1 Ostatnio edytowany przez ŁukaszG (2017-02-03 14:57:11)

Temat: Spidi czy Dainese?

Witam,co powiecie Panowie na te kurtki bo nie mogę sie zdecydować,mierzyłem różne inne tych dwóch marek ale nie te docelowe.Szukam miękkiej i wygodnej skóry na nakeda.
[url]http://allegro.pl/kurtka-spidi-darkknight-czarna-52-i6688586924.html[/url]

[url]http://allegro.pl/kurtka-dainese-assen-meska-skorzana-l-nowosc-2017-i6676427571.html[/url]

Szczerze powiem ze Spidi wydaje mi sie lepsze jakościowo.

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

2

Odp: Spidi czy Dainese?

Obie sa za drogie:P

3

Odp: Spidi czy Dainese?

MAĆKO napisał/a:

Obie sa za drogie:P

Zdecydowanie, w tej kasiurce to mozna praktycznie nieśmigane dwuczęściowe kombi kupic, a jeszcze troche do ciepłego zostało czasu wiec cos mozna poszperać. Najlepsze jest to ze same kurtki kosztują 70% kombinezonu dwuczęściowego. Ostatnio w Holi ze szwagrem przerabialiśmy ten temat no i sie trafiło kombi po drugiej strony kraju za 425ojro a w sklepie cena wyjściowa ~850E (Laguna serca chyba tylko droższa była). Nowka sztuka, roznitowang tylko guzik od spodni, a jak ten rudzielec to kupywal i jak w niego wszedł to pojecia nie mieliśmy. Także myśle ze lepiej mozna sie zaopatrzyć w tej kwocie:)

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

4 Ostatnio edytowany przez ŁukaszG (2017-02-03 20:33:42)

Odp: Spidi czy Dainese?

Tyle tylko ze ja kombi nie trawie,jeżdżę duzo po "bułki i fajki" i spowrotem,czasem tylko traska typu 100km wiec gdybym miał naciągać ten kondon za każdym razem to bym go chyba spalił ze złości :)

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

5

Odp: Spidi czy Dainese?

Po bułki i fajki latam klasycznie w "tshircie, japonkach i krótkich spodenkach". Jak jest zimno to kurtka tekstylna. Skóra to ogólnie dramat więc nie polecam na szybkie wyskoki do sklepu. Prędzej furą pojedziesz niż ubierzesz na siebie to całe dziadostwo.
Szukaj jakiejś kurtki tekstylnej, lepiej na tym wyjdziesz.

6

Odp: Spidi czy Dainese?

Tak tylko ze za fajną tekstylną trzeba dać niewiele mniej podoba mi się Dainese tekstylno skórzane.

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

7

Odp: Spidi czy Dainese?

Każdy pierdoli o tym t-shircie i japonkach bo chyba nie zaliczył dobrego ślizgu, albo dzwona. Na asfalt jak chcesz bezpiecznie to kombi 1pc/2pc skórzane i tyle w temacie. Wszystkie "letnie" wersje i takie tam wygodne ciuszki na moto, szczególnie supermoto, to komfort kosztem bezpieczeństwa Twojej dupy. Jak często latasz po bułki i fajki to kup sobie rower, po drodze sobie skubniesz coś z torebki i wypalisz fajka.

Yamaha WR 250F - chyba się starzeje.
Husaberg TE 250
Husaberg FS 570 sztos
EXC 525 mianowicie, dość dobry. LC4 640 badziewie, do badziewia.

8

Odp: Spidi czy Dainese?

velkurczak napisał/a:

Każdy pierdoli o tym t-shircie i japonkach bo chyba nie zaliczył dobrego ślizgu, albo dzwona. Na asfalt jak chcesz bezpiecznie to kombi 1pc/2pc skórzane i tyle w temacie. Wszystkie "letnie" wersje i takie tam wygodne ciuszki na moto, szczególnie supermoto, to komfort kosztem bezpieczeństwa Twojej dupy. Jak często latasz po bułki i fajki to kup sobie rower, po drodze sobie skubniesz coś z torebki i wypalisz fajka.

Dzięki za pomoc z zakupami...

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

9

Odp: Spidi czy Dainese?

Polecam Alpinestars T-GP PLUS R, do tego wygodne dziny i jesteś gość.
Kombik i skóra przy 30stopniach to przegięcie pały, znałem kogoś kto przez kombinezon zemdlał na moto i uderzył głową w słup dojeżdżając do świateł... niestety już tej osoby z nami nie ma... . Żeby było śmieszniej sam sprzedałem tej osobie wcześniej skrzętnie upatrzone skórzane ciuszki, od tamtej pory zmieniłem podejście. Trzeba wiedzieć co do czego służy, kombiki w skórze na tor, tekstyl w różnych wariantach na drogę.

10 Ostatnio edytowany przez Spidi (2017-02-03 23:09:12)

Odp: Spidi czy Dainese?

Ja mam zarówno pełne kombi, skórzaną kurtkę i tekstylne ciuchy.
Jak idę polatać i wiem, że może być zapierdalane albo głupkowane to zawsze zakładam kombi.
Czy ciepło czy zimno...
Jak jadę po "bułki" czy coś załatwić to albo nie zakładam nic z motocyklowej garderoby poza kaskiem i rękawiczkami. Tyle, że wtedy nie zapierdalam jak diabeł bo w t-shirt'cie to żadna frajda.
Jeśli nie jest dość ciepło to skórę na grzbiet a tekstylne tylko jak jest kurewsko zimno albo pada(ewentualnie jakiś dalszy wypad gdy są obawy o załamanie pogody).
Każdy musi znaleźć swoje rozwiązania... nie ma jedynego słusznego.
Aha - wiem co to znaczy co rano odklejać się od pościeli bo przerabiałem to kilka razy.

