1,171

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Użytkownik napisał/a:
gabrys99 napisał/a:

Dziobal 690 SM.

Neutral świeci się na 2 biegu. WTF ?

Widzę po poprzednich postach, że miałeś problemy z pompą sprzęgła. Może coś namieszałeś?


Problem z pompą sprzęgła okazał się być jednak przepuszczającym oringiem na tulejce wałka zdawczego pod zębatką. Oring wymieniony -> dookoła sucho. Pompy finalnie nie dotykałem, pomimo, że zaopatrzyłem się na zapas w jej uszczelkę.

Rozbierając tri-owalną wtyczkę z lewej strony moto, dla sprawdzenia czy odblokowano 2-3 bieg okazało się ze zielony kabel jest wypięty - odpowiadający za lampkę luzu która wcześniej nie świeciła się w ogóle. Po podłączeniu go neutral zapalał się na 2gim biegu. WTF?

BTW, po wypięciu 2 pozostałych przewodów, co powinno odblokować biegi, moto jedzie słabiej niż przy wpiętych. Wgrana mapa?

S51 - DT80 - CBR600f3 - 900rr SC33 x3 - xtx660 - 954 RR - KMX125 - KTM SM 690 - KTM SM 990

1,172

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Siemka

Powolutku wracam do SM, zdecydowałem się przerobić moją 400, aktualnie jestem na etapie dopasowywania kół i mam 2 szybkie pytanka:
- Nie sprawdzałem jeszcze na wyjętym amorze, ale na 90% tylne koło będzie haczyło o wydech (fela 5'', opona 160) - wystarczy podłożyć dystanse, ew. odgiąć uszy przy subframe czy szykować się na większe przeróbki? Jakieś patenty?
- Przełożenia i łańcuch - mam prawie nowy napęd, ok. 20mth, przełożenia 13-52, macie jakiś wzór na przeliczanie długości łańcucha? Czy z praktyki wiecie, jakie przełożenia dobrać żeby na jednym łańcuchu dwa zestawy zębatek ogarnąć? W teren chciałbym mieć takie przełożenia jak są teraz.

http://bikepics.com/members/rr666/
XF650 -> LC4 SM+E -> Z1000 -> EXC400 E+SM -> Transalp 600 '96 (jeszcze kiedyś SM kupię!)

1,173

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

RR napisał/a:

Czy z praktyki wiecie, jakie przełożenia dobrać żeby na jednym łańcuchu dwa zestawy zębatek ogarnąć? W teren chciałbym mieć takie przełożenia jak są teraz.

Nierealne. Na drogę to 42 zęby pasuje maksymalnie (39 też może być) - jak będziesz miał zębatkę 13 z przodu.

Freeride 350

1,174

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Dystanse pod tłumik powinny załatwić sprawę.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

1,175

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Dzięki :) A przełożenia typu 15-45 lub 15-48 na asfalt? Byłaby opcja obrócić na obecnym łańcuchu? W lc4 chyba jakoś mi się to udało pogodzić ale za cholerę nie pamiętam jakie miałem zębatki. W 400 zresztą chyba nie ma co dawać za długich przełożeń, w porównaniu do takiego 525 demon mocy to nie jest a skrzynia w exc jest raczej dość długa, jak ktoś ma rady będę wdzięczny

http://bikepics.com/members/rr666/
XF650 -> LC4 SM+E -> Z1000 -> EXC400 E+SM -> Transalp 600 '96 (jeszcze kiedyś SM kupię!)

1,176

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Elo!

Gdzie w Warszawie i okolicach zrobię przegląd w miarę bezboleśnie? i może być drożej niż standardowo:D Mam akrapa z db killerem.
Byłem na Ursynowie w sobotę na ul. Plaskowickiej, i tam typ do mnie: nie podbije bo kierunki ledowe z tylu, wydech chyba nie jest fabryczny no i co to jest na wydechu? ( mówię:to opaska z węża gumowego w razie wyjebki) Moto nawet nie posluchał. no wku...il mnie strasznie.
pozdro

1,177

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

13-52? Jaki v-max? 90? :P Ja mam dwa zestawy 14-48 i 14-42. 42 fajniejsze do latania po ulicach bo 6 bieg wrzucam dopiero przy 100-110, ale na torze też daje radę. 48 jest zajebiste bo o wiele leiej wstaje na kolo przy wysokich biegach i dużo większy fun do wściekania, ale trzeba wachlować biegami.

