91 Ostatnio edytowany przez kik_man (2013-12-24 16:01:53)

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

jak kasa cie nie ogranicza to mozesz i boysena brac, twenty jest tansza alternatywa i dziala na tej samej zasadzie. ale inwestujac tysiaka w gaxnik to wolalbym kupic tansza pompke i zmienic walki/wałek w glowicy. wtedy bedziesz widzial roznice

92

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

Wałki na 100% zmieniam więc szukam pokładów w zasilniu mieszanką:)
Właśnie nad tym myślałem
[url]http://www.24mx.pl/pompka-przyspieszajaca-quickstart-boyesen[/url]

93

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

Przez sam zawór jednokierunkowy przechodzi mało paliwa, a czas napełnienia do następnego wystrzału jest długi. Trzeba wytworzyć spore podciśnienie, żeby ten zawór się otworzył. Ta dysza znacznie przyśpiesza napełnienie. Fakt zmniejsza ciśnienie wtrysku.
Gdyby dwa razy szybko dodać gazu bez dyszy to za drugim razem dostanie bardzo ubogą mieszankę.
Zamiast zmodyfikować zaworek zwrotny wywiercili kanał i zamontowali dysze.
Proponowałbym Ci zanim wydasz sporo kasy na tą modyfikację pobawić się trochę tym co masz. A masz tam taką śrubę regulującą skok cięgna pompki. O tyle źle nią regulować, że jest trochę schowana.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

94

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

Z tych tuningowych pompek co podaliście:
pierwsza do dupy bo nie dam rady regulować palcami - trzeba użyć wkrętaka co w terenie jest upierdliwe
ta druga kosztuje za dużo.
Ja chyba wolałbym albo wiercić i i montować dysze albo kupić taką którą da się regulować palcami.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

95 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2013-12-25 00:01:18)

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

Takie cudeńko jeszcze znalazłem.
[url=http://www.ebay.com/itm/r-d-power-bowl-2-honda-crf-450-x-power-bowl-N-STOCK-rd-leak-jet-pump-fcr-crf450x-/261348169819?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item3cd990985b&vxp=mtr]www.ebay.com/itm/r-d-power-bowl-2-honda-crf-450-x-power-bowl-N-STOCK-rd-leak-jet-pump-fcr-crf450x-/261348169819?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item3cd990985b&vxp=mtr[/url]

Wydaje mi sie że model motocykla jest mało istotny... myle się?

Jeszcze boyesen za 140$ juz z wysyłką do PL
[url]http://www.ebay.com/itm/BOYESEN-QUICKSHOT-3-ACCELERATOR-PUMP-COVER-KEIHIN-FCR-/130532117424?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item1e64520bb0&vxp=mtr[/url]

Rozumiem że w wypadku boyesen'a tylko przykręcam i działa? Czy będzie trzeba coś wiercic? i moze głupie pytanie ale po co w boyesen'ie z 24mx linka? Gdzie ją podłączyć? To jakis stary model?
Pozdrawiam

96

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

hacker33 sęk w tym, że nie trzeba nic wiercić tylko wykręcić zaślepioną dyszę i wkręcić odpowiednią.
MAĆKO brniesz jednak ślepo w te tuning regulacje, a problem samej dyszy nadal zostanie.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

97

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

Nie, nie na razie sobie rozmawiamy:D Pytam żeby wiedziec jakie mam mozliwosci do podjęcia decyzji jeszcze hohoho:). Jeśli chodzi o samą dysze (ślepaka) to trzeba wiercic bo jest zalana amelinium. Czyli rozumiem że złotym rozwiązaniem jak by nie liczyc sie z kasą jest wrzucenie dyszy + powerpomp i mam full regulacje?

98

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

Jakie wiercenie? Przecież ją normalnie wykręcasz. Ona różni się od innych dysz tylko tym, że nie jest przewiercona.
Wykręcasz starą (nieprzelotową) i wkręcasz inną dowolną.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

99

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

Sorka, mądrzyć się nie mam zamiaru więc zapytam, o którą dysze Ci chodzi?

100

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

O dyszę doprowadzającą paliwo do pompki przyśpieszającej, która jest zamontowana na dnie komory pływakowej.
[url]http://i.imgur.com/0CL8VPI.jpg[/url]
Ta koloru miedzianego. To coś wyżej to zaworek jednokierunkowy.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

101

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

Majster ty dałeś fotkę z dyszą.
A tak wygląda bez:
http://www.photostorage.nelson.geek.nz/sports/motorsport/mybikes/DR650/20100203%20Keihin%20FCR39ish/slides/20100203-191451.jpg

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

102

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

Ale podałem fotkę z gaźnika macko. Dysza jest, ale jest nieprzelotowa.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

103 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2013-12-25 16:28:22)

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

To nie jest moja fotka ani gaznik:P KIK_MAN wrzucił tą fotke jako przykład na juz zrobioną dysze(wywierconą):) Doceniam że chciałes zwrócic mi na to uwage.

Mogę prosic kogoś o podsumowanie? Biorąc pod uwage że mam slepa dysze. Przy tych dwóch poszczególnych pompkach co najlepiej/trzeba zrobic?

104 Ostatnio edytowany przez kik_man (2013-12-25 17:53:29)

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

tak moja fotka i widzimy przyklad slepej dyszy. Dysza sama w sobie jest, gwint na nia rownież ale przelotu przez nia juz nie ma (jest slepa). tylko z tego co widzę cała ta tuningowa pompka jest poprostu zestawem do przerobienia tej "misy komory pływaka" na taka jak moja i wkręceniu przelotowej dyszy. gratisem jest śrubka regulacji pod sama pompka, a zasada działania elementu jest taka sama bo membrana zastaje ta co była. dobrze myślę ??

105

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

Sory za zamieszanie. Te fotkę skojarzyłem z twoim gaznikiem.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL