46

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Co do startu TDI to wszystko od kierownika zależy. Bez problemu można ruszyć szybko.

Co do WR vs Duke to jak dla mnie jeden pies, jedno i drugie się ślimaczy :D

PBM

47 Ostatnio edytowany przez k-dariuszz91 (2016-09-18 19:26:03)

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

szwera napisał/a:

a jak myslicie wr czy ktm duke 125 co lepiej bedzie sie zbierac?

jest mnóstwo filmików na YT ze ktm duke jest szybszy od wrki i jest motovlog polski o tym ktmie od luczyna. Ale takie moto to tylko na ulice a sama jazda po drodze to przynajmniej ja tak uważam zero frajdy a wrką gdziekolwiek sobie wjedziesz i pobawisz - też jest wiele ciekawych kanałów jak się bawią na wrkach - GoCarsten,  Two Wheel Review oraz Supermoto Pirates

Jeszcze dodam że wiele ludzi narzeka na tego ktma duke ponieważ jakością wykonania przypomina chińskie badziewie - nawet pod bakiem wszystkie kable są byle jak przymocowane, co chwile w tym ktmie jakieś drobiazgi się psują co irytuje właścicieli

48

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

no dlatego te argumenty co podałeś też bardziej mnie przekonują w stronę wr'ki :)

ps. dzięki za kanały na YT z chęcią pooglądam wieczorem

49 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2016-09-19 20:25:07)

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Jak nie chcesz 2t to bierz wr-kę i zobaczysz o co kaman. Zapomnij o jakichkolwiek wyścigach bo pierwszy lepszy sztrucel w lpg cię objedzie i nie ma zmiłuj się. Ale najważniejsze jest to ze wszystkie cechy Supermoto taka wr-ka posiada czyli pobawisz sie na bezdrożach, łykniesz sobie schody, mozna tym pionowac gumy jak i trzaskać stopale do bólu (widziałem i potwierdzam). Zainteresuje Cię temat to wtedy bedziesz myślał co dalej, nie myśl o jakichś tuningach bo moim zdaniem to kasa w błoto, lepiej juz odkładać na coś sensowniejszego. A z drugiej strony jezeli z góry zakładasz ze to bedzie za słabe itd. to myśl nad prawkiem i odrazu kup jakąś drzete czy coś w tym stylu.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

50

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Wr u mnie robiła za - dojazd po pieczywo i dojazd na ryby po lesie,do tego to jest idealne moto robi za taki sportowy skuter.

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

51

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

W 4suwie 125 mocno odczuwa się brak mocy. Polecam 125 2t.

dabljuer250x

52 Ostatnio edytowany przez k-dariuszz91 (2016-09-20 10:20:51)

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

superczesiu napisał/a:

W 4suwie 125 mocno odczuwa się brak mocy. Polecam 125 2t.

2,200 zl kosztuje caly zestaw cylinder z tlokiem uszczelkami itp i wtedy moc wzrasta do ok 23kucykow a żywotność silnika się nie skraca wiec jak będę odczuwał brak mocy to wstawie ten cylinder dedykowany do wrki i będzie git

53

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

na 125 człowiek ma się nauczyć podstaw techniki jeżdżenia na moto a nie od razu narzekać, że za wolne. Jak ktoś lubi kosiarkowe 2t niech jeździ dla mnie wygląd moto to 50% drugie tyle to jak "chodzi". Wr'ka z jakimś nie seryjnym układem wydechowym chodzi już znośnie :)

54

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

k-dariuszz91 napisał/a:

2,200 zl kosztuje caly zestaw cylinder z tlokiem uszczelkami itp i wtedy moc wzrasta do ok 23kucykow a żywotność silnika się nie skraca wiec jak będę odczuwał brak mocy to wstawie ten cylinder dedykowany do wrki i będzie git

Nie ma czegoś takiego jak modyfikacja silnika bez skrócenia jego żywotności ;) Nawet wgranie mapy do TDI'ka ma wpływ na żywotność.

szwera, jak dla mnie to co byś z WR nie zrobił będzie brzmiała jak chiński Łoś :D Nie ma startu z dźwiękiem do normalnych motorów. Zdecydowanie wolę dźwięk cwajtakta. Przynajmniej słychać, że ma moc :D

PBM

55

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

szwera napisał/a:

na 125 człowiek ma się nauczyć podstaw techniki jeżdżenia na moto a nie od razu narzekać, że za wolne. Jak ktoś lubi kosiarkowe 2t niech jeździ dla mnie wygląd moto to 50% drugie tyle to jak "chodzi". Wr'ka z jakimś nie seryjnym układem wydechowym chodzi już znośnie :)

bardzo podoba mi się na wydechu full arrow:
[url]https://www.youtube.com/watch?v=IBOU4s6FZww[/url]

i taki też będę od razu montować :)