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

1,178

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

rzorrz napisał/a:

Elo!

Gdzie w Warszawie i okolicach zrobię przegląd w miarę bezboleśnie? i może być drożej niż standardowo:D Mam akrapa z db killerem.
Byłem na Ursynowie w sobotę na ul. Plaskowickiej, i tam typ do mnie: nie podbije bo kierunki ledowe z tylu, wydech chyba nie jest fabryczny no i co to jest na wydechu? ( mówię:to opaska z węża gumowego w razie wyjebki) Moto nawet nie posluchał. no wku...il mnie strasznie.
pozdro

Haha miałem ostatnio taką akcję we Wrocku - przyjeżdżam na przegląd z dziobalem, a typ do mnie od razu na wstepie "ale przecież to jest motocykl crossowy" :D Ostatecznie nie podbił, bo za głośno i brak światła tablicy rejestracyjnej. Biada nam, jak wejdzie ta ustawa, że płaci się z góry za przegląd i w razie niepowodzenia trzeba kombinować i wracać do tego samego SKP...

1,179

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

tutaj jeszcze nie zdażyło mi się, żeby nie podbili: [url]http://www.euroautocontrol.pl/[/url]

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

1,180

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

LukAs_525 napisał/a:

13-52? Jaki v-max? 90? :P

No właśnie żeby było śmiesznie 120kilka, 6 wrzucam najniżej przy 70-80, ta skrzynia jest naprawdę szeroka ;) fakt, na szutrówkach trzeba mocno majtać biegami ale w bardziej technicznym terenie takie przełożenia mi się sprawdzają. Jak tak patrzę na gearingcommander 15-48 jest zbliżone do 14-45, więc z tego co piszesz powinno być ok, tylko jak tu ocenić czy łańcuch podejdzie ten sam bez przymierzania :P w zasadzie mogę skrócić o 1 ogniwo i 13-52 też wejdzie, będzie po prostu prawie na samiuśkim początku regulacji, więc jakiś margines jest. 15 mieści się na przodzie?

http://bikepics.com/members/rr666/
XF650 -> LC4 SM+E -> Z1000 -> EXC400 E+SM -> Transalp 600 '96 (jeszcze kiedyś SM kupię!)

1,181 Ostatnio edytowany przez marcin_t (2017-06-08 06:41:13)

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Panowie czy ktos mi podpowie czemu sie dzieje tak jak na fotce ponizej? Za kazdym razem jak to poprawie i poskrecam to za jakąś chwile znow mi zaciaga ta gumowa uszczelke do srodka, stracznie mnie to irytuje...

[url]https://image.prntscr.com/image/BXlHNB35RFGYAGP8smUu2A.jpg[/url]

1,182

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

^ Odpowietrzyłeś układ na dolnym i górnym odpowietrzniku? Mi w dziobalu tak się uszczelka zassała jak złapało powietrza do układu.

1,183 Ostatnio edytowany przez lee1818 (2017-06-08 18:21:50)

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Panowie gdzie dostane śrubę z podkładkami do przedniej zębatki. Ktm exc 530

1,184

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Up, w serwisie.

Pany miałem w lc4 zebatke 43z, kupiłem se 48z i łańcuch 110 ogniw okazał się za krótki, czy skoro przybyło 5z to dać łańcuch o 5 ogniw dłuższy? Czy więcej. Jak to policzyć...

1,185 Ostatnio edytowany przez dido1214 (2017-06-08 22:53:40)

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

lc4 620 mam termostat a jeżdżę w terenie, wydupcyć go w cholere aby była dłużej sie grzał? przy ilu stopniach on wgl sie otwiera? Nie mam wentylatora