391

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

hej, mam mały problem, lc4 2003 silnik HF, cieknie mi spod śruby w głowicy przy napisie HF, ampul chyba od czegoś z rozrządu, próbowałem już dokręcać i tylko na chwile pomogło, ktoś coś?  bo chyba nie można tej śruby wykręcić żeby podkładkę wymienić?

KTM 640 supermociak

392

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Możesz wykręcić. Raczej nie powinieneś mieć problemu z wkręceniem tej śruby.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

393

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

tylko czy ona nie trzyma jakiegoś ślizgu łańcucha i po wykręceniu przeskoczy mi rozrząd czy coś?

KTM 640 supermociak

394

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Trzyma ślizg. W sumie możesz przed jej odkręceniem poluzować napinacz rozrządu, by ten nie dociągnął łańcuszka po odkręceniu śruby.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

395

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Taki pomysł w związku z tak czy siak konieczną wymianą pompy sprzęgła:
Radialna pompa 13mm średnicy tłoczka z np. KTM 990 duke. Ćwiczył ktoś? Powinno lżej chodzić, raczej.
Jakieś doświadczenia w tym temacie? Widzę po budowie, że niestety przewód też do wymiany no i brak mocowania dla dekompresatora - ale to może się uda jakoś zwalczyć.

doomin13

fs450

396

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

doomin13 napisał/a:

Taki pomysł w związku z tak czy siak konieczną wymianą pompy sprzęgła:
Radialna pompa 13mm średnicy tłoczka z np. KTM 990 duke. Ćwiczył ktoś? Powinno lżej chodzić, raczej.
Jakieś doświadczenia w tym temacie? Widzę po budowie, że niestety przewód też do wymiany no i brak mocowania dla dekompresatora - ale to może się uda jakoś zwalczyć.

A taki problem kupić używaną pompę? Mało ktm-ów na części wisi na allegro.
Nowa kosztuje jakieś 600-700zł

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

397

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Nie wiem jaka dokładnie pompa siedzi w smc 660 ale na pewno mniejsza niz 13 mm, wiec efekt bedzie zupełnie odwrotny i sprzęgło bedzie twardsze. Raku wsadzał jakaś pompę od triala, gdzie tłoczek był mniejszej średnicy, wtedy można liczyć na lżejszą obsługę.

KXF 250 '14

398

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

A taki problem kupić używaną pompę? Mało ktm-ów na części wisi na allegro.
Nowa kosztuje jakieś 600-700zł

Znaleść dobrą, trochę problem jest. Jaka jest gwarancja, że będzie lepsza i podziała dłużej niż ta co mam?
Niektórzy wystawiają używane po 600 z górką.

doomin13

fs450

399

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Hustler13 napisał/a:

Nie wiem jaka dokładnie pompa siedzi w smc 660 ale na pewno mniejsza niz 13 mm, wiec efekt bedzie zupełnie odwrotny i sprzęgło bedzie twardsze. Raku wsadzał jakaś pompę od triala, gdzie tłoczek był mniejszej średnicy, wtedy można liczyć na lżejszą obsługę.

No nie jestem przekonany. Większy tłoczek większa wydajność. Siła do naciśnięcia klamki to zależy od dźwigni. Radialna pompa ma zupełnie inaczej zrobione przełożenie.

doomin13

fs450

400

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

No to kup nową, wymieniaj regularnie olej i masz pewność, że podziała te 10lat.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

401

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

doomin, a gdzie CI się dokładnie rozszczelnia ? nie da się założyć nadwymiarowych oringów ?

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

402

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

levis napisał/a:

doomin, a gdzie CI się dokładnie rozszczelnia ? nie da się założyć nadwymiarowych oringów ?

Czesc Levis, znowu klamka wpada, wymieniłem ten cholerny zestaw naprawczy który zamiast uszczelnienia zawiera tłoczek, sprężynkę i kondona na klamkę i kosztuje 150 zet. Podziałało może 4 godziny, łącznie z tym Radomiem co byliśmy.
Więc pewnie na tyle korpus wytarty że już uszczelnienie nie wiele pomaga.
Oring nic nie da bo to uszczelnienie jest w kształcie takiego kapturka - pewnie tylko magura tak ma i nic nie dobierzesz.
Pomyślalem żeby może wziasc radialna bo jeden kolo ma w cenie zwyklej - to by się może sprzeglo lżejsze zrobilo.
Wot i cala historia :)

doomin13

fs450

403

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

a jakby zrobić inny myk - z tego co widzę to masz chyba tłoczek 10.5 mm

może istnieje reperaturka do 11mm.

Oddać pompę do porządnego zakładu, żeby zwiększyci Ci średnicę w pompie pod nowy tłoczek ;-)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

404

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

levis napisał/a:

a jakby zrobić inny myk - z tego co widzę to masz chyba tłoczek 10.5 mm

może istnieje reperaturka do 11mm.

Oddać pompę do porządnego zakładu, żeby zwiększyci Ci średnicę w pompie pod nowy tłoczek ;-)


He he też o tym pomyślałem ale nie robią na inne niż 10,5 lub 9,5.
Rozbiorę to dziś zobaczę co tam w tym korpusie jest.
Najgorsza lipa, że pogoda wporzo a ja zamiast upalać na Bemowie to mam znowu padakę.

doomin13

fs450

405

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

oring.pl - dorobią ci te kapturki.