31 Ostatnio edytowany przez kuntakinte (2015-06-26 15:09:22)

Odp: Remoncik silnika LC$

Lecimy dalej ;)
Nakładałem bieżnie na wał. Do tego celu umieściłem go w imadle, na szczęki dałem gumowe przekładki i skręciłem tą stronę wału(przeciwciężar) na którą nakładałem bieżnie(inaczej może dojść do rozcętrowania wału, chyba ;)) po wcześniejszym dorzuceniu podkładek dystansujących.
Bieżnie nagrzałem palnikiem i same ładnie wpadły na czopy. Problem był tylko taki, że podkładki lekko sprężynowały i bieżnie nie doszły do samego końca. I tu z pomocą przyszedł pobijak, którym delikatnie dobiłem je do samego końca, delikatnie stukająć równomiernie po całym obwodzie bieżni.

PunBB bbcode test

Nie wiem co mnie naszło ale postanowiłem pogrzebać w kanale smarującym wał korbowy i tu znalazłem ciekawy kawałem metalu.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Kolejne klamoty poszły do serca.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Kartery złożone...nareszcie :D

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Nowe pompy oleju, simmering zębatki zdawczej wraz z silikonowym oringiem i wyszorowany dystans:)

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Klucz do sprzęgła w końcu się przydał i poszło bez problemu. Klej + 90Nm.
Ale był problem z zebatką od wału korbowego. Trzeba dowalić tam 170Nm a mój większy klucz ma tylko do 110Nm... więc trzeba było pożyczyć.
Założyłem stary kosz sprzęgłowy(całe szczęście) i między łopatki poszedł płaskownik 1000x50x5, więc nie taki słaby a i tak powyginało go jak by był z plasteliny. Tato pomagał mi przy tej czynności bo samemu to bym się chyba zajechał. Dobrze że uzywałem starego kosza bo jedno ucho szlag trafił ;)

PunBB bbcode test

Składanie kosza.
Na sam dół idzie najpierw tarcza o mniejszej średnicy z uwagi na oring i następnie przekładka metalowa i tak na zmianę.
Mam pytanie, na niektórych tarczach jest napis A1 a na innych A2. Czy robi to jakąś różnicę gdzie która idzie?

PunBB bbcode test

Mam problem z wyregulowaniem sprzęgła... odległośc końca popychacza do powierzchni uszczelki wysprzęglika ma wynosić 1.7mm. Ale kiedy?Gdy popychacz jest dociskany maksymalnie od strony sprzęgła czy od strony wysprzęglika? Bo ja dociskałem popychacz od strony sprzęgła i wtedy sprawdzałem dystans. Ale porównując zdjęcia z rozbiórki nie wygląda to tak samo, chodzi o to że teraz gwint od regulacji sprzęła wystaje na pare mm a wcześniej był całkowicie schowany. Pomóżcie...

Nie miałem na czym oprzeć głęgokościomierza ani suwmiarki od strony wysprzęglika więc położyłem tam podkładkę o gr. 3mm i dopiero na tym oparłem sprzęt, na którym ustawiłem 4.7mm ;)

PunBB bbcode test

Wymiary uchwytu silnika ;) jak coś to pytać.

PunBB bbcode test

KTM LC4 640 prestige
Moje zdjęcia z remontu itp. http://s44.photobucket.com/user/rafalkmiec/story

32

Odp: Remoncik silnika LC$

Zacnie to wszystko wygląda, ciekaw jestem ile teraz piec pojeździ, nie żebym Ci źle życzył, tak z ciekawości. Oby jak najdłużej :) Dobry temat dla potomności.

WSK 125 (odrestauruje się) - Honda CB450S - Suzuki GS500E - Suzuki SV650S - KTM LC4 Duke II - KTM LC4 640SM - KLX300R - enduro zajawka

33

Odp: Remoncik silnika LC$

A teraz taka szybka podpowiedź bo już chciałbym założyć cylinder ale dylemacik mam... jaką uszczelkę dać pod cylinder?? Bo w zestawie atheny były 2, jedna papierowa a druga plastikowo-metalowa. W ser. piszą że papier ale jak rozbierałem silnik to była tam metalowa ?? I czy smarować Dirko, czy jest w ogóle sens ryzykować ??Pomóżcie.

PunBB bbcode test

KTM LC4 640 prestige
Moje zdjęcia z remontu itp. http://s44.photobucket.com/user/rafalkmiec/story

34

Odp: Remoncik silnika LC$

pod cylinder to raczej papierowa z dirko :-)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

35 Ostatnio edytowany przez kuntakinte (2015-06-27 16:58:39)

Odp: Remoncik silnika LC$

Teraz zauważyłem, że w katalogu części z kolei piszą że ma być jednak metalowa... ach ta serwisówka.... ;)
------------
Zakuwałem wczoraj rolki dźwigienek zaworowych. Jak kolego z forum, najpierw ostrym punktakiem a następnie szerszym.

PunBB bbcode test

Pomagałem sobie uchwytem magnetycznym.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Sprzęgło złożone i wyregulowane ;)

PunBB bbcode test

Tłok już na swoim miejscu.

PunBB bbcode test

No i nakładamy cylinder ;)
Co ja się namęczyłem z bratem żeby te cholerne pierścienie założyć... szczególnie ostatni zgarniający ;angry;

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Nałożyłem Dirko pod i na uszczelkę. Starałem się dać jak najmniej.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Zamki na tłoku ustawiałem tak jak na zdjęciu. Od godziny 12: kompresyjny, kompresyjno-zgarniający, zgarniający(dolny), olejowy i zgarniający(górny).

PunBB bbcode test

Klucz dał radę ;)

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

KTM LC4 640 prestige
Moje zdjęcia z remontu itp. http://s44.photobucket.com/user/rafalkmiec/story

36 Ostatnio edytowany przez michal_lc4 (2015-06-27 17:13:31)

Odp: Remoncik silnika LC$

Pod cylinder dajesz metalową, papierowa była we wczesniejszych jakiś rocznikach i ciekła. Dlatego później były zmiany. Metalowej nie musisz smarować niczym bo jest przetłoczona w koło i powleczona już gumą. To tak dla następnych składaczy ;)

SMC 625 '04 -> TDM900 -> ...??
https://www.bikepics.com/pics/2013/02/14/bikepics-2516302-full.jpg

37

Odp: Remoncik silnika LC$

Jestemtutaj  nowy i przejrzałem twój temat i z chęcią oddał bym ci swój motor na taki remont szacun!
jesteś z Chojny??

Albo grubo Albo wcale :p
ktm lc4 640+2x akrapović+ fcr 41+open airbox 06r
Ktm 450 SMR-R 08r
Ktm 690 enduro R + SM 13r /Yamaha R1 tysiączek :)