Co do kurtek z linków - bierz to co Ci się bardziej podoba. Jakościowo na bank nie rozczaruje Cię ani Dainese ani Spidi. Gdyby to było kombi doradzałbym jeszcze przymiarkę bo tutaj różnie leżą kombiaki różnych firm ale przy kurtce w odpowiednim rozmiarze już tak istotnych róznic nie ma. Wieksze znaczenie ma jakość wykonania i zastosowane rozwiązania(dobrej jakości ochraniacze, podpinki, zamki, wentylacja itp.

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

11

Odp: Spidi czy Dainese?

MAĆKO napisał/a:

Polecam Alpinestars T-GP PLUS R, do tego wygodne dziny i jesteś gość.
Kombik i skóra przy 30stopniach to przegięcie pały, znałem kogoś kto przez kombinezon zemdlał na moto i uderzył głową w słup dojeżdżając do świateł... niestety już tej osoby z nami nie ma... . Żeby było śmieszniej sam sprzedałem tej osobie wcześniej skrzętnie upatrzone skórzane ciuszki, od tamtej pory zmieniłem podejście. Trzeba wiedzieć co do czego służy, kombiki w skórze na tor, tekstyl w różnych wariantach na drogę.

Zgadzam sie z tobą,trzeba niestety mieć conajmniej dwie kurtki,ja wcale nie chce oblecieć całego roku w jednej bo to nie o to chodź.Ale taki np Spidi dark knight z dość grubą wyjmowania podpinką posłuży w temp od 10 do 25 stopni.

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

12

Odp: Spidi czy Dainese?

Spidi napisał/a:

Ja mam zarówno pełne kombi, skórzaną kurtkę i tekstylne ciuchy.
Jak idę polatać i wiem, że może być zapierdalane albo głupkowane to zawsze zakładam kombi.
Czy ciepło czy zimno...
Jak jadę po "bułki" czy coś załatwić to albo nie zakładam nic z motocyklowej garderoby poza kaskiem i rękawiczkami. Tyle, że wtedy nie zapierdalam jak diabeł bo w t-shirt'cie to żadna frajda.
Jeśli nie jest dość ciepło to skórę na grzbiet a tekstylne tylko jak jest kurewsko zimno albo pada(ewentualnie jakiś dalszy wypad gdy są obawy o załamanie pogody).
Każdy musi znaleźć swoje rozwiązania... nie ma jedynego słusznego.
Aha - wiem co to znaczy co rano odklejać się od pościeli bo przerabiałem to kilka razy.

Co do kurtek z linków - bierz to co Ci się bardziej podoba. Jakościowo na bank nie rozczaruje Cię ani Dainese ani Spidi. Gdyby to było kombi doradzałbym jeszcze przymiarkę bo tutaj różnie leżą kombiaki różnych firm ale przy kurtce w odpowiednim rozmiarze już tak istotnych róznic nie ma. Wieksze znaczenie ma jakość wykonania i zastosowane rozwiązania(dobrej jakości ochraniacze, podpinki, zamki, wentylacja itp.

Spoko dzięki

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

13

Odp: Spidi czy Dainese?

Również polecam Alpinestars T-GP, sam takową posiadam i jestem zadowolony.
Bez podpinki fajna przewiewna, nawet jak jest ciepło (około 25st) nie czuć dyskomfortu, a jak się zrobi chłodniej to przyjemnie się w niej jeździ z podpinką. Jeździłem w temperaturze około 8st i jest ok.

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2

14

Odp: Spidi czy Dainese?

Dzięki dzięki,z tekstylii jak bede kupował to bedzie to spidi warrior.
Nie obrażajcie sie ale jak oglądałem zeczy Alpiny to jakościowo mnie nie zadowalały,a słyszałem ze Alpiny to już tez nie ta co kiedyś...

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

15 Ostatnio edytowany przez Spidi (2017-02-04 13:12:24)

Odp: Spidi czy Dainese?

Bo tak niestety jest. Sami strzelają sobie w kolano bo w imię ciągłego powiększania zysków obniżają poziom i za mocno jadą na marce.
Ujmę to tak - kiedyś kupując Alpinę miałeś gwarancję jakości.
Ciuchy od nich trzymały poziom i były solidnej jakości, niezależnie od tego czy mowa była o podstawowych modelach czy o wyższej półce.
Dzisiaj podstawowe modele Alpinestars to bardzo często zwykły chłam, zdecydowanie nie warty pieniędzy jakich sobie za nie życzą.
Rzeczy z wyższej albo najwyższej półki są już jak najbardziej OK ale ceny też są zupełnie inne.
Bardzo lubiłem tą markę (mam od nich dwie pary butów, kurtkę i dwie pary rękawic) ale w moim odczuciu idzie to wszystko w złym kierunku.
Dainese nie wypuszcza szajsu i to się chwali. Fakt, ceny są wysokie ale dzięki temu zawsze trzymają bardzo wysoki poziom.
Zbudowali w ten sposób wokół siebie otoczkę marki premium i ludzie, jeśli ich stać, chętnie sięgają po ich produkty. Spidi jest gdzieś pomiędzy - taka trochę niedoceniana marka( u nas). Stosunek cena/jakość jest na świetnym poziomie, szczególnie jeśli mowa o podstawowej i średniej półce. Produkty, które wyceniane są na podobnym poziomie jak ich odpowiedniki u Alpiny, dosłownie miażdżą je jakościowo...

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle