1

Temat: Husqvarna te450 (2004-2007)

Witam czy mozecie przedstawic plusy i minysy , wady i zalety tego motoru. Jak sie sprawuje po przeróbce i czy jest godna zakupu dla amatora. Po dluzszych rozmowach z kolega postanowilismy ze kupimy 450 tki. Jak ma sie jakosc do ceny w husqvarnach. Jestesmy amatorami wiec jak z tym motocyklem jest. Czy jest gody zeby kupic go i smigac im po miescie, w teren i czasem na tor. Znalezlismy niezla miejscuwe u siebie i bedziemy smigac po niej w 4 osoby( duza zwiromnia z hopkami itp) . To jak z tym sprzetem. Serwisowanie powinno byc latwe bo przeciez zych wszystko ma podobno. Jak to z tym motorkiem jest do konca dla amatorów. Wiadomo nie sa one popularne ale za ta cene. Zakup przelozylem o 2 miesiace i dokladam kaske na huske 2007 wiec ten rocznik mnie interesuje. Bedzie sprzet uzywany. Ile silniki wytrzymuja. tlok chyba 250mth, a jak jest do konca z tym. Moze ma ktos serwisówke po polsku lub cos w tym stylu  gdzie jest napisane co ile sie wymienia podane czesci. Pozdro

2

Odp: Husqvarna te450 (2004-2007)

Pawelek napisał/a:

. Czy jest gody zeby kupic go i smigac im po miescie, w teren i czasem na tor.


Tak to tylko w ERZE.

3

Odp: Husqvarna te450 (2004-2007)

Przewaznie to asfalt i sie zastanawiam czy zeby tu nie poszukac wersji smr. BArdziej mi chodzi o wytrzymalosc tego motoru i o serwisowanie. Nigdzie nie mozna zanlesc informacji moze zawodnicy którzy sie scigaja wiedza wiecej o tym moto. Widzialem pare tc przerobionych na sm. To te450 spokojnie da sie. Wiec piscie opinie o tym motorze wszystkie . Wiem ze te motory sa dobre lecz nie popularne. Wiec chce tylko zobaczyc czy moje zdanie jest prawidlowe i czy dokonam prawidlowego wyboru

4

Odp: Husqvarna te450 (2004-2007)

Ja mam od marca 2007 nową te 450 z salonu przelatałem cały sezon 3000 km. Co 1000 wymieniam olej po 3000 ustawiłem zawory i nie ma problemu (kompresja taka sama jak w nowym motocyklu) . Teraz musiałem wymienić uszczelniacze w lagach bo jeden lekko puszczał olej. Powiem ci tak to jest naprawdę mocna maszyna nie ustępuje mocy nawet ktm 525 (no tylko na niskich obrotach ). Mocy jest tyle że w terenie musiałbyś być w czołówce zawodników żeby ją w 100% wykorzystać . Lecz nadmiar mocy  dla amatora wcale nie jest plusem . Nie chodzi o to ze na szutrowej leśnej dróżce nie polecisz pełnym ogniem . Ale na torze poligonie czy żwirowni nie będziesz czerpał przyjemności z jazdy tylko walczył z mocą (i spuchną ci rączęta). No ale no pain no game . Kupiłem teraz koła z dużą tarczę pompę i zacisk supermoto i zamierzam polatać troche po ulicach ( lecz z terenu nie zrezygnuje więc sztuka taka wychuchana nie będzie). Pozdrawiam i polecam.

P.S Co do jakości Koła Excel hamulce Brembo zawieszenie marzotti i sachs kierownica magura , tylko chłodnice ma delikatną (raz musiałem spawać po lekkim dzwonie) , no i orginalny akumulator kiepściutki ,serwis też niestety słaby  przynajmniej ten mój (POLSON)  na części trzeba trochę długo czekać .

Husqverna te450 i SM kit

5

Odp: Husqvarna te450 (2004-2007)

Ja to nie mam u siebie w miescie zadnego serwisu i bede musial wszystko zamawiac. Ale mysle ze nie bedzie problemu bo duzo miejsc jest gdzie mozna je zamówic. A zawory to jak regulowales przez plytki czy jak. Moze masz zserwisówke do husqvarny . Bym poczytal co w niej ciekawego. Pozdro

6

Odp: Husqvarna te450 (2004-2007)

Zawory w mojej husce reguluje sie plytkami.
Jedna plytka 17 zl w Larssonie. Czas regulacji "duza przerwa sniadaniowa" i po robocie.

Potrzebowalem zamowic uszczelki do cylindra i pod glowice (wymieniam tlok). U jednego przedstawiciela 3 tyg oczekiwania, u drugiego ... po 20h mialem w domu kpl uszczelek wyslanych kurierem.

Jestem bardzo zadowolony i nastepny motocykl to najprawdopodobniej bedzie Huska. Nie dosc, ze jedna z najladniejszych maszyn (jedynie SXV jest dla mnie konkurentem urody) to i cena OK, no i w koncu to BMW :D

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

7

Odp: Husqvarna te450 (2004-2007)

jest taki gość od którego można szybko i sprawnie zamawić części do huski Zbigniew Burak 0508383078 naprawde polecam .On mieszka blisko granicy z czechami i u nich zamawia więc wszystko 2 razy szybciej . Ja pisałem ze długo czekam na części w serwisie bo moto jeszcze na gwarancji (sam bym szybciej się uwinoł )

Husqverna te450 i SM kit

8

Odp: Husqvarna te450 (2004-2007)

zorko napisał/a:

Kupiłem teraz koła z dużą tarczę pompę i zacisk supermoto i zamierzam polatać troche po ulicach  .

Zorko my często latamy, jak masz ochotę na figle po mieście   
http://www.supermoto.pl/index.php?module=forum&what=post&id=1945

9

Odp: Husqvarna te450 (2004-2007)

Mam Huske TE 510  z 2005r. i mimo, że to moja pierwsza maszyna w życiu to mogę ją spokojnie polecić. To, że Husqvarna jest mało popularna to raczej wina reklamy i pochopnych opinii samych forumowiczów. Ciężko sugerować się różnymi testami, która maszyna jest lepsza ale zawsze jest napisane , że Huska posiada bardzo dobre zawieszenie. Jeżeli idzie o dostępność części to zazwyczaj należy sie sugerować Zych Off Road i PUH Mleczek ponieważ inni dealerzy biorą od nich (chyba,że się mylę i i do tego przycinają ). Przy zamówieniu czegość grubszego można się lekko targować. Miejmy nadzieję, że dzięki BMW to się znacznie polepszy. Z tego co zauważyłem to chyba wszystkie książki są w języku angielskim. Z ustawianiem zaworów jest tak jak Crazy napisał, bułka z masłem (poszukaj na forum MotoX jest tam filmik i wszystko co chcesz wiedzieć o ustawianiu zaworów do Huski). Z czynnościami serwisowymi tak jak w każdym innym hard enduro. Chociaż regulację zaworów znalazłem, że po 80h a olej po 16h. Moim zdaniem zwiększać wiedzę i rozwiązywać wszystkie problemy możemy sami jeżeli idzie o Huski ale powinniśmy się zebrać w jakieś internetowe grono. Założyłem nawet na MotoX temat aby zgłaszali się wszyscy co maja Huski ale wszyscy to olali i tak trzeba płacić serwisowi czasami za banalne rzeczy zamiast robić samemu ????

Tutaj masz full wiadomości o Huskach:
- http://www.motox.com.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=2198

HUSQVARNA TE250 '08

www.ProMX.pl - odzież, części  i akcesoria off-road
GG 8809197

10

Odp: Husqvarna te450 (2004-2007)

Fajka napisał/a:

Chociaż regulację zaworów znalazłem, że po 80h a olej po 16h


Ja uzytkujac motocykl raczej sportowo, regulacje zaworow robie co 20mh, olej co 5 mh, no chyba ze zima i latam na 1/4 gwizdka w terenie, wtedy co jakies 7mh. Wchodzi litr z malym hakiem wiec wymiana to lekko powyzej 50 zl + naście zł za filtr.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

11

Odp: Husqvarna te450 (2004-2007)

Ja się pogubłem z moto H bo pare razy zostawiłem kluczyk na ON  i godziny lecą a kajeciku nie prowadzę sugerowałem się tym co mi w serwisie mówią ( pierwszy przegląd po 1000km następny po 2000km i tak dalej jak miałem 3000 regulacja zaworów tak jak wcześniej pisałem). Ja miałem dużo wolnych przelotów na kostce (dojazd na teren ) z prędkością 80Km więc tego nie liczę jako jazdę wyczynową . Rozumiem jazda po torze pełnym ogniem . Więc jak znaleźć złoty środek w wymianie oleju ?.

Husqverna te450 i SM kit

12

Odp: Husqvarna te450 (2004-2007)

mysle ze jak dostane to kupie wersje smr odrazu 450 lub 510 te same koszta zakupu. Jednak huski sa dobre . Pozdro

13

Odp: Husqvarna te450 (2004-2007)

Kupujcie kupujcie, ;D
Ja dzisiaj kupiłem 450 jak narazie jestem pod wrażeniem, agresyna maszyna :D

Ps. mam licznik moto godzin ale nie mam stacyjki, więc liczy od chyba momentu odpalenia.

xt660x

14

Odp: Husqvarna te450 (2004-2007)

jezdzilem tym moto wlasciciel tez chwalil ale chce sie upewnic. Przypadla mi harakterystyka 450. Podoba mi sie bardzo jak to jezdzi. I mysle ze 510 ma mocniejszy dól.  Jak mozecie to prosze o serwisówke po polsku.

15

Odp: Husqvarna te450 (2004-2007)

ok tylko pamietaj ze smr nie polatasz w terenie........

crf 450