16 Ostatnio edytowany przez ŁukaszG (2017-02-04 13:46:49)

Odp: Spidi czy Dainese?

Spidi napisał/a:

Bo tak niestety jest. Sami strzelają sobie w kolano bo w imię ciągłego powiększania zysków obniżają poziom i za mocno jadą na marce.
Ujmę to tak - kiedyś kupując Alpinę miałeś gwarancję jakości.
Ciuchy od nich trzymały poziom i były solidnej jakości, niezależnie od tego czy mowa była o podstawowych modelach czy o wyższej półce.
Dzisiaj podstawowe modele Alpinestars to bardzo często zwykły chłam, zdecydowanie nie warty pieniędzy jakich sobie za nie życzą.
Rzeczy z wyższej albo najwyższej półki są już jak najbardziej OK ale ceny też są zupełnie inne.
Bardzo lubiłem tą markę (mam od nich dwie pary butów, kurtkę i dwie pary rękawic) ale w moim odczuciu idzie to wszystko w złym kierunku.
Dainese nie wypuszcza szajsu i to się chwali. Fakt, ceny są wysokie ale dzięki temu zawsze trzymają bardzo wysoki poziom.
Zbudowali w ten sposób wokół siebie otoczkę marki premium i ludzie, jeśli ich stać, chętnie sięgają po ich produkty. Spidi jest gdzieś pomiędzy - taka trochę niedoceniana marka( u nas). Stosunek cena/jakość jest na świetnym poziomie, szczególnie jeśli mowa o podstawowej i średniej półce. Produkty, które wyceniane są na podobnym poziomie jak ich odpowiedniki u Alpiny, dosłownie miażdżą je jakościowo...

 

Zgadzam sie z tobą apropo Alpiny,ale...pozwól że troszkę sie z tobą nie zgodzę bo widzę że stawiasz Dainese na miejscu top.A wiec byłem dzisiaj we Wrocławiu w modece handluja tez Dainese (największy wybór we Wrocku) jechałem nastawiony ze napewno cos kupię a towar mnie jakością zastrzeli...oglądałem to
[url]http://allegro.pl/dainese-kurtka-skora-racing-biala-czestochowa-48-i6083659095.html[/url]
Jakość skóry jak dla mnie nie bardzo i zle sie  w tym czułem może dlatego ze nie szukam kroju sportowego,ale naprawdę kojarzyło mi sie to z jakaś duzo gorszą marką w dotyku ( jakość skóry).Ogladalem tez to
[url]http://allegro.pl/wyprzedaz-kurtka-dainese-air-frazer-leather-r-50-i6510778695.html[/url] z tym ze za 1400zl
I naprawdę szału mnie ma jak za te pieniądze. Natomiast wszystko co mierzyłem spidiego w podobnej cenie lub troche droższe było jak dla mnie jakościowo lepsze i w dotyku i jak leżało i wyglądało.Moze to poprostu przez to ze podobają mi sie bardziej ciuchy (eleganckie) niż sportowe.

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

17

Odp: Spidi czy Dainese?

ŁukaszG napisał/a:
Spidi napisał/a:

Bo tak niestety jest. Sami strzelają sobie w kolano bo w imię ciągłego powiększania zysków obniżają poziom i za mocno jadą na marce.
Ujmę to tak - kiedyś kupując Alpinę miałeś gwarancję jakości.
Ciuchy od nich trzymały poziom i były solidnej jakości, niezależnie od tego czy mowa była o podstawowych modelach czy o wyższej półce.
Dzisiaj podstawowe modele Alpinestars to bardzo często zwykły chłam, zdecydowanie nie warty pieniędzy jakich sobie za nie życzą.
Rzeczy z wyższej albo najwyższej półki są już jak najbardziej OK ale ceny też są zupełnie inne.
Bardzo lubiłem tą markę (mam od nich dwie pary butów, kurtkę i dwie pary rękawic) ale w moim odczuciu idzie to wszystko w złym kierunku.
Dainese nie wypuszcza szajsu i to się chwali. Fakt, ceny są wysokie ale dzięki temu zawsze trzymają bardzo wysoki poziom.
Zbudowali w ten sposób wokół siebie otoczkę marki premium i ludzie, jeśli ich stać, chętnie sięgają po ich produkty. Spidi jest gdzieś pomiędzy - taka trochę niedoceniana marka( u nas). Stosunek cena/jakość jest na świetnym poziomie, szczególnie jeśli mowa o podstawowej i średniej półce. Produkty, które wyceniane są na podobnym poziomie jak ich odpowiedniki u Alpiny, dosłownie miażdżą je jakościowo...

 

Zgadzam sie z tobą apropo Alpiny,ale...pozwól że troszkę sie z tobą nie zgodzę bo widzę że stawiasz Dainese na miejscu top.A wiec byłem dzisiaj we Wrocławiu w modece handluja tez Dainese (największy wybór we Wrocku) jechałem nastawiony ze napewno cos kupię a towar mnie jakością zastrzeli...oglądałem to
[url]http://allegro.pl/dainese-kurtka-skora-racing-biala-czestochowa-48-i6083659095.html[/url]
Jakość skóry jak dla mnie nie bardzo i zle sie  w tym czułem może dlatego ze nie szukam kroju sportowego,ale naprawdę kojarzyło mi sie to z jakaś duzo gorszą marką w dotyku ( jakość skóry).Ogladalem tez to
[url]http://allegro.pl/wyprzedaz-kurtka-dainese-air-frazer-leather-r-50-i6510778695.html[/url] z tym ze za 1400zl
I naprawdę szału mnie ma jak za te pieniądze. Natomiast wszystko co mierzyłem spidiego w podobnej cenie lub troche droższe było jak dla mnie jakościowo lepsze i w dotyku i jak leżało i wyglądało.Moze to poprostu przez to ze podobają mi sie bardziej ciuchy (eleganckie) niż sportowe.

