11,506

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

velkurczak napisał/a:

Prawi nie działa wstecz. Dostało homo, to jeździ, aż ktoś zdecyduje się wyrejestrować / zezłomować.

Tak też myślałem, że rynku wtórnego to na szczęście nie dotyczy. Ale jednak, nauczony wyczynami nieznających życia urzędników wolałem zapytać czy coś wiadomo i na ten temat.
Prawda, ciężko będzie :( Zaczynam zazdrościć takim Amerykanom, oni mają spokój z takimi wymysłami. Choć też nie wiadomo na jak długo :)

11,507 Ostatnio edytowany przez shonek (2017-01-03 18:53:58)

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

velkurczak napisał/a:
XmirasX napisał/a:

Pytanie co ze sprzętami używanymi? Czy te także Ci biuroidioci z UE wycofają?

Prawi nie działa wstecz. Dostało homo, to jeździ, aż ktoś zdecyduje się wyrejestrować / zezłomować.

Rozumiem, że to się tyczy tylko nowych prosto z fabryki?
Bo jak teraz ktoś ma np bez ABS i zechce sprzedać to bez problemu kupujący zarejestruje? Albo źle kminię coś :/

EDIT, wszystko już jasne

WR250X -> Husaria 701

11,508

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Dobrze kminisz, przecież nie wyrzuci motocykla bo nie ma gówna zwanego ABS. (swoją drogą nie rozumiem fenomenu tego urządzenia... czy jade samochodem czy motocyklem to mam wrażenie że mi to przeszkadza)

11,509

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

W czym ci przeszkadza? :D
ABS to jedna z najbardziej przydatnych rzeczy w aucie i moto.

11,510

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

na ulicy abs nie przeszkadza , lecz w enduro niby totalna wtopa z tym szajsem :)

DR-Z 400sm  -  LeoVince , fcr 39 , 3x3 , MotoMaster 4p

11,511

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Mi się wydaje że włącza się w momentach w których spokojnie jest jeszcze dużo zapasu. Zwłaszcza w zimie wkurwiające. Mam porównanie bo każdego dnia na przemian jeżdżę autem z ABS i bez. Lubię prymitywne pojazdy i ogólnie rzeczy więc takie "udogodnienia" przeszkadzają.

11,512

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

norvitsch napisał/a:

W czym ci przeszkadza? :D
ABS to jedna z najbardziej przydatnych rzeczy w aucie i moto.

Nie można robić stopali :(

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

11,513

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Naprawdę?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

11,514 Ostatnio edytowany przez levis (2017-01-04 08:48:26)

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Stopali to nie mozna chyba na kontroli trakcji. W tym podstawowym absie nie ma czujnika przwchylu/przeciazen, tylko czujnik na tarczy, ktory wykrywa jej zblokowanie.

Zawsze mozna wyjac czujnik I juz nie ma absu :-)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

11,515

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

JohnnyQulaweOkO napisał/a:

Nie można robić stopali :(

Da się. ;) ... przynajmniej w SMCR-690 przy włączonym ABS'ie się dało. :P

#21, śnieg

11,516

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

MAĆKO napisał/a:

Mi się wydaje że włącza się w momentach w których spokojnie jest jeszcze dużo zapasu. Zwłaszcza w zimie wkurwiające. Mam porównanie bo każdego dnia na przemian jeżdżę autem z ABS i bez. Lubię prymitywne pojazdy i ogólnie rzeczy więc takie "udogodnienia" przeszkadzają.

ja znam osoby co bez ABS rozbiłyby się pierwszego dnia jazdy samochodem
koledze z pracy zepsuł się ABS to jak słyszałem jego opowieści z jazdy to parodia - każde jego hamowanie to była walka o życie:)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11,517

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

O tym mówię, to robi z ludzi idiotów. Inna sprawa mam wrażenie że mam krótszą drogę hamowania bez ABS (hamowanie silnikiem redukując + wspomaganie się hamulcem)

11,518

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Temat ABS jest mega dyskusyjny. Pozwolę sobie wtrącić dwa grosze, bo chyba jestem w miejscu, które bardzo dobrze to zilustruje. ABS dla 95% użytkowników aut (przeciętnego Kowalskiego) jest systemem, który ratuje dupę, a chodzi o to, że Kowalski wciska hebel i na hamulcu omija przeszkodę, nie wpadając w poślizg, który ustawi mu auto bokiem do przeszkody - jak wiemy dzwon bokiem jest 10x gorszy niż dzwon przodem.

