16

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

Membrana może być nawet dziurawa. Nie ma ona żadnego znaczenia przy odpalaniu.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

17 Ostatnio edytowany przez helmex (2015-08-26 22:41:35)

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

daj komus moto. pewnie jakas pierdoła, nikt nie jest czarodziejem maciejem ze przez neta Ci to naprawi,  z Twoja wiedzą wpedzisz sie w koszty.

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

18

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

Śruba o której mówisz jest od ustawiania wolnych obrotów, natomiast ta zaznaczona strzałką jest od spuszczania paliwa z komory pływakowej.  z gaznikiem może jest wszystko w porządku sprawdz czy w ogóle podaje paliwo czy jest iskra, podstawy.

KTM lc4 640

19

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

iskra jest tak jak pisałem. paliwo go gaźnika dochodzi, ale wsadziłem palec w miejsce swiecy to czułem tylko powietrze. niby wiem ze tak już powinna być mieszanka gazów, ale znajomy powiedział że mimo wszystko powinien palec być lekko wilgotny. wykręcę gaźnik przeczyszcze i zobacze. najwyżej wtedy oddam. wiem, że mogłem oddać od razu ale z takim podejściem to się nie nauczę nawet jakiś podstaw.

20

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

zeby zaczynac od zera trzeba sięgnąć  do literatury. poznać  zasade działania gaznika, poznac zasade działania nawet silnika.  jest tylko jedna dziura w którą wsadzasz palca i jest wilgotny, a nie jest to napewno dziura po swiecy. ;)   czy jest paliwo czy nie oceniamy o stopniu zalania swiecy a nie wilgotnosci palca,

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

21

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

na świecę też patrzyłem. sucha. z przykryciem miejsca na świecę dłonią/palcem dostałem zalecenia od gościa który jeździł w rajdach samochodowych + hobbystycznie na motocyklach więc jakieś pojęcie o mechanice ma. i nie pisze tego żeby wchodzić w  jakąś dyskusję o kompetencjach, tylko żeby nie było że sam to sobie gdzieś z dupy wymyśliłem :)

22

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

Jeśli pokręcisz porządnie rozrusznikiem a świeca jest sucha to paliwo nie dochodzi.

23

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

plak w dolot - może zaciągnie paliwo i będzie dobrze :-]

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

24

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

ja bym zaczą od zaworów,

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

25

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

a co z tymi zaworami? napiszesz coś więcej?

26

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

luzy zaworowe

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

27

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

Powracam z tematem. Wykręciłem i przeczyściłem gaźnik. Nie zauważyłem tam żadnego syfu więc nie spodziewałem się żadnych efektów, ale po zamontowaniu gaźnika fmx odpalił. Teraz niestety pojawił się inny problem. Jak jeżdżę moto codziennie to odpala za drugim trzecim razem (mimo że wcześniej palił na dotyk) a jak zdarzały się 7 dniowe przerwy w uruchamianiu to już muszę kręcić i kręcić. Dzisiał np odpalił za 10 razem chyba.

Czy powodem może być mieszanka zbyt bogata w paliwo? śrubę regulacji wykręciłem trochę bardziej niż była(2 i 1/4 obrotu), aby zbliżyć ją do położenia z manuala dominatora (3,5 obrotu). Wiem że najłatwiej kręcić śrubą, ale dostęp do niej jest fatalny więc musiałbym znowu demontować i montować gaźnik co sprawiło mi trochę problemów.

Pozdrawiam!