Ps.sprzedawca fan Alpiny po cichu zasugerował mi ze Dainese powoli wybiera drogę jaką idzie Alpina bo nie wiem ile w tym prawdy Chińczycy zaczynaja maczać palce w firmie ale naprawdę nie wiem ile w tym prawdy.

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

18

Odp: Spidi czy Dainese?

Być może tak jest. Znak czasów...
Ja z Dainese mam tylko żółwia ale jak dotąd to co miałem w rękach i na sobie nigdy mnie nie rozczarowało.

Przy czym dokładnie odwrotnie niż Ty - preferuje ciuchy o sportowym kroju i takim sznycie. Nawet jak kombi to jednoczęściowe.

Spidi ma skórę faktycznie bardzo przyjemną w dotyku, miękką - to jest właśnie ten doskonały stosunek jakości do ceny. Alpina i Dainese też mają w ofercie porównywalne a nawet lepsze produkty ale za dużo większą kasą...

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

19

Odp: Spidi czy Dainese?

Alpina i Dainese też mają w ofercie porównywalne a nawet lepsze produkty ale za dużo większą kasą...[/quot]

Pewnie tak jest,ale to już poza moim budżetem i nie dla amatora...i nie dla drobnych sklepikarzy z mojego terenu.

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

20

Odp: Spidi czy Dainese?

Alpina chyba od 2010r. produkuje w CHRL:P
Pamiętam czasy jak klienci +/- w tym okresie prosili jeszcze o jakieś produkty z Taiwanu:)

21

Odp: Spidi czy Dainese?

Dzisiaj zamówiłem bo nie ma na miejscu Spidi tą z linka ale z białym napisem:)

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

22

Odp: Spidi czy Dainese?

Do latania na szybko z texa wybrałem to:
[url]https://m.youtube.com/watch?v=O467VNmvN74[/url]

Dobre wykonanie i funkcjonalność polecam.

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

23

Odp: Spidi czy Dainese?

[url]http://www.atm-motocykle.pl/data/gfx/pictures/large/0/1/11110_1.jpg[/url]

Dzisiaj kupiłem do latania po pieczywo w koło domu,super sprawa.

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

24

Odp: Spidi czy Dainese?

Cieszcie się, że macie z czego wybierać. Ja mam dwa metry i mega problem. Producenci zakładają, że jak ktoś jest wysoki to musi być gruby. Texa jeszcze jakoś na siłę znalazłem, ale krawiec będzie miał przy nim w pizdu roboty (zwężenie góry i przedłużenie nogawek).

O kombiaku mogłem zapomnieć, nawet w opcji, że trzeba będzie poprawiać. W grę wchodziło tylko szycie na miarę. Na miarę kombiaki na supermoto szyje tylko Gimoto. No to sobie zamówiłem i przyszedł po 3 miesiącach dzisiaj. Zajebisty, super, piękny i w ogóle tylko kur@#, co za debil mi go szył, góra kończy się powyżej pępka. Masakra!!! Tak mi humor zrąbali. A ponad 25 wymiarów im wysłałem.

KTM SMR 690 2008 + Leo Vince + K&N + mapa Akrapa

25

Odp: Spidi czy Dainese?

Wiem co to znaczy jak chcesz cos kupic a nie możesz tego dostać zeby byc szczęśliwym człowiekiem i jeździć sie chce bo już pogoda ładna :)

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

26 Ostatnio edytowany przez shonek (2017-03-27 22:37:26)

Odp: Spidi czy Dainese?

Podaj linka do tej kurtałki. Czy  to jest to samo co w linku powyżej na yt?

WR250X -> Husaria 701

27

Odp: Spidi czy Dainese?

Wyżej to troche cieplejsza kurtka z podpinką.
Tu masz tą
[url]http://allegro.pl/bluza-spidi-hoodie-armor-krakow-i6722597656.html[/url]

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

28

Odp: Spidi czy Dainese?

ŁukaszG napisał/a:

Wyżej to troche cieplejsza kurtka z podpinką.
Tu masz tą
[url]http://allegro.pl/bluza-spidi-hoodie-armor-krakow-i6722597656.html[/url]

Kurde muszę tą bluzę na żywo pomacać. Wydaje się ciekawym rozwiązaniem na szybkie wypady.

dabljuer250x

29 Ostatnio edytowany przez ŁukaszG (2017-03-28 09:32:05)

Odp: Spidi czy Dainese?

Wczoraj ją testowałem jest naprawdę fajna,jak zapniesz zamek do końca kaptur sie tak układa ze nie łapie powietrza,bez protektora pleców masz normalna lekką powiedzmy bluzę,materiał wiatroszczelny wstawki oddychające wzdłuż rękawów.
Ja robię zakupy w Moto Klan mają chyba największa ofertę Spidi w PL i mozna negocjować ceny śmiało.

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

30

Odp: Spidi czy Dainese?

No i fajnie. A Orientujesz się ile kosztuje do niej protektor pleców?

dabljuer250x