Pozostałe 5% ogarnie lepiej auto bez ABSu i nie trzeba być kierowcą WRC, aby lepiej hamować autem bez ABS (realnie, krótsza droga hamowania + dużo lepsza kontrola auta). Oczywiście wymaga to treningów i poznania konkretnego auta w warunkach testowych. Nie ma nic za darmo.

Tak się składa, że od około 5 lat amatorsko ścigam się wydmuchaną Fiestą. Po 2 latach usunąłem ABS i nie wyobrażam sobie powrotu do tego systemu, bo on totalnie przeszkadza i nie pozwala stosować różnych technik poprawiających czas przejazdu. A piszę to dlatego, że jak wspomniałem jestem w dobrym miejscu, które zilustruje potrzebę posiadania ABS. Otóż z drugiej strony jestem początkującym motocyklistą. Miałem tą możliwość, że moje szkolenie było ponadstandardowe i w jego trakcie dosiadłem bodajże 6-7 motocykli. Niektóre z ABS, niektóre bez ABS. Jako ten motocyklowy Kowalski zdecydowanie uważam, że ostre hamowania w moto z ABS są dużo dużo krótsze, stabilniejsze i bezpieczne. Co więcej mój instruktor powiedział, że praktycznie nie ma opcji zahamować krócej bez ABS niż z ABS nawet jak jest się mega wyjadaczem. Podsumowując punkt widzenia zależy od punktu siedzeni,  a 95% siedzi na pozycji Kowalskiego i ABS jest dla nich dużo lepszą opcją niż jego brak.

KTM SMR 690 2008 + Leo Vince + K&N + mapa Akrapa

11,519 Ostatnio edytowany przez gierwi (2017-01-04 11:44:05)

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

1. Tak się składa, że od około 5 lat amatorsko ścigam się wydmuchaną Fiestą. Po 2 latach usunąłem ABS i nie wyobrażam sobie powrotu do tego systemu, bo on totalnie przeszkadza i nie pozwala stosować różnych technik poprawiających czas przejazdu.
2. Jako ten motocyklowy Kowalski zdecydowanie uważam, że ostre hamowania w moto z ABS są dużo dużo krótsze, stabilniejsze i bezpieczne. Co więcej mój instruktor powiedział, że praktycznie nie ma opcji zahamować krócej bez ABS niż z ABS nawet jak jest się mega wyjadaczem.

Jakoś mi te dwa fragmenty nie pasują do siebie. A szczególnie razi mnie ostatnie zdanie. Możesz powiedzieć co to za instruktor, albo z jakiej szkoły lub miasta?
Moim zdaniem ABS to dobry pomysł na ulicę, słaby do innych zastosowań i dlatego konstruktorzy spodziewający się po swoich klientach "innych zastosowań" dają możliwość odłączania systemu lub kalibrują jego działanie tak by nie przeszkadzał w niektórych sytuacjach. Cały czas jednak będę twierdził że ABS to system który nie powinien zwalniać z normalnego stosowania hamulców i służyć w sytuacjach awaryjnych. Przecież nie każde hamowanie w codziennej eksploatacji musi odbywać się na granicy przyczepności, prawda? A skoro się odbywa, świadczy o braku umiejętności, przewidywania lub wyjątkowo agresywnej jeździe.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

11,520

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Ja plus ABS-a w motocyklach widzę wtedy kiedy jest ślisko, my o tym nie wiemy i hamujemy.
Jest duża szansa zblokowania przedniego koła i gleby kiedy nie ma ABS.
Z ABS nie zablokuje nam koła. I się nie wyłożymy.
I chyba to jest główny powód zastosowania ABS w motocyklach. Na yt pierwsze filmiki o testach ABS też odbywały się na mokrym i śliskim asfalcie aby pokazać największy plus tego ustrojstwa. Fajne dla kogoś kto jeździ również zimą.
Na suchym lub przy dobrej przyczepności nie wierzę aby ABS był lepszy od bez ABS.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD