406

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

karol128 napisał/a:

oring.pl - dorobią ci te kapturki.

Dzieki za kontakt. Obawiam się że to nic nie da. Tak jak pisałem, wsadziłem komplet naprawczy w którym były nowe uszczelki i wytrzymało 4 godziny jazdy. I problem wrócił.

doomin13

fs450

407

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

A płyn masz magury?
Jak się objawia ta twoja usterka?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

408

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

hacker33 napisał/a:

A płyn masz magury?
Jak się objawia ta twoja usterka?

Tak, magury.
Zaczęło się od tego że wpadała klamka. Odpowietrzanie nic nie dawało. Czasem rosła, ale potem wczasie jazdy wpadała i traciłem sprzęgło. Rozebrałem pompę, miałem wątpliwości co do tej podkładki sprężynowej w zbiorniku, bo była krzywo, zdjąłem, nawet pytałem na forum czy tam coś nie powinno jeszcze być. Ale bez odpowiedzi, nikomu się nie chciało demontować swojej ;) Więc po rozkminieniu stwierdziłe że tam nic nie ma i poskładałem to z nowym naprawczym kitem. Bo doszedłem do wniosku że po prostu pompa przepuszcza przez uszczelnienie tłoczka i nie daje ciśnienia. I chyba słusznie bo po odpowietrzeniu wszystko było jak za dawnych czasów :)
Teraz na ostatnim Bemowie znowu mi wpadła na koniec i wracałem bez sprzęgła.
No i koniec opowieści.
Po mojemu to korpus jest zużyty i nowe uszczelnienie nie na długo pomogło.
Diagnoza kupić nową pompę. Może inną to by się sprzęgło lżejsze zrobiło. Ja mam wersję na kopniaka więc jak w krytycznych momentach nie poratuję się sprzęgłem to potem kopanie w koleinie wpiachu jak inni cię mijają jest bezcenne ;)

doomin13

fs450

409

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Ja bym kupił nową z allegro.
A tą starą sprzedał na części i wyszłoby za nową jakieś 500zł więc chyba nie tak źle?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

410

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

doomin13 napisał/a:

wymieniłem ten cholerny zestaw naprawczy który zamiast uszczelnienia zawiera tłoczek, sprężynkę i kondona na klamkę i kosztuje 150 zet. Podziałało może 4 godziny, łącznie z tym Radomiem co byliśmy.
Więc pewnie na tyle korpus wytarty że już uszczelnienie nie wiele pomaga.

Zestaw naprawczy Magury do tych pomp zawiera wszystko co jest potrzebne do jej uszczelnienia. Nie wiem jakie Ty tam uszczelki jeszcze chciałeś. Jeżeli dalej cieknie z pompy to masz na stówę wytarty korpus, w środku zobacz czy nie jest złuszczony. Jak nie cieknie z pompy tylko znika Ci płyn albo sie zapowietrza, to na 99% pomoże wymiana oringów w wysprzęgliku który jest przy silniku.

SMC 625 '04 -> TDM900 -> ...??
https://www.bikepics.com/pics/2013/02/14/bikepics-2516302-full.jpg

411

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

michal_lc4 napisał/a:
doomin13 napisał/a:

wymieniłem ten cholerny zestaw naprawczy który zamiast uszczelnienia zawiera tłoczek, sprężynkę i kondona na klamkę i kosztuje 150 zet. Podziałało może 4 godziny, łącznie z tym Radomiem co byliśmy.
Więc pewnie na tyle korpus wytarty że już uszczelnienie nie wiele pomaga.

Zestaw naprawczy Magury do tych pomp zawiera wszystko co jest potrzebne do jej uszczelnienia. Nie wiem jakie Ty tam uszczelki jeszcze chciałeś. Jeżeli dalej cieknie z pompy to masz na stówę wytarty korpus, w środku zobacz czy nie jest złuszczony. Jak nie cieknie z pompy tylko znika Ci płyn albo sie zapowietrza, to na 99% pomoże wymiana oringów w wysprzęgliku który jest przy silniku.

Literówka :) miało być: zamiast samego uszczelnienia - zawiera tłoczek, sprezynke i kondona - pewnie żeby cena była zacna bo tak to by się nie dało 150 za samą gumkę krzyknąć.

doomin13

fs450

412

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Cześć,
ktoś mi powie gdzie szukać takiej okleiny i czy to ori z jakiejś limitowanej edycji?
http://fotoo.pl//out.php?i=830545_ktm2.jpg

413

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Szukam instalacji elektrycznej do 520 exc

KTM 450 sx Supermoto

414

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Chłopy pytanie co może być przyczyną wypadania biegów na wolnych obrotach po wymianie sprzęgła pacjent to lc4 640

415

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Jaki byl i jaki jest teraz olej do pieca?

WSK 125 (odrestauruje się) - Honda CB450S - Suzuki GS500E - Suzuki SV650S - KTM LC4 Duke II - KTM LC4 640SM - KLX300R - enduro zajawka

416

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

plotek_mk napisał/a:

Chłopy pytanie co może być przyczyną wypadania biegów na wolnych obrotach po wymianie sprzęgła pacjent to lc4 640

Opisz dokładnie o co chodzi?
Na wolnych obrotach to się stoi na luzie więc jak i jakie biegi wyskakują?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

417

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

A wiec tak po kolei od 1 do 5.zaczynając od 1 musze trzymać dźwignię by ruszyć, podjeżdżając pod skrzyżowanie szukam 1 minute jak nie dłużej. A wolne obrony chodzi mi o powolną jazdę po mieście powiedzmy że jadę sobie na 3 i przy nie wielkich obrotach zmieniam na wyższy bieg potrafi mi go wywalić bądź od razu znajduje luz pomiędzy biegam. Wymieniałem sprzęgło bez przekładek i kupiłem cały zestaw uszczelek atheny

418

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Olej motul 300v 15w40

419

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Skrzynia? wodziki może się wytarły skoro ci biegi wyrzuca.

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

420

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Częsty i głupi powód to źle wyregulowana dźwignia zmiany biegów.
Np. za nisko i blokuje się o ramę przez co biegi nie wchodzą do końca.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD