4,576

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Ale co dokładnie radzisz z tą gruszką? Bo aż się boję drążyć temat.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

4,577

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

tadzik napisał/a:
hacker33 napisał/a:

Dla mnie to nie to samo.
Tak jak bym się pytał o rower a wy mi polecacie sztangi.
No nie ten sport.
Albo ktoś się pyta o ścigacza a wy mu każecie kupić deskorolkę.

Zastanów się w takim razie czego chcesz od treningu - stabilizacji, wzmocnienia mięśni, budowania masy mięśniowej,  zależy Ci na poprawieniu dynamiki, siły, etc. Jak będziesz to wiedział to wtedy dobieraj sprzęt.
Wioślarz spoko jako uzupełnienie treningu ale nie jako pojedyncze rozwiązanie. Trening powinno się traktować całościowo! bo możesz sobie zrobić krzywdę.
Chodzenie do pracy to nie sport. A jeżeli jeździsz rowerem bez planu treningowego to też nie jest za bardzo efektywne - sposób spędzania czasu.
Powiedzmy, że mam z tego mgr więc coś tam wiem.

Mój cel to znaleźć taki wysiłek który mnie zmęczy i z którego będę miał satysfakcję.
Miałem okazję raz poćwiczyć na takim wioślarzu z linką i zakochałem się w tym.

Ćwiczę różne rzeczy.

Chodzenie to nie sport ale jeżeli mój styl chodzenia jest taki, że nikt za mną nie nadąża (wolno chodzić nie umiem, moja średnia to jakieś 9km/h) i lubię zrobić sobie 15km spacerek to chyba wymaga to jakiejś formy?

Jaki plan treningowy ułożyłbyś dla kogoś kto jeździ na BMX po skateparku? albo dla kogoś kto uprawia trial rowerowy?
Są takie sporty których nie zaszufladkujesz w swoich kategoriach: siła, stabilizacja, budowa masy. No w sumie możesz w dział kontuzje:)
A którym nie zarzucisz brak formy. Nie powiesz też, że jazda na rowerze kształtuje tylko nogi. Bo mi jeżeli już się zdarzają jakieś zakwasy to raczej górnych partii ciała a nie dolnych.

Więc nie podchodź do wszystkiego tak dosłownie i tak książkowo.
Bo większość sportów ludzie uprawiają z pasji a nie z powodów stricte sportowych czy zdrowotnych.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4,578

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

gierwi napisał/a:

Ale co dokładnie radzisz z tą gruszką? Bo aż się boję drążyć temat.

Radzę ją zjeść po wysiłku na skakance doskonale regeneruje ;-)

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

4,579

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Ufffff!

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

4,580 Ostatnio edytowany przez tadzik (2015-04-29 22:44:41)

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

hacker33 napisał/a:
tadzik napisał/a:
hacker33 napisał/a:

Dla mnie to nie to samo.
Tak jak bym się pytał o rower a wy mi polecacie sztangi.
No nie ten sport.
Albo ktoś się pyta o ścigacza a wy mu każecie kupić deskorolkę.

Zastanów się w takim razie czego chcesz od treningu - stabilizacji, wzmocnienia mięśni, budowania masy mięśniowej,  zależy Ci na poprawieniu dynamiki, siły, etc. Jak będziesz to wiedział to wtedy dobieraj sprzęt.
Wioślarz spoko jako uzupełnienie treningu ale nie jako pojedyncze rozwiązanie. Trening powinno się traktować całościowo! bo możesz sobie zrobić krzywdę.
Chodzenie do pracy to nie sport. A jeżeli jeździsz rowerem bez planu treningowego to też nie jest za bardzo efektywne - sposób spędzania czasu.
Powiedzmy, że mam z tego mgr więc coś tam wiem.

Mój cel to znaleźć taki wysiłek który mnie zmęczy i z którego będę miał satysfakcję.
Miałem okazję raz poćwiczyć na takim wioślarzu z linką i zakochałem się w tym.

Ćwiczę różne rzeczy.

Chodzenie to nie sport ale jeżeli mój styl chodzenia jest taki, że nikt za mną nie nadąża (wolno chodzić nie umiem, moja średnia to jakieś 9km/h) i lubię zrobić sobie 15km spacerek to chyba wymaga to jakiejś formy?

Jaki plan treningowy ułożyłbyś dla kogoś kto jeździ na BMX po skateparku? albo dla kogoś kto uprawia trial rowerowy?
Są takie sporty których nie zaszufladkujesz w swoich kategoriach: siła, stabilizacja, budowa masy. No w sumie możesz w dział kontuzje:)
A którym nie zarzucisz brak formy. Nie powiesz też, że jazda na rowerze kształtuje tylko nogi. Bo mi jeżeli już się zdarzają jakieś zakwasy to raczej górnych partii ciała a nie dolnych.

Więc nie podchodź do wszystkiego tak dosłownie i tak książkowo.
Bo większość sportów ludzie uprawiają z pasji a nie z powodów stricte sportowych czy zdrowotnych.

Każdy sport posiada jakieś wzorce ruchowe, jakieś wymaganie fizyczne które trzeba spełniać aby je lepiej wykonywać. Więc jestem w stanie to "zaszufladkować", więc tutaj się mylisz. To jest biomechanika.
Jazda bmx w skateparku - dodałbym zajęcia a akrobatyki
Trial rowerowy - budowanie wytrzymałości mięśni, stabilizacji tułowia i ćwiczenia na równowagę
Oczywiście, że jazda na rowerze nie kształtuje tylko nóg. Jest kilka odmian tej dyscypliny, które wymagają różnej motoryki. Ustawienie siodła i kierownicy również ma wpływ na komfort i efektywność.