56

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Jak dla mnie Dzinkss wykończył temat.
Jeździłem dt125x i dalej ją mam, czasem się przejadę i sprzęt do zabawy jest zajebisty, mi jako pierwsze moto jako tako starczał przez długi czas na miasto, schody i lasy. Jedzie praktycznie tak jak wr250x. Pomodzona wr125 (nie mówię o big bore itp. bo to jak masz sie potem przesiadać na wieksze moto jest bez sensu) do w pełni odblokowanej dt nie ma podejścia. Ja tam lubię dzwięk 2t i to jak wracałem do domu i całe ubranie śmierdziało/pachniało mieszanką :D Przejeździłem nią 1,5 roku, wymieniłem tłok, który i tak był w dobrym stanie, jeździ dalej i wiem, że przez dłuższy czas nic nie będzie trzeba wymieniać, a jeździ o niebo lepiej niz 125 4t.. Nie rozumiem ludzi, którzy piszą o wymianie tłoka w dt co sezon.
Ale wiadomo, każdy ma inne upodobania. Jak masz kupić coś na sezon i się wjeździć to weź co uważasz, przecież i tak niedługo to wymienisz, ale jak dla mnie dwutakt może dać Ci troszkę więcej frajdy i nauki, bo 4t 125 znudzi Ci się po bardzo krótkim czasie :)

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

57 Ostatnio edytowany przez k-dariuszz91 (2016-09-21 08:47:15)

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

LukAs_525 napisał/a:

Jak dla mnie Dzinkss wykończył temat.
Jeździłem dt125x i dalej ją mam, czasem się przejadę i sprzęt do zabawy jest zajebisty, mi jako pierwsze moto jako tako starczał przez długi czas na miasto, schody i lasy. Jedzie praktycznie tak jak wr250x. Pomodzona wr125 (nie mówię o big bore itp. bo to jak masz sie potem przesiadać na wieksze moto jest bez sensu) do w pełni odblokowanej dt nie ma podejścia. Ja tam lubię dzwięk 2t i to jak wracałem do domu i całe ubranie śmierdziało/pachniało mieszanką :D Przejeździłem nią 1,5 roku, wymieniłem tłok, który i tak był w dobrym stanie, jeździ dalej i wiem, że przez dłuższy czas nic nie będzie trzeba wymieniać, a jeździ o niebo lepiej niz 125 4t.. Nie rozumiem ludzi, którzy piszą o wymianie tłoka w dt co sezon.
Ale wiadomo, każdy ma inne upodobania. Jak masz kupić coś na sezon i się wjeździć to weź co uważasz, przecież i tak niedługo to wymienisz, ale jak dla mnie dwutakt może dać Ci troszkę więcej frajdy i nauki, bo 4t 125 znudzi Ci się po bardzo krótkim czasie :)

Czytalem ze ktm exc 125 to wyczynowa maszynka i co chwile remont i w dodatku nie ma ani jednej sztuki na allegro  a co do huski sm125 to spalanie masakrycznie drogie no i to 2T wiec po każdej jeździe ubrania śmierdzą a ja tym moto mam zamiar jeździć non stop do pracy itp a nie tylko raz na jakis czas zeby sie wyszalec

58

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Mysle ze pojeżdżę tą wr125x a jak mi sie kiedys znudzi to zrobię te jebane prawko i kupie wr250x chociaż tej 250-tki nigdzie praktycznie nie widac ani na allegro ani na olx itp

59 Ostatnio edytowany przez karol128 (2016-09-21 09:30:40)

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Kup sobie wersję terenową, przy takiej mocy koła supermoto i tak ci nic nie dadzą a na dużych przynajmniej w terenie będzie się dało pośmigać. Na SM niby się da pojechać na bezdrożach ale prawda jest taka, że wystarczy leciutka górka z trawiastym podłożem i będziesz musiał sprzęt wpychać siłą mięśni jeśli nie będzie rozpędu:)

60

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

karol128 napisał/a:

Kup sobie wersję terenową, przy takiej mocy koła supermoto i tak ci nic nie dadzą a na dużych przynajmniej w terenie będzie się dało pośmigać. Na SM niby się da pojechać na bezdrożach ale prawda jest taka, że wystarczy leciutka górka z trawiastym podłożem i będziesz musiał sprzęt wpychać siłą mięśni jeśli nie będzie rozpędu:)

Mialem taką myśl ale słyszałem ze na kostce łatwo sie wyjebac w deszczu bo kostka nie ma przyczepnosci. Widziałem jedna sztuke na kokolach nie enduro a na typowej grubej kostce crossowej fajnie to wyglądało