16

Odp: KTM 690 SM Supermoto

danielo sprawdź priv

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

17 Ostatnio edytowany przez M0ras-25 (2017-03-06 12:31:23)

Odp: KTM 690 SM Supermoto

danielo napisał/a:

Tak jak mowiliscie. Obejrzałem ten model z kolegą który pracuje w serwisie Husqvarna. W motocyklu nie wiadomo kiedy był zmieniany rozrząd i czy coś było zaglądanie. Poci się z klamki sprzęgła.
Sprzęgło to koszt jakoś 300PLN rozrząd natomiast 600PLN.
Kolor trochę wyplowialy ale mechanicznie wydaje się spoko.
Na zimnym pali od strzała i nic nie gaśnie. Do tego koleś dorzuca oryginalne tłumiki zapakowane w folię. W 2012 roku był odblokowany we Francji w salonie KTM. Są na to papiery. W tamtym roku dostał nowe opony Michelin za 970PLN. Motorynka ma przejechane 44tys i stoi już u mnie w garażu. :)
M0ras-25 podobno ktoś dzwonił do sprzedającego z Torunia i chciał brać w ciemno. Prawda to?
Jak patrzyłem to kilka Dukow jeszcze jest i ze 3 dziobaki.

Dzwoniłem z Torunia, zgadza się. W ciemno brać? Aż taki napalony to nie jestem ;) Tego nie powiedziałem sprzedającemu, tu Cię chyba trochę ponaglił :) Dzwoniłem w sobotę po Twoich oględzinach do niego i dostałem informację, że byłeś właśnie przed chwilą z serwisantem Husqvarny i musisz się jeszcze zastanowić. W takim razie pomyślałem sobie, skoro nie sprzedał, to w niedzielę podjadę ja, zaproponował godzinę 15.00, dzwoniłem w ndz o 12.00 do sprzedającego i dowiedziałem się, że moto sprzedane.
W takim razie trudno, nie ten, będzie następny, więc luz. Co nie zmienia faktu, że kto pierwszy ten lepszy, więc niech Ci maszyna dobrze służy i daje radość z jazdy :) Miałeś przewagę po prostu, bo jesteś z Gdańska, hehe :D Pochwal się zdjęciami w wolnej chwili :)

Jutro jadę oglądać tego też z Gdn [url]https://www.olx.pl/oferta/ktm-690-sm-prestige-sm-supermoto-smc-duke-CID5-IDki9jA.html#1e373848ac[/url]
Ale nie spodziewam się szału. No jest danielo kilka duków, ale one mi się niestety nie widzą. Ze wszystkim SM ten model kata sm 690 przypadł mi najbardziej, nawet bardziej niż SMC ;) Wygląda wyjątkowo dziobak, ale mało ogłoszeń, a brać byle co to też nie sztuka. Ze Szczecina jest też jeden ciekawy egzemplarz, ale niestety te kilometry....

Młodość, uczucia, spontan...
KTM SM 690 LC4 [2009]

18

Odp: KTM 690 SM Supermoto

Też się nad nim zastanawiałem ale znajomy mechanik ten z Husky mi odradzał. Zna ten model i koleś lata na kole cały czas, do tego na rozwalonych piastach. Jak już jedziesz to konkretnie sprawdź ten model. Zaraz napisze Ci namiar na priv do znajomego. Trzeba mu zapłacić jakieś 150 PLN ale sprawdzi doradzi. Zna się lepiej ode mnie. :P
A z tym modelem to można by było brać ale tak jak.mowie do sprawdzenia konkretnego i coś tam utargowac trzeba.

19 Ostatnio edytowany przez M0ras-25 (2017-03-06 13:41:22)

Odp: KTM 690 SM Supermoto

Możesz wysłać namiar do znajomego, z góry dzięki :) Jutro prawdopodobnie i tak się przejadę obejrzeć ten egzemplarz, wstępnie sam, ocenię czy mi  w ogóle podejdzie wizualnie i technicznie. Jak nie będzie tak źle jak mi się wydaje to dopiero wtedy zdecyduje się na pomoc mechanika. Koniecznie coś musi utargować i to nie mało, jak nie będzie tak dużo pracy przy nim to może warto poświęcić czas, aby go dopieścić. Zobaczymy. Bardziej i tak mi zależy, aby się przypasować i przejechać ;) A jak się okaże szrot od jakiegoś małolata latającego na gumie to dam sobie siana :)

Młodość, uczucia, spontan...
KTM SM 690 LC4 [2009]

20

Odp: KTM 690 SM Supermoto

Gratki. Tylko z tym paleniem na zimno to raczej zawsze zapali. Problem wychodzi jak pojeździsz z 10 minut w warunkach miastowych. Oczywiście życzę, aby nic z nim nie było po takim teście - daj znaka. Jeszcze raz gratki!!!

KTM SMR 690 2008 + Leo Vince + K&N + mapa Akrapa

21

Odp: KTM 690 SM Supermoto

Dbaj o olej - zawsze ma być max! Im bardziej zero jedynkowo będziesz nim jeździł (gaz / hamulec) tym mniej będzie pił oliwy. Ten silnik nie lubi stałych obrotów podczas jazdy.

KTM SMR 690 2008 + Leo Vince + K&N + mapa Akrapa

22

Odp: KTM 690 SM Supermoto

TomekRST napisał/a:

Dbaj o olej - zawsze ma być max! Im bardziej zero jedynkowo będziesz nim jeździł (gaz / hamulec) tym mniej będzie pił oliwy. Ten silnik nie lubi stałych obrotów podczas jazdy.

LC4 pije olej?? Moja poprzednia 400 i aktualnie 640 nie pije grama oleju, no chyba że w "nowszych" silnikach tak jest, to przepraszam.

