1

Temat: Motocykl zdechł jakieś porady?

Siema,
taka przykra sytuacja, jadę sobie ostatnio swoim Gas'em spokojnie na ostatnim biegu, po czym przychodzi mi wyprzedzić samochód. Redukcja do 5 biegu opór na nim potem 6 i odpuszczam z zaciśniętym sprzęgłem przed zakrętem. Puszczam sprzęgło i odkręcam manetkę, motocykl zaczyna strasznie słabnąć po czym mi gaśnie.. Dojeżdżam na sprzęgle na pobocze (nie próbowałem go odpalać podczas jazdy bo myślałem że się zatarł), sprawdzam podstawowe rzeczy jak paliwo (dla pewności kranik na REZ) itd. próbuje odpalić kick starterem, ale nie chce odpalić, na początku myślałem że faktycznie coś z tłokiem bo tak jakoś się ciężko kopało, ale zaraz odrzuciłem tą myśl bo chyba mi się tylko zdawało, dodam że przy próbach odpalenia (zanim podjechał szwagier busem) parę razy strzelił z wydechu.. Próbowałem dojść co jest przyczyną tego, ale sobie jakoś specjalnie nie radzę, sprawdziłem gaźnik, świece, wlałem nową mieszankę do baku, próbowałem wlewać paliwo przez głowice, ale on dalej nie chce odpalić (na pych też nie) Przez otwór od świecy tłok wydaje się w porządku, kompresje też ma okej.. Piszę do was żeby uniknąć bulenia hajsu na mechanika (poza tym, nie znam żadnego rzetelnego w okolicy).. Co to może być, miał ktoś podobny przypadek??

MV Agusta F4 S 1+1 evo03 <- sprzedam/zamienię
Beta M4 3.5 <- sprzedam/zamienię
Honda CRF250R 2013 <- też xd

2

Odp: Motocykl zdechł jakieś porady?

Jeżeli jest paliwo jest kompresja jest iskra to musi odpalić zdaje mi  się że już nie ma komprechy zrzuć cyl i zobacz jak to wygląda

Honda hm w planach crf 2007 replica :D

3

Odp: Motocykl zdechł jakieś porady?

Jak chcesz uniknąć hajsu na mechanika to co Ty oczekujesz na forum? Wróżbity Macieja tu raczej nie ma, więc ściągaj cylinder, bez zbędnych pytań. No i przez dziurkę od świecy to na pewno dużo zobaczysz...


Ps. W 2t możesz zdjąć dyfuzor.... ;)

KXF 250 '14

4

Odp: Motocykl zdechł jakieś porady?

jeżeli ma iskrę to sprawdź czy w dobrym momencie
zdejmij dekiel i zobacz czy się coś z magnetem nie stało, może się poluzowało albo ściął klin

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: Motocykl zdechł jakieś porady?

Właśnie cały czas myślę o tej iskrze, bo skoro jak kopałem to parę razy strzelił z wydechu to mógł gdzieś załapać, ale jednak iskra jest w złym miejscu. Jutro to ogarnę.

MV Agusta F4 S 1+1 evo03 <- sprzedam/zamienię
Beta M4 3.5 <- sprzedam/zamienię
Honda CRF250R 2013 <- też xd

6

Odp: Motocykl zdechł jakieś porady?

a czy przypadkiem przez zdarzeniem, nie miałeś wrażenia, że ma jakby trochę więcej mocy ? :-)

"it goes so goooood, before it dies" - stare dobre powiedzenie o 2T :->

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

7

Odp: Motocykl zdechł jakieś porady?

A iskra jest przez cały czas jak trzymasz na rozruszniku czy zanika ?

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

8

Odp: Motocykl zdechł jakieś porady?

Cylek przytarty od strony okna wydechowego :( poszedł o-ring pod głowicą (założyłem ten co miałem w zestawie uszczelek atheny) Chujowo bo nawet 10mth nie zrobione... Nowy ok. 1500zł plus oczywiście koszt tłoka, a głowicę wyczaiłem za 30 eurasów na hiszpańskiej stronie. Trzeba bd poczekać z kupnem czegoś w teren na rzecz SM..

MV Agusta F4 S 1+1 evo03 <- sprzedam/zamienię
Beta M4 3.5 <- sprzedam/zamienię
Honda CRF250R 2013 <- też xd

9

Odp: Motocykl zdechł jakieś porady?

Skoro cyl przytarty to po co zmieniać głowicę?

KXF 250 '14

10 Ostatnio edytowany przez TaurusPL (2014-10-03 15:16:31)

Odp: Motocykl zdechł jakieś porady?

Bo zrobiły się na niej jakieś ?pory? wypuklenia? generalnie też jest do wymiany. Jutro wstawię zdjęcie jak to wygląda.

MV Agusta F4 S 1+1 evo03 <- sprzedam/zamienię
Beta M4 3.5 <- sprzedam/zamienię
Honda CRF250R 2013 <- też xd

11

Odp: Motocykl zdechł jakieś porady?

Jak tak się stało to  z tego co wiem to źle wyregulowny gazior

Honda hm w planach crf 2007 replica :D

12

Odp: Motocykl zdechł jakieś porady?

Czynników jest multum więc nie ma co wróżyć z fusów ;)

KXF 250 '14

13

Odp: Motocykl zdechł jakieś porady?

Poszła uszczelka od zle wyregulowanego gaźnika ? To w ogóle możliwe ? Dodam tez ze świeca popękała jakby od zbyt wysokiej temperatury tak delikatnie wzdłuż. Cylindra zawsze można było dotknąć gola ręka wiec ja wiem czy sie znowu zagrzewal tak bardzo?

MV Agusta F4 S 1+1 evo03 <- sprzedam/zamienię
Beta M4 3.5 <- sprzedam/zamienię
Honda CRF250R 2013 <- też xd

14

Odp: Motocykl zdechł jakieś porady?

Prawdopodobnie wydasz znacznie więcej na próby samodzielnej naprawy. W Kielcach na pewno mechaników nie brakuje.
Jeśli nie znajdziesz przyczyny uszkodzenia świecy lub spalania stukowego to co 10h będziesz kupował cylindry.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

15 Ostatnio edytowany przez TaurusPL (2014-10-09 18:57:13)

Odp: Motocykl zdechł jakieś porady?

Wiem dlatego jak juz zalatwie cylinder to oddaje go do mechanika zeby to złożył ..

Edit:
Moto oddane do mechanika i bd robiona generalka Nowy cylinder tłok łożyska na korbie i łożyska na wale oraz wszystkie uszczelniacze na wale :) Jak do niego zajrzę to może podrzucę jakieś zdjęcia.

MV Agusta F4 S 1+1 evo03 <- sprzedam/zamienię
Beta M4 3.5 <- sprzedam/zamienię
Honda CRF250R 2013 <- też xd