Wracając jednak do tematu. Pytałeś się/szukasz jakiejś dyscypliny którą możesz uprawiać tak sobie aby się zmęczyć w zaciszu domowym. Wioślarz może być ok. Niestety nie mam pojęcia jak będzie się sprawdzał sprzęt o który pytasz.

Nie neguję w żaden sposóļ uprawiania sportu dla przyjemności. Jednak nawet bieganie dla przyjemności wymaga "po" rozciągania się. A przed sezonem narciarskim warto poćwiczyć nogi aby po pierwszym zjeździe na stoku nie uszkodzić sobie np. więzadeł. Warto jest zainteresować się daną dyscypliną aby było ją bezpieczniej uprawiać.

Podszedłem do tematu bardziej całościowo bo nie wiedziałem, że ma to być rekreacyjnie.
Dla każdego według potrzeb :)

A z tym sportem to tak samo jak z motocyklami. Na zimnym też możesz odkręcać sprzęta do odcinki.

facebook.pl/tr4moto
tr4moto.blogspot.com

4,581

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

To jak juz jestesmy w tym teamcie to moze ktos cos poradzi na tepy bol miesni nog, a zwlaszcza lydek. Od jakiegos tygodnia doskwiera mi juz przy rozgrzewce.  4 treningi pilki + mecz. Suplementacja witaminami + dieta, chociaz nie wiem czy dobrze ulozona.

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=22925514

4,582

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

A ja odnośnie sportu zapytam się Tadzika specjalistę dlaczego podczas ćwiczenia mięśni brzucha bolą mnie plecy?
Dokładnie czuję ból po środku pleców. Tak jakbym coś za bardzo rozciągał.
Zanim zaczną boleć mnie mięśnie brzucha mięknę przez plecy.
I co lepsze.
Nie mam takiego problemu kiedy ćwiczę brzuszki starą metodą czyli z pełnym skłonem aż do ugiętych kolan.
Najbardziej boli jak chcę ćwiczyć te "nowego typu" czyli unosząc tylko głowę i barki. 10 skłonów i od razu ten dziwny ból.
Jest on tam gdzie następuje zgięcie kręgosłupa w celu podniesienia barków.
Normalnie czuję jakbym ćwiczył plecy a nie brzuch.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4,583

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Sebek mówisz o bólu skurczowym ?
Odnośnie witamin polecam odrzucić witaminy w pigułkach. Syntetyczne witaminy mają znikomą wchłanialność. Za to polecam zrobić raz na dwa dni szklankę koktajlu owocowego (pomocny blender).
Szymon różne mamy kręgosłupy, bardziej lub mniej zastane lub ze skrzywieniami. Ćwiczenie dobierz tak, aby Tobie najlepiej odpowiadało. Do doboru ćwiczeń trzeba podejść czysto indywidualnie.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

4,584

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

hacker, spróbuj robić te same spięcia, ale lekko na ukos i sprawdź czy dalej będą Cię plecy bolały.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

4,585 Ostatnio edytowany przez tadzik (2015-04-30 10:03:55)

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

@hacker Czy równocześnie przy ćwiczeniu brzuszków ćwiczysz również mięśnie grzbietu ?
Jeżeli nie, to ból może wynikać właśnie ze słabych pleców. Ból ulokowany jest na kręgosłupie to jest to głównie prostownik grzbietu.
W momencie gdy wzmacniasz brzuch a nie ćwiczysz pleców może to doprowadzić do rozluźnienia/rozciągnięcia mięśni a nawet do rotacji miednicy.
Po ćwiczeniu brzucha, poćwicz również plecy
Zacznij robić przeprosty kręgosłupa za pomocą prostowania rąk
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora_pliki/image012.jpg

a także w leżeniu na brzuchu po kolei :
- unoszenie samego korpusu, ręce przy twarzy, ramiona na zewnątrz
- unoszenie korpusu, ręce przy twarzy, ramiona na zewnątrz + unoszenie równoczesne nóg
- równoczesne unoszenie wyprostowanych rąk w przód i wyprostowanych nóg
2x12 powinno być ok.

facebook.pl/tr4moto
tr4moto.blogspot.com

4,586

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Właśnie zaczynam ćwiczyć to co dałeś na rysunku.
Dołożę jeszcze tego supermena.

Teraz staram się troszkę walczyć z lordozą więc unikałem tego typu wygięć kręgosłupa ale jak widać trzeba ćwiczyć w obie strony.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4,587

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Pozwolę sobie wtrącić że przeprosty które widać na rysunku tadzika stosuję regularnie - działają doskonale na rozluźnienie pleców, pośladków i mięśni kulszowych co przy siedzącej pracy jest koniecznością.

@Sebek - Jak pisał Majster więcej witamin i dobre nawodnienie powinny pomóc ale spróbuj też się porozciągać.

dabljuer250x

4,588

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Mam pytanie z innej beczki.

Wie ktoś może, dlaczego dla przedniego i tylnego cylindra wartości wtrysków się różnią ?

Wynika to z długości kolektora wydechowego, czy z czegoś innego ?

http://www.apriliaforum.com/forums/attachment.php?attachmentid=278675&d=1430367042&thumb=1

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

4,589 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2015-04-30 12:26:16)

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Żeby wypalić tylko jeden tłok :D

Czyli do strojenia 2 sondy. Po jednej w kolektorze :D

Bomba :D

Pozdrawiam,
Piotrek

4,590

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

ja to zaraz idę z młotkiem i wiertarką swojego stroić, a nie jakieś sondy lambady hehe w dupach się poprzewracało, jakieś wtryski, wytryski i strach się bać co jeszcze hehe

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology