1

Temat: Rehabilitacja

Czołem,

może ktoś z Was miał coś takiego i jest mi w stanie pomóc.
Pod koniec roku miałem kontuzję kręgosłupa, która została wyleczona co potwierdziło wielu neurochirurgów oglądając mój rezonans oraz robiąc mi badania kontrolne. To samo mówią fizjoterapeuci sprawdzając moja ruchliwość i reakcje przy ćwiczeniach, którymi się sprawdza czy wszystko jest OK.

Problem w tym, ze choroba została w mojej głowie, a dokładnie w tej części nad która nie mam totalnie kontroli. Otóż organizm cały czas myśli, ze jest coś nie tak i usztywnia mi mięśnie i ścięgna w odcinku lędźwiowym tworząc pancerz, który chroni kontuzje, której już nie ma.

Nic mi nie pomaga, aby zmusić organizm do wyłączenia tej obrony. Mowa o ćwiczeniach, jodze, Shiatsu, masażach, wizytach u psychologów, paleniu gandzi, piciu alkoholu... Masakra jakaś ))))):

KTM SMR 690 2008 + Leo Vince + K&N + mapa Akrapa

2

Odp: Rehabilitacja

Mam trochę wspólnego z branżą rehabilitacyjną i tak sobie pomyślałem, że zawsze jak sprzedaje gorsety lędźwiowe to mówię, żeby za dużo w nich nie chodzić bo, właśnie osłabiają bardzo szkielet mięśniowy i można sobie narobić problemów. A może właśnie spróbować pochodzić w sztywnym gorsecie lędźwiowym (tak trochę więcej), żeby Ci trochę rozluźnić te mięśnie.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

3

Odp: Rehabilitacja

Są gorsety, które dają dalej pracować mięśniom. Przynajmniej tak piszą.
Z tym, że ja nie mam żadnych podrażnień, ucisków czy rwy kulszowej. Tu jest wszystko OK. Mi się po prostu nieracjonalnie spinają mięśnie i prostowniki. Organizm nie wyłączył tego mechanizmu obronnego. A powinien bo nie ma już podstaw do obrony wyleczonego kręgosłupa.

[url]http://www.diskdr.pl/badania.htm[/url]

KTM SMR 690 2008 + Leo Vince + K&N + mapa Akrapa

4

Odp: Rehabilitacja

Jasne, że są bo nie jesteś w stanie całkiem wyłączyć mięśni więc każdy gorset w większym lub mniejszym stopniu daje pracować mięśniom.
W moim założeniu chodzi o to, że jak np. siedzisz mógł byś spróbować siedzieć w gorsecie i strać się, jak najmniej z tych mięśni korzystać. Jak będziesz miał poczucie, że Cie coś tam trzyma, może będzie Ci łatwiej je rozluźnić. Mięśnie mają to do siebie, że jak się całkiem rozluźnią to potem nie mają takiej siły (dla tego się rozgrzewamy przed wysiłkiem). Jak by je troszkę zwiotczyć za pomocą gorsetu to może potem by się tak nie spinały.

Jest to teoria, ale może zadziałać, albo nie przynieść rezultatów. Mnie uczono, że wszelkiego rodzaju stabilizatory, gorsety itp. Trzeba nosić z głową, bo jak za bardzo odciążymy mięśnie , ścięgna to one właśnie potem są "luźniejsze" niż być powinny i zaczynają się kłopoty, ze stabilnością. U Ciebie jest z tego co czytam odwrotnie. Możliwe, że przez kontuzję wytrenowałeś pewne partie mięśni zbyt mocno i z tego się bierze uczucie ciągłego napięcia.  Więc pomyślałem, że jeśli by pójść w tym teoretycznie złym kierunku, czyli starać się te mięśnie jak najbardziej rozluźniać, kiedy nie jesteś w ruchu, to może nie będą się tak spinać podczas wykonywania aktywności i uczucie spięcia ustąpi.

A co do linku który podłączyłeś, to daj sobie spokój z jakimiś pasami pneumatycznymi itp. Wydasz kupę kasy a działa to tak samo jak zwykły sztywny gorset (tylko, żeby był sztywny z tyłu a nie na stalkach lub fiszbinach) stosowany od lat, lub gorzej. A jeśli chodzi o tego typu sprzęt to już od 10 lat w tym siedzę i wiem jak to wszystko działa. Jak byś chciał gorset to daj znać na PW to Ci po kosztach wyślę zwykły gorset bez cudów.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

5

Odp: Rehabilitacja

Zobaczyłem ceny tych gorsetów co wstawiłeś... naprawdę nie popełniaj tego błędu i tego nie kupuj. Chiński badziew za 1200 zł to nawet NFZ by takiej bzdury nie wymyślił ;)

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

6

Odp: Rehabilitacja

TomekRST skąd jesteś?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

7

Odp: Rehabilitacja

Wrocław, ale siedzę teraz w Poznaniu.

KTM SMR 690 2008 + Leo Vince + K&N + mapa Akrapa

8

Odp: Rehabilitacja

ja byłem połamany z 10x, na kręgosłup basen i drążek.

benzyna

9

Odp: Rehabilitacja

Byłeś może u chłopaków z Rehasport'u?
[url]https://www.rehasport.pl/[/url]

BMW G650 X-Moto '07 Sold —> Triumph Speed Triple 1050 '09

10

Odp: Rehabilitacja

Czy próbowałeś masażu metamorficznego i dotyk motyla?

Najlepsze MOTO to SUPERMOTO

11

Odp: Rehabilitacja

Dzięki za podsyłanie tematów. Wszystk o czym piszecie próbowałem.

KTM SMR 690 2008 + Leo Vince + K&N + mapa Akrapa

12

Odp: Rehabilitacja

to może spróbuj tego
poczekaj do pierwszych mrozów i zażyj 40 jednostek psylobicyny ;D

benzyna

13

Odp: Rehabilitacja

Dzwoniłeś na nr. który Tobie podałem, czy nie jesteś zainteresowany?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

14

Odp: Rehabilitacja

Gierwi: jak najbardziej jestem zainteresowany, ale musiałem do Wro wrócić. Jak tylko wrócę do Poznania to dzwonię.

KTM SMR 690 2008 + Leo Vince + K&N + mapa Akrapa

15

Odp: Rehabilitacja

Katemowski: ja wolę +25 i kwas lizergowy.

KTM SMR 690 2008 + Leo Vince + K&N + mapa Akrapa