1

Temat: Nie mogę odpalić Hondy

Cześć!
Mam problem z odpaleniem motocykla. Ze zwględu na brak pieniędzy chciałbym spróbować jak najwięcej rzeczy sam jednak potrzebuje Waszej pomocy.

ok 2 msc po kupnie, motocykl zaczął wydawać z silnika taki bardziej metaliczny odgłos. Po sprawdzeniu oleju na bagnecie prawie nic. Postanowiłem, że następnego dnia zrobię pomiar wg wytycznych z for i instrukcji, na rozgrzanym lekko motocyklu itp. niestety pomiar znowu wskazał prawie brak oleju. przestraszyłem się, że jeździłem przez pewien czas bez oleju. Swoją drogą nie wiem co miałoby się stać z tym olejem, bo nie było wycieków żadnych i wydfaje mi się, że do paliwa też się nie dostawał.

Z miski olejowe zleciało całkiem sporo oleju . wymieniłem filtr, wlałem nowy olej i chciałem włączyć moto żeby rozgrzał się i sprawdzić na bagnecie czy należy jeszcze dolać oleju, ale nie odpalił...
nie wiem czy wstęp o jeździe na niskim oleju ma w ogoóle jakieś znaczenie, ale wolałem napisać.
-rozrusznik kręci
-iskra jest
-paliwa w baku dużo
to jedyne rzeczy jakie mogę powiedzieć, gdyż na razie zielony jestem w mechanice.
chciałem sprawdzić ciśnienie na cylindrze, ale nie mam dostępu do manometru + świeca rozmiar 18 wiec cieżko może być ze znalezieniem takiego gwintu.
chciałbym też sprawdzić czy paliwo dochodzi, ale w zasadzie nie wiem jak to sprawdzić, bo nawet nie udało mi się ustalić czy w fmxie jest pompa podciśnieniowa czy grawitacyjna...

2

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

jak świeca mokra to paliwo dochodzi

3

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

A nie zalałeś go przypadkiem przy wymianie oleju? może ruszyłeś manetką itp.

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

4

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

kupie na wszelki wypadek nową świecę i też sprawdze.
Powiedzcie mi, jeśli po przekręceniu kluczyka światło świecie normalnie, to mogę wyeliminować słabość akumulatora jako powód nieodpalania?

5

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

Nie

6

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

na wszelki wypadek kupiłem nową świecę, sprawdziłem napięcie prądu w akumulatorze (12) i zdjąłem przewód paliwowy z gaźnika (paliwo leciało). Niestety nadal nie odpala. próbować z pychu odpalić?

7 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2015-08-15 23:32:25)

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

12v na aku to mało zeby dobry "strzał" poszedł, chociaż 12,7v powinno byc. Czuć paliwo jak ją kręcisz? Rozrusznik kręci szybko tak jak powinien czy kręci bo kręci? Sprawdziłeś jaka świeca czy mokra po tym kręceniu czy nie? Nie ma przy stopce żadnego odcięcia zapłonu, bezpieczniki sprawdziłeś? Z rozrządem wszystko ok?

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

8

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

naładowałem akumulator (jest 13V), kupiłem nową świecę, psikałem samostartem w dolot powietrza do gaźnika i nic.

zacząłem rozkręcać i zobaczyłem, że pomimo ruchu manetki przepustnica nie podnosi się. w ogóle nie reaguje. nie wiem do końca jak działa mechanizm podnoszenia jej, ale linki chodzą ok, tzn podnoszą takie małe ramię nad bolcem ze sprężyną. Domyślam się, że uniesienie ramienia powinno powodować podniesienie tego bolca. chyba. Będę wdzięczny jak ktoś opisze jak to naprawić i czy może to wpływać na nieodpalanie motocykla.

9

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

jaka honda jaki gaźnik?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

10

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

honda fmx 650 gaźnik keihin. dokładnego modelu nie znam

11

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

jeżeli to jest gaźnik podciśnieniowy to niestety ale bez odpalonego silnika główna przepustnica nie podniesie się, ponieważ ona jest sterowana podciśnieniem z układu dolotowego a nie linkami z manetki.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

12 Ostatnio edytowany przez łw5 (2015-08-26 17:33:34)

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

no właśnie do takiego też doszedłem wniosku czytając różne fora. co gorsza zacząłem też kręcić śrubą wystającą z jedynego wężyka jaki był połączony z tym mechanizmem. Śruba a wokół czarna plastikowa "nakrętka". co to jest? śruba od biegu jałowego?
http://imagizer.imageshack.us/v2/612x816q90/812/3oay.jpg

nie chodzi mi o śrubę zaznaczoną strzałką tylko o czarne słoneczko w dolnym lewym rogu

13

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

Pierwsze kręcisz, a później zastanawiasz się do czego to służy? :)

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

14

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

to jest do ustawiania wolnych obrotów

15

Odp: Nie mogę odpalić Hondy

czy ma ktoś inny pomysł na "leczenie" niż wykręcenie gaźnika, przeczyszczenie go, sprawdzenie membrany? o dziwo nie odpalił pomimo tego samostartu w spreju.