1,141

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

AFI napisał/a:

Silnik rfs ktm 525 2007
Do czego jest ta śruba z tylu silnika, sruba jest wkrecina w karter z tylu silnika po lewej stronie. ?

Z tyłu silnika po lewej stronie ? Może chodzi Ci o oil screen plug ?

1,142

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

kubak2133 napisał/a:
gabrys99 napisał/a:

W sumie nie wiem gdzie zadać to pytanie więc pozwoliłem sobie tutaj. Czy to możliwe, żeby dziobaku po odłączeniu aku/długotrwałym stanie rozładowania aku zresetowało stan licznika na zegarach ? Proszę o opinię.

Wydaje mi się, że tak. Z tego co wiem przebieg zapisywany jest chyba na Pamięci ROM , więc mogłeś np zewrzeć odwrotnie + z - i pamięć się skasowała. Niby pam ROM, pamięta dane nawet bez zasilania, ale ja sam miałem przypadek w husce, że po dlugim odlaczeniu aku sie skasował przebieg. Sam nw jak to jest w rzeczywistosci, trzeba by było dobrego elektronika spytać

Ja w dziobalu wyciągałem aku na zimę i przywróciłem po - stan licznika się nie zresetował, jedynie godzina.

1,143 Ostatnio edytowany przez kamilos (2017-04-29 18:24:26)

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Do czego służy ta śruba zaznaczona na czerwono? KTM 690 SM
[url=https://postimg.org/image/gsgsku30p/]https://s20.postimg.org/gsgsku30p/Przechwytywanie.png[/url]

kamilos.net

1,144

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

AFI napisał/a:

Silnik rfs ktm 525 2007
Do czego jest ta śruba z tylu silnika, sruba jest wkrecina w karter z tylu silnika po lewej stronie. ?

Do spuszczania oleju

1,145 Ostatnio edytowany przez kuman7 (2017-04-29 19:35:39)

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

potrzebuję sprężyny do ktm 125 duke pod wagę ok 100 kg hyperpro nie mają w ofercie - gdzie kupić/dorobić żeby było dobrze?
Na tył chcę wstawić kompletnego ohlinsa dedykowanego ale jest też opcja wstawienia twardszej sprężyny - jak dobrać odpowiednią z innych modeli motocykli?

1,146

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

kamilos napisał/a:

Do czego służy ta śruba zaznaczona na czerwono? KTM 690 SM

Chyba to samo jest w rfs z tyłu po prawej i też mnie to zastanawia. Jest na dwóch podkładkach. Plug Pressure Relief 0908120153 tak się to zwie :P

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

1,147

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

może do sprawdzania cisnienia w układzie?

1,148

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Kiedyś gdzieś widziałem w starych silnikach coś takiego, że luzowało się górną śrubę, żeby zminimalizować ciśnienie w układzie i wtedy olej lepiej wylatuje innymi śrubami. Coś na zasadzie jak się przedziurawi butelkę od wody na dole to leci minimalnie, a jak odrecisz w tym czasie korek to wali strumieniem :P
Albo tak jak Maćko mówi..

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

1,149

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Jakiś mechanik do lc4 blisko warszawy ?

ktm 625 smc

1,150

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Na szybkiego - da się wyjąć silnik RFS z ramy bez zdejmowania głowicy? Już się z godzinę męczę.

EXC 525 in progress

1,151

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Nie wyciągałem nigdy ale się wypowiem.
Na 100% się da zapewne trzeba go obrócić w ramie i pochylić wyciągając od strony skrzynki korbowej. Jak na to patrzę to ew. rozrusznik może przeszkadzać.

1,152 Ostatnio edytowany przez LukAs_525 (2017-05-03 23:24:19)

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Bez problemu się da. Niedawno wyciągałem u siebie. Trzeba go lekko pochylic i wyjąć pod kątem. Mi w miarę łatwo poszło, wyciągałem lewą stroną.

Edit. Myślałem, że mi się wiadomość nie wysłała i dlatego dwa razy odpowiedziałem, a Ty w dwóch miejscach zadałeś to samo pytanie :D

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

1,153

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Pany, muszę zmienić kiere w swoim lc4 i pytanie czy każdy fatbar ma 28,6mm w miejscu montowania i 22,2mm tam gdzie manetki? Ori kiera tak ma.

1,154

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

każdy:) Chyba że dupniesz calowkę z chopera:D

1,155

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Nigdy się nad tym głębiej nie zastanawiałem, ale byłem przekonany, że kiera jest w przekroju  jednakowej średnicy:P