupuje podstawke do swojego kata i bede sie staral robic to co moge w garazu podziemnym samemu.

2

Odp: Sanchez - pierwsze wrazenia

Nie wiem , jak dla mnie 1600zł za nic to w ch*uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj dużo  :o

motoslide.com

3

Odp: Sanchez - pierwsze wrazenia

ale przypał !!! jedz tam człowieku i wyjaśnij wszystko!!!

320mm Supermoto Racing rotor orange motomaster flame bitch  :D

4 Ostatnio edytowany przez gierwi (2010-08-07 21:57:54)

Odp: Sanchez - pierwsze wrazenia

No i nie zapomnij jebnąć profesjonalistę wajchą (dźwignią) przez łeb  :D .

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

5

Odp: Sanchez - pierwsze wrazenia

Dobrze że opisujesz takie przypadki ale... jednak to tylko potwierdza teorię że trzeba jak najwięcej robić samemu...
Pisząc te 1600 złoty tak się zastanawiam co oni tam robili. Rozumiem zdjęcie głowicy i być może cylindra ale 1600... to w chuuuuu kasy. A wątpię by Ci rozpoławiali silnik.
Już same wstawianie motocykla na tego typu przeglądy, jest mocno dla mnie dyskusyjne. Bo to jest tak.
Takie przeglądy to tak naprawdę jedynie uspokajanie własnego sumienia, a jak będzie miało Ci się coś rozpierdolić,
to i tak Ci się rozpierdoli.
Za 550 złoty kupiłem kompletną skrzynie do CRFy w zajebistym stanie i 500 zł. dla mechanika. Oczywiście do tegi doszła regulacja zaworów bo już go miał na stole... i To była naprawdę duża naprawa.
A Ty tu piszesz o dziwnym przeglądzie za 1600 złotych...

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

6

Odp: Sanchez - pierwsze wrazenia

Tak jeszcze na pocieszenie dodam ;)  że jeżdżąc katem szybko się "ogarniesz manualnie"  :D

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

7

Odp: Sanchez - pierwsze wrazenia

Jedz do innego serwisu niech ocenią co było zrobione a co nie niech ci wystawią taką expertyze jedz to tego złodzieja niech zwraca kase!!  umnie jak byś mi dał 1600 koła za przegląd na czas oczekiwania dał bym ci jakąś dziewczynkę  :lol:

Pracuję i żyję w Polsce dzięki bogu i rodzicom  było mnie stać na SX 520  :D  i na pamiętne REJU ...o i rinkon 680 .. to dzięki rodzicom i sąsiadce :D

8

Odp: Sanchez - pierwsze wrazenia

Podskocze do Freefun - zobacze co powiedza. 1600 sporo, tez tak mi sie wydawalo. mam gdzies liste - jak ja znajde to wrzuce tutaj.

9

Odp: Sanchez - pierwsze wrazenia

FREEFUN to chyba tez nie jest najlepszy pomysl

10

Odp: Sanchez - pierwsze wrazenia

Ty już Krzemien nigdze nie jeździj bo aż prosisz się o dalszy drenaż swej kieszeni.
No nie znajduje na tyle delikatnych słów byś nie poczuł się obrażany. Ale chłopaku idąc z takimi problemami do warsztatu... to tak jak mieć napis na czole "bardzo proszę oskubcie mnie z kasy" na niczym się nie znam , nie mam o niczym pojęcia... więc łykam każda ściemę... nie będę się wykłócał przy płaceniu, bo i tak nic z tego nie zrozumiem.
Przepraszam nie bierz tego do siebie, delikatniej już nie umiem.
No proszę Cię FREE FUN aleś wymyśliłeś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Chociaż po free funie łatwo jest dojść co było robione... ślad ich prac znaczą poobjeżdżane łby śrub :D  :D  które wcześniej odkręcali.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

11

Odp: Sanchez - pierwsze wrazenia

Krzemien napisał/a:

zobacze co powiedza

hehe, widze ze nie wyciagasz zadnych wniosków z wczesniejszych postów.

Powiedza to samo co w Sanchez, zostawisz kolejnego tysiaka a i tak podstawke bedziesz musial kupić, zeby sprawdzić czego nie dokręcili. Ja mialem swoją Suke we freefun na przegladzie i po tym jak ja odebrałem to w garazu przez kolejny dzien siedzialem i przekręcalem srubki układałem przewody i kable bo panowie w autoryzowanym serwisie nie wiedzieli albo uznali ze to taka łatwa rzecz ze wlasciciel sam moze zrobic. Nie polecam FREE FUN bazuja tylko na przeglądach/naprawach gwarancyjnych w, mam wrazenie ze nie zalezy im na dobrym serwisie bo i tak ludzie z nowymi sprzetami beda do nich przybywać.
Proponuje poszukać mechanika który pracuje na swój rachunek zalezy mu na dobrym zdaniu i przede wszystkim takiego który ogarnia jedno-cylindrowce.
POWODZENIA

DR-Z 400ESM sold

12

Odp: Sanchez - pierwsze wrazenia

Mam dla Ciebie Krzemien propozycje ;)  jak masz za dużo kasy to... mianuj się sponsorem dzisiejszego latania :D 
Zobaczysz ilu na terrorze znajdziesz chętnych. Tylko rzuć hasło " tankuje wszystkim chętnym" hehe... nawet nawałnica nikogo nie zatrzyma w domu.  :D  :D

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

13 Ostatnio edytowany przez bb602 (2010-08-08 11:27:13)

Odp: Sanchez - pierwsze wrazenia

Krzemień dołożysz mi na supermoto bo mam tylko 4 000 i będę zmuszony kupić szlifowaną cbr :(  :(  :(
PS nie będziesz żałował sponsoringu swoją 125 brałem bandita 400 ale tyko na zakrętach :)

14

Odp: Sanchez - pierwsze wrazenia

hehe... myślę że nawet Gierwi tu do nas przyjedzie ;)  gdy tylko mu zrobisz szybki przelew na jego konto ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

15 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2010-08-08 11:42:50)

Odp: Sanchez - pierwsze wrazenia

ja też bede moja dr pali nie duzo

PS mechanicy to tak jak budowlancy pojdziesz do jednego bedzie gadał na drugiego i tak w koło , a tak naprawde oni się znają ze sobą i kase dojąąą

Pozdrawiam Technik mechanik

motoslide.com