4,561

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

rysz napisał/a:

panowie pytalem nikt nie odpisal, zapytam jeszcze raz i dorzuce nowe pytanko.
jesli moto na jedynce po powolnym puszczeniu sprzegla ledwo jedzie, szarpie, a jesli jestem na lekkim wzniesnieiu gasnie to znak ze..? nalezy wyregulowac obroty?
sytuacja zmusza mnie do wymiany klockow(honda fmx) sprawdzam na allegro i rozbieznosc cenowa jest ogrnomna. od 30zl do prawie 140. wstawiam link, posegregowane od najdrozszych do najtanszych, jakby ktos mogl doradzic to prosilbym bardzo.
pozdro

Tak jak kolega wyżej napisał - to znak, że trzeba dodać gazu. Nie wiem jak ci na to odpowiedzieć bo chyba tylko na L-ce próbowałem ruszać bez gazu chociaż i tam coś musnąć musiałem.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4,562

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

hacker33 napisał/a:

Tak jak kolega wyżej napisał - to znak, że trzeba dodać gazu. Nie wiem jak ci na to odpowiedzieć bo chyba tylko na L-ce próbowałem ruszać bez gazu chociaż i tam coś musnąć musiałem.

nie wiem jak to sie stalo ze nie zauwazylem tej odpowiedzi. a no wlasnie w tym rzecz, ze ja mam porownanie tylko do L'ki a ona bez dodawania gazu chodzi rowno, nic nie szarpie  i caly czas jedzie ze stala predkoscia, dlatego wlasnie pytam, bo mechanik ze mnie zaden i WYDAJE mi sie, ze byc tak nie powinno. pozdro i jak z tymi klockami ? :P

4,563

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

rysz napisał/a:

nie wiem jak to sie stalo ze nie zauwazylem tej odpowiedzi. a no wlasnie w tym rzecz, ze ja mam porownanie tylko do L'ki a ona bez dodawania gazu chodzi rowno, nic nie szarpie  i caly czas jedzie ze stala predkoscia, dlatego wlasnie pytam, bo mechanik ze mnie zaden i WYDAJE mi sie, ze byc tak nie powinno. pozdro i jak z tymi klockami ? :P

Sam dopiero co wymieniałem klocki w FMX więc mogę podpowiedzieć, to co widzisz na allegro po 30 zł daruj sobie od razu, nawet na tył. Jeśli to EBC SFA 140 to tym bardziej bo to klocki do skutera, ja zdecydowałem się na spiekowe (90% jeżdzę po zatłoczonym Krakowie, więc w zasadzie cały czas albo przyspieszam albo hamuję) założyłem komplet EBC tył FA140HH i na przód FA196HH + nowy płyn. Hamują elegancko, nie widzę różnicy z poprzednimi, a to były jeszcze fabryczne złote nissiny.

4,564

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Cross-c1 napisał/a:

A jak jest z tymi zniżkami ? Mam umówić je wcześniej czy w ktm olsztyn dadzą mi jakiś kod rabatowy że podczas zamówienia mam go wprowadzić i będzie taniej ?

Najlepiej wysłać do nich maila co chcesz zamówić i w tym mailu zapytać o ewentualny rabat.

4,565

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Ma ktoś lub ćwiczył na takim wioślarzu jak Kettler Kadett?
Warto sobie coś takiego sprawić - płynnie to pracuj? Szukam czegoś na czym mógłbym się w domu wyszaleć a lubię ogólnie takie ćwiczenia.
http://www.trenazery.pl/wp-content/uploads/2013/04/Wioslarz-Kettler-Kadett-1.png

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4,566 Ostatnio edytowany przez tadzik (2015-04-29 13:30:03)

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

hacker33 napisał/a:

Ma ktoś lub ćwiczył na takim wioślarzu jak Kettler Kadett?
Warto sobie coś takiego sprawić - płynnie to pracuj? Szukam czegoś na czym mógłbym się w domu wyszaleć a lubię ogólnie takie ćwiczenia.
http://www.trenazery.pl/wp-content/uploads/2013/04/Wioslarz-Kettler-Kadett-1.png

Kup sobie 2-3 kettlebell'e z różną wagą i za ich pomocą będziesz mógł zrobić trening całego ciała a nie tylko wyizolowanych grup mięśniowych jak na tym "wioślarzu". Wyjdzie Ci taniej i ogólnie lepiej