KTM 690 SMC

23

Odp: KTM 690 SM Supermoto

Cześć. Niedawno miałem WR450F z kołami FMX 650 jako SM, po chwili przerwy po sprzedaży szukam czegoś, co da mi też frajdę odwiedzenia kilku zlotów z żoną, jak i lekko się wyżyć.

Rozglądam się nad 690tką, ale sporo się naczytałem i chciałbym albo prestige z 2007 lub SMCR z radialną pompą hamulcową.

[url]https://www.olx.pl/oferta/ktm-690-sm-prestige-07r-jak-nowy-supermoto-ideal-serwis-aso-CID5-IDljHvG.html#55b0f91847[/url]

Czy ktoś kojarzy czy ten egzemplarz jest warty tej ceny, to raz, oraz czy w ogóle za taką cenę warto się rozglądać za tego typu sprzętem?

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

24

Odp: KTM 690 SM Supermoto

Tego dziobala z linka odpuść, stoi od 2 lat, zdążyłem kupić swojego, polatać sezon, sprzedać a ten jak stał tak stoi :) gość w ogóle nie dogadany, o moto nie wie nic, umówić się ciężko na jakieś oględziny.

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

25

Odp: KTM 690 SM Supermoto

Jeszcze ten mi chodzi po głowie:
[url]https://www.otomoto.pl/oferta/ktm-smc-690-sm-supermoto-ID6yQmN9.html#xtor=SEC-8[/url]

Nie jest idealny, felga do ogarnięcia bez problemu, plastiki zdarte, jedyny problem.

Czy za taki stan taka cena to za dużo?

Czy w roku 2007 wychodziła jakaś wtopa, której trzeba unikać, czy ten motocykl w zasadzie nie miał żadnych większych zmian modelowych, nie miał chorób wieku dziecięcego?

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

26

Odp: KTM 690 SM Supermoto

Chorób wieku dziecięcego nie miał, więc tylko szukać dobrej sztuki. Jedyne co można nazwać chorobą tego modelu to wibracje, które potrafią spowodować odpadnięcie tablicy i takie tam ;)
Co do moto z linku to najlepiej jechać obejrzeć na żywo, przejechać się. Dziobali prestige i smr jest mało. Jak Ci się trafi zwykły sm w dobrej cenie to też nie masz się co zastanawiać

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

27 Ostatnio edytowany przez AntonioPL (2017-04-21 09:26:39)

Odp: KTM 690 SM Supermoto

A duża różnica jest w zabawie, cyrkowaniu między pompą magura a brembo? Z tego co wszyscy mówią, to brembo jest kozacka. Ogólnie na przednim kole nie jeździłem, miałem przerobioną WR 450 na dual sport i hamulec był za słaby do tego. Na gumie jakoś idzie.

Czyli ogólnie raczej nie sugerować się modelem, tylko stanem?

Niestety kolorystyka Prestige mi się jakoś bardziej podoba, nie wygląda jak więszkość pomarańczek.

[url]https://www.olx.pl/oferta/ktm-690-sm-supermoto-smc-duke-smr-drz-super-moto-CID5-IDlbQZA.html#55b0f91847;promoted[/url]

Czyli w zasadzie ciężko będzie z zakupem mi się wydaje. Szukam motocykla raczej poniżej 15k PLN, w okolicach 15-25k przebiegu. Na nic lepszego mnie raczej nie stać, a nie chce ominąć kolejnego sezonu.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

28

Odp: KTM 690 SM Supermoto

Na pompie magury bez problemu będziesz mógł walić stopale, chcesz to ogarne film demonstracyjny ;)
Co do koloru to też niedużym kosztem możesz potem pobawić się w oklejenie.
Przebieg? Umówmy się, większość katów na rynku jest zza granicy (Francja, Włochy), liczysz na to, że 10 letnie moto będzie miało przebieg 15-25k? Realnie liczył bym raczej na 40-50k.
Mój przy sprzedaży miał grubo ponad 40k i nic się nie działo, silnik miód. Jak ktoś dbał to te silniki lekko wytrzymują 50+, na forum ktoś ma ponad 50 i po rozebraniu wszystko było ok!

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

29

Odp: KTM 690 SM Supermoto

Jedno mnie jeszcze ciekawi, to że single mają wibracje, że urywa wszystko co jest na blaszkach typu kierunki, rejestracja, mocowania wydechu to już wiem, zastanawia mnie, że bardzo dużo wystawionych ogłoszeń ma albo inne liczniki, tj wymienione, albo połamane u góry lub z lewej strony. Takie uszkodzenia dzieją się od wibracji i felernego mocowania, czy to są motorki po "dzwonku" z wymienioną czachą? Obudowa wygląda ok, ale szkiełka mają pęknięcia...

A ogólnie lepiej szukać z aftermarketowym wydechem, czy seryjnym? Ponoć trzeba trafić na dobrze wgraną mapę po zmianie wydechu, żeby to normalnie jeździło?

Czy sprzęgło antyhoppingowe jest w każdym z 690tek, czy tylko w niektórych wersjach lub jako dodatek?

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

30

Odp: KTM 690 SM Supermoto

Wszystkie wychodziły z antyhoppem.
Liczniki często się rozszczelniały i zachodziły parą, ale ogólnie pęknięcie i ogólne uszkodzenia mechaniczne to raczej wina jakiejś przygody/dzwona. Wibracje katują kierunki i mocowanie tablicy, ewentualnie się śruby odkręcają.
Co do wydechów to zależy co jest założone, jak mają być jakieś ch*a warte dominatory to lepiej seryjne, a jak jakiś ładny akrap to czemu nie ;)
ja miałem u siebie leo vince dopasowany od innego moto, wgrałam mapę w KTM w Krakowie i było ok.

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3