Nie jest to odpowiedź na Twoje pytania ale jeżeli chcesz poprawić tężyznę fizyczną w zaciszu domowym to zrób to całościowo a nie jakiś wycinek. To tak jak chodzić na siłkę i omijać "dzień nóg" ;)

facebook.pl/tr4moto
tr4moto.blogspot.com

4,567

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Ciężary mnie nie kręcą. Nie o budowanie masy mi chodzi.
Prawie codziennie jeżdżę rowerem. A połowę trasy do pracy pokonuję pieszo więc o nogi mi nie chodzi. A z tego co wiem to przy wiosłowaniu pracuje praktycznie większość mięśni.
Potrzebuję czegoś na złą pogodę przy czym się wyszaleję-wyżyję-styram. Odskocznię od roweru.
Na wioślarza z linką mnie nie stać a podoba mi się ten typ wysiłku więc szukam jakiejś alternatywy.
Gościu tutaj ładnie na tym pracuje.
[url]https://www.youtube.com/watch?v=3zV40zK9ekc[/url]

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4,568

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

hacker33 napisał/a:

A z tego co wiem to przy wiosłowaniu pracuje praktycznie większość mięśni.
Potrzebuję czegoś na złą pogodę przy czym się wyszaleję-wyżyję-styram. Odskocznię od roweru.

Ale Tadzik właśnie podsunął dobry pomysł na wszystkie grupy mięśni praktycznie jednocześnie. Ruscy nie mogli się mylić popularyzując referentki.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

4,569

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Tylko, że ciężary są nudne. Mało dynamiczne.
Na takim wioślarzu po 15 minutach można paść na ryj.
A z ciężarami to powoli, raz lewa ręka, raz prawa, noga, plecy, brzuch.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4,570

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

[url]http://fitness.sport.pl/fitness/1,107701,13068297,Cwiczenia_z_kettlebells___harmonijne_ksztaltowanie.html[/url]

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

4,571

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

oj hacker, widać, że nie ćwiczyłeś kettlebelami :>

ja ostatnio robiłem trening i uwierz mi, nie potrzebujesz wcale dużego ciężaru - 12kg na łapę w zupełności wystarczy,żeby się zmachać.

Ja przy 16kg już budowałem masę, bo to było spore obciążenie.

Jedyną partią mięśniową, której się za bardzo nie ćwiczy w kettlebellach to wewnętrzna część ud i łydki, ale to można też załatwić poprzez robienie przysiadów ze stopami na kaczora i wspięciami na palce.

Ćwiczyłem również na wioślarzu, niestety trochę nuda po 12 min wiosłowania...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

4,572

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Dla mnie to nie to samo.
Tak jak bym się pytał o rower a wy mi polecacie sztangi.
No nie ten sport.
Albo ktoś się pyta o ścigacza a wy mu każecie kupić deskorolkę.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4,573 Ostatnio edytowany przez KML (2015-04-29 18:25:10)

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Moim zdaniem wiosła jak steper szybko się znudzą , myślałeś o TRX-e ?
Ja korzystam na siłowni do ćwiczeń pleców ale możliwości jest pełno.

Litrowy Gixer

4,574 Ostatnio edytowany przez tadzik (2015-04-29 19:26:37)

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

hacker33 napisał/a:

Dla mnie to nie to samo.
Tak jak bym się pytał o rower a wy mi polecacie sztangi.
No nie ten sport.
Albo ktoś się pyta o ścigacza a wy mu każecie kupić deskorolkę.

Zastanów się w takim razie czego chcesz od treningu - stabilizacji, wzmocnienia mięśni, budowania masy mięśniowej,  zależy Ci na poprawieniu dynamiki, siły, etc. Jak będziesz to wiedział to wtedy dobieraj sprzęt.
Wioślarz spoko jako uzupełnienie treningu ale nie jako pojedyncze rozwiązanie. Trening powinno się traktować całościowo! bo możesz sobie zrobić krzywdę.
Chodzenie do pracy to nie sport. A jeżeli jeździsz rowerem bez planu treningowego to też nie jest za bardzo efektywne - sposób spędzania czasu.
Powiedzmy, że mam z tego mgr więc coś tam wiem.

facebook.pl/tr4moto
tr4moto.blogspot.com

4,575

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

hacker33 napisał/a:

Ma ktoś lub ćwiczył na takim wioślarzu jak Kettler Kadett?
Warto sobie coś takiego sprawić - płynnie to pracuj? Szukam czegoś na czym mógłbym się w domu wyszaleć a lubię ogólnie takie ćwiczenia.

POlecam skakankę, ewentualnie przysiady i pompki, ale myślę że skakanka wystarczająco pozwoli się wyszaleć - jak za mało to worek lub gruszka :